Rudiger ratuje Real Madryt, aby zapewnić sobie miejsce w playoffs CL |  Sport narodowy

Rudiger ratuje Real Madryt, aby zapewnić sobie miejsce w playoffs CL | Sport narodowy

WARSZAWA, Polska (AFP) – Antonio Rudiger wyrównał we wtorek w piątej minucie dogrywki, by uratować Real Madryt 1:1 w Szachtarze Donieck i zapewnić miejsce obrońcom tytułu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Jednak świętowanie piłkarzy ustało, gdy bramkarz Rudigera i Szachtara Anatolija Tropina wymagał długiej bezpośredniej walki, gdy obrońca Realu Madryt strzelił gola, po dośrodkowaniu Toniego Kroosa z głębi przed Tropinem.

Tropin w końcu zdołał utrzymać się w ostatnich sekundach, ale Rudiger musiał opuścić boisko, ponieważ mocno krwawił.

– Naprawdę mamy nadzieję, że to nic więcej niż wstrząs – powiedział Lucas Vazquez z Realu Madryt.

I wydawało się, że bramka Ołeksandra Zubkowa zaraz po przerwie wystarczy, by zrekompensować Realowi Madryt pierwszą porażkę w sezonie, na pięć dni przed goszczeniem Barcelony w „El Clásico” w lidze hiszpańskiej w niedzielę.

Zubkow wykorzystał osłabienie w obronie, by głową w prawą stronę, a jego koledzy z drużyny wykonali z zaangażowaniem grę, aby powstrzymać Madryt przed zboczeniem z kursu.

Szachtar, który w zeszłym tygodniu przegrał w Madrycie 2:1, spadł na trzecie miejsce w grupie F dzięki późnemu remisowi.

Real Madryt prowadzi z 10 punktami po czterech rozegranych meczach. Mają cztery punkty przewagi nad RB Lipsk, które w drugim meczu grupowym pokonało Celtic 2:0 na wyjeździe, a Szachtar jest trzeci z pięcioma punktami. Celtic ma jeden punkt.

Real Madryt z pewnością zajmie co najmniej pierwsze miejsce w pierwszej dwójce, gdy Szachtar gra z RB Lipsk w ostatnim meczu.

Chociaż lokalną drużyną wyznaczono Szachtara ze wschodniej Ukrainy, gospodarzem meczu była Warszawa, Polska z powodu rosyjskiej inwazji. Mecz poprzedził ogromny pokaz żółto-niebieskiej flagi ukraińskiej po jednej stronie stadionu, a po drugiej czerwono-białej Polski.

Eden Hazard zaliczył swój drugi start w tym sezonie w Realu Madryt i jest to dopiero jego piąty występ. Hazard był pod wrażeniem po swoim pierwszym meczu w Celticu i został nagrodzony swoim pierwszym meczem z Majorką 11 września. Belgijski skrzydłowy od tego czasu nie grał.

READ  Hrabstwo chce kupić kamizelki kuloodporne dla posłów | Wiadomości, sport, praca

Karim Benzema i Rodrygo rutynowo obronili Tropina w pierwszej połowie, ale poza tym goście nie byli zbyt zagrożeni.

Kapitan Szachtara Taras Stepanenko potrzebował leczenia po kontuzji głowy po strzale Kroosa.

Podopieczni Stiepanenko nie oddawali żadnych celnych strzałów w pierwszych 45 minutach i brakowało jej celności, by zmylić ukraińskiego bramkarza Madrytu Andrija Łunina.

Zmieniło się to zaraz po przerwie, kiedy Bogdan Michajliczenko pobiegł do przodu i po dośrodkowaniu Zubkowa skierował piłkę do dalekiego słupka. Obrońca Realu Madryt, Ferland Mendy, nie był wystarczająco blisko, by Zubkov mógł go odwołać.

To był drugi raz w ciągu wielu tygodni, kiedy Zubkow strzelił gola przeciwko obrońcy tytułu.

Benzema był bliski odpowiedzi, gdy hiszpańscy mistrzowie zaczęli grać bardziej agresywnie.

Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti sprowadził Lukę Modric i Vinicius Junior za rozczarowanie Hazarda i Aureliena Chuaminiego w 57. minucie, ale zamiast tego to Szachtar powinien był iść do przodu, gdy Lasina Traore trafiła w poprzeczkę.

Ancelotti dokonał trzech kolejnych zmian jednocześnie, a ataki Madrytu stawały się coraz bardziej desperackie. Opłaciło się, gdy Rudiger trafił dośrodkowanie Kroosa, aby wyrównać.