Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Serb Mladenovic został zawieszony na trzy miesiące po chaosie w finale Pucharu Polski

Serb Mladenovic został zawieszony na trzy miesiące po chaosie w finale Pucharu Polski

(Reuters) – Obrońca Legii Warszawa Filip Mladenovic został zawieszony na trzy miesiące po tym, jak zszokował trzech przeciwników po zwycięstwie w finale Pucharu Polski, poinformował w piątek Polski Związek Piłki Nożnej.

Legia sięgnęła po swoje 20. trofeum Pucharu Polski, pokonując w rzutach karnych 6:5 lidera ligi Raków Częstochowa po bezbramkowym meczu.

Piłkarze wbiegli na murawę po tym, jak ostatniego rzutu karnego obronił bramkarz Legii Kasper Tobiasz. Filmy zamieszczone w mediach społecznościowych pokazały, że Mladenovic podszedł do kilku graczy Raku, a serbski gracz odpowiedział uderzeniem trzech z nich.

Mladenovic, który również został ukarany grzywną w wysokości 120 000 zł (28 925 USD), ogłosił, że został zawieszony w rozgrywkach ligowych i pucharowych i przegapi mecze otwarcia sezonu 2022-23, który rozpocznie się w Polsce pod koniec lipca.

31-latek, który reprezentował Serbię na mundialu w Katarze, przeprosił w czwartek.

„Przepraszam za swoje zachowanie zawodników, w szczególności Marcina Cipollę, Victora Długoza i Jeana Carlosa oraz sztab Raku Częstochowa, w tym trenera Marka Babszona” – napisał Mladenovic na Instagramie.

„Zdaję sobie sprawę, że to jest niedopuszczalne. Tak nie powinien zachowywać się sportowiec. Przepraszam też moich zawodników, moją drużynę i kibiców za niegodne reprezentowanie barw Legii Warszawa”.

Piętnastokrotna mistrzyni Polski Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc 11 punktów do Raku z czterema meczami do końca sezonu i niewielkimi szansami na odzyskanie tytułu, który zdobyli po raz ostatni w sezonie 2020-21.

(1 $ = 4,1486 zł)

(Reportaż Anity Kobylińskiej w Gdańsku; Montaż: Toby Davis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Korda, syn Petera, mistrz Australian Open z 1998 roku, w 1 Slam QF