Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sony po cichu zakazuje kontrowersyjnemu Cronusowi Zen podłączania się do konsol PS5

Sony po cichu zakazuje kontrowersyjnemu Cronusowi Zen podłączania się do konsol PS5

Sony po cichu uniemożliwiło Cronusowi Zen łączenie się z kontrolerami PS5 poprzez najnowszą aktualizację oprogramowania sprzętowego – urządzenia, które pozwala graczom używać lub modyfikować „dowolny obsługiwany kontroler” na konsoli Sony.

Podczas gdy Sony wprowadziło tę zmianę bez wyraźnego potwierdzenia zmiany, użytkownicy Cronus Zen szybko zauważyli, że ich urządzenia zostały odłączone po aktualizacji PS5 na początku tego tygodnia, co skłoniło Cronus do wydania oświadczenie Dla graczy, których dotyczy zmiana.

Wiadomości: Czy Pokemon pokona Palworld?Obejrzyj na YouTube

Twórca Cronus Zen opisuje to urządzenie jako urządzenie, które pozwala graczom podłączyć „dowolny kontroler, mysz, klawiaturę lub kierownicę wyścigową obsługiwane przez dowolną większą platformę do gier” i oferuje zaawansowany silnik skryptowy, który „umożliwia uruchamianie potężnych makr”.

Urządzenie wzbudziło jednak spore kontrowersje, zwłaszcza podczas grania w strzelanki sieciowe, takie jak Call of Duty.

„Jesteśmy świadomi problemu z Zen i PS5” – powiedział zespół. „Od 24 stycznia konsola prosi wszystkich o aktualizację do wersji Build: 24.01-08.60.00, a jeśli to zrobisz, Zen nie będzie już łączył się z PS5 bez rozłączenia.

„Jednak ta aktualizacja nie jest obowiązkowa!” mówi zespół. „Po prostu to pomiń, a po aktualizacji Zen 2.2.2 wszystko będzie nadal działać zgodnie z oczekiwaniami.”

Jak twierdzi firma, nie wiedziała, że ​​aktualizacja nadejdzie, nie wie też, kiedy będzie w stanie ją „naprawić” i ostrzega graczy korzystających z urządzenia: „Może to zająć 24 godziny, 24 dni i 24 miesiące .”

Dlatego Kronos sugeruje graczom korzystającym ze wskazówki, aby unikali stosowania aktualizacji do czasu znalezienia lub użycia poprawki „Rozwiązanie do gry zdalnej”. Mówi, że będzie nadal aktualizować oświadczenie, gdy będzie zawierać więcej informacji.

READ  Intel wprowadza nowy sterownik DX11 dla procesorów graficznych Arc — i potencjalnie zmieniające gry narzędzie do testów porównawczych