Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft odpowiada na wieści o podwyżce cen PlayStation 5

Po tym, jak Sony ogłosiło, że tak będzie Podwyżka cen PlayStation 5 W wybranych krajach Microsoft odpowiedział na wiadomości, stwierdzając jedynie, że obecne ceny Xbox Series X/S pozostają takie same.

Sony ogłosiło, że podniesie koszt PlayStation 5 – w odpowiedzi na „wysoką globalną inflację, a także niekorzystne trendy walutowe” – już dziś, a podwyżki cen dotkną większość rynków na całym świecie, ze skutkiem natychmiastowym.

Wzrost dotyczy zarówno modeli bez dysków, jak i PS5, i wynosi 30 funtów w Wielkiej Brytanii i 50 euro w Europie – z podobnymi skokami w Japonii, Chinach, Australii, Meksyku i Kanadzie, ale nie w USA. w tym czasie.

Z ostatniej chwili: Sony podnosi cenę PS5.

W odpowiedzi na prośby o komentarz po dzisiejszych wiadomościach na temat PS5, Microsoft podzielił się własnym oświadczeniem dla Eurogamer, mówiąc: „Stale oceniamy naszą działalność, aby zaoferować naszym fanom wspaniałe opcje gier”.

Zauważył również, że pomimo wyższych cen Sony „sugerowana cena detaliczna Xbox Series S nadal wynosi 249,99 GBP, a Xbox Series X 449,99 GBP”.

To oczywiście nie wyklucza przyszłego podejścia Sony, ale podobnie jak analityk branżowy Piers Harding-Rolls Napisał Wcześniej dzisiaj wydawało się prawdopodobne, że Microsoft najpierw będzie chciał „skorzystać ze wzrostu Sony, aby przeforsować swój komunikat o wartości, szczególnie w związku z Xbox Series S, Game Pass i ofertą All Access, gdy nadejdzie sezon zakupów świątecznych” przed ustaleniem jakichkolwiek cen ruchy podobne.

READ  Microsoft kończy nową kompatybilność wsteczną