entertainment

RedDeerGames opracuje dwie gry na podstawie serii komiksów Kayko i Kokosh

Gry powstaną we współpracy z Fundacją, aby jak najwierniej oddać ducha przygód dzielnych Słowian.

Kayko i Kokosh po raz pierwszy pojawili się w komiksach Janusza Kristiego w latach 70. i szybko zdobyli popularność w Polsce. Ostatnio można go oglądać globalna publiczność w serialu animowanym dostępnym na platformie streamingowej Netflix.

Komiks jest często nazywany przez Polaków „Asterixem i Obelixem”, ale jego początki jako „Kayko i Coco” (przodkowie Kayko i Kokosha) sięgają lat 50. XX wieku, przed twórczością René Goscinnego.

Seria opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojowników. Skierowany jest do dzieci, ale uwielbiany jest także przez dorosłych, pełen humoru i nawiązań do słowiańskich tradycji. Zyskał kult w Polsce; To absolutna podstawa polskiego komiksu.

„Byłem pod wrażeniem pierwszych projektów nadesłanych przez RedDeerGames nawet w fazie negocjacji umowy. Dla nas, jako założyciela, ważne jest również, abyśmy mogli promować komiks Dziadka„ Kayko and Kokosh ”wśród fanów gier na Nintendo Switch : mówi Paulina Krista, prezes Fundacji Kreska noszącej imię Janusza Christy, spadkobiercy i wnuczki Janusza Christy. „Mam nadzieję, że dzięki niej nie tylko wejdziemy na światowy rynek pod szyldem„ Kayko and Kokosh ”, ale przede wszystkim będziemy dynamicznie przyciągać nowych fanów polskich komiksów z innych krajów. W przyszłym roku będziemy obchodzić pięćdziesiątą rocznicę powstania Kayko i Kokosh, a ta współpraca pozwoli nam zbudować większy świat słowiańskich wojowników pod Januszem Christy. ”

„Współpraca z Fundacją Kreska przy Januszu Christie to wielki zaszczyt i szczęście. Nasza misja jest jasna: tworzyć gry, które uwielbiają fani komiksów, ale także przedstawiać te postacie i wszechświat globalnej publiczności. Wierzymy, że Kayko i Kokosh są – mówi Michel M. Lisicki, CEO RedDeerGames. Cieszymy się, że Netflix również dostrzega ten potencjał. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym kompetencjom w zakresie promocji i sprzedaży gier na wielu światowych rynkach uda nam się osiągnąć ten cel z sukcesem ”.

Na razie pozostaje tajemnica, do jakich gatunków będą należeć te gry. Twórcy zdradzają jedynie, że wykorzystają doświadczenie zdobyte podczas pracy nad 7 Horizons – komiksową grą zręcznościową na PC, Nintendo Switch i Xbox One, a także Series S | X.

READ  PingPong Payments uruchamia nowe usługi wymiany walut PLN i SEK

Po dekadach kreskówki „Kayko and Kokosh”, którą można teraz oglądać w serwisie Netflix, kultowego serialu „Kayko and Kokosh New Adventures and Complements” firmy Egmont, czy serialu muzycznego, którego premiera odbyła się we wrześniu tego roku w warszawskim Teatrze Serena, Polina Krista jest to główny projekt fundacji.

RedDeerGames planuje wydać ją na początku 2021 i 2022 roku.

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment