Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Samsung Galaxy S24 Ultra domyślnie robi zdjęcia w rozdzielczości 24 megapikseli

Samsung Galaxy S24 Ultra domyślnie robi zdjęcia w rozdzielczości 24 megapikseli

Większość smartfonów nadal używa do zdjęć rozdzielczości 12 MP, mimo że wiele lat temu porzucono czujniki 12 MP. Oczywiście obecnie rozdzielczość wyjściowa 12 MP jest wynikiem łączenia pikseli w grupy, więc zamiast tego można było wybrać inną rozdzielczość – na przykład Apple zdecydowało się na 24 MP w modelach iPhone’a 15, z których wszystkie mają główne czujniki 48 MP.

Według przeciekającego, Samsung rozważa teraz zrobienie tego samego Ahmeda Qwaidera. Zamiast ustawiać domyślną rozdzielczość na 12 MP, jak robi to poprzedni Galaxy S23 Ultra, zamiast tego będzie wyświetlać obrazy w rozdzielczości 24 MP. S23 Ultra ma również opcje 50 MP i 200 MP, ale są one rzadko używane.

24 MP to dobry balans, oferujący więcej szczegółów niż 12 MP, a jednocześnie nie zawyżający rozmiaru pliku jak 50 MP, a zwłaszcza 200 MP.

Aplikacja Aparat na Galaxy S23 Ultra

Przekazujący dodaje, że nowy Galaxy S24 Ultra zadebiutuje z funkcją Photo Remaster. Widzieliśmy to ostatnio na laptopach Galaxy Book4, gdzie nowy sprzęt AI pozwala na szybkie i proste poprawianie zdjęć. Dzięki głosowi jest to rozwiązanie jednym kliknięciem — wybierz, obraz, zaznaczenie pionowe, przeprojektuj lub usuń.

Filtr ND to funkcja eksperymentalna w programie Expert RAW

Kolejną wspomnianą funkcją jest filtr ND. Nie jest to jednak rzeczywisty filtr o neutralnej gęstości, a raczej symulacja post-processingu takiego filtra, który działa na obrazach RAW. W rzeczywistości jest to funkcja Expert RAW, chociaż nadal znajduje się w sekcji „Expert RAW Labs”, więc nadal ma charakter eksperymentalny.

źródło | przez

READ  Apple po cichu wycofał 21,5-calowego iMaca z procesorem Intel