Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przeglądarka Vivaldi ma teraz wbudowany czytnik poczty, kalendarza i RSS

Przeglądarka Vivaldi ma teraz wbudowany czytnik poczty, kalendarza i RSS

Użytkownicy Vivaldi będą teraz mogli sprawdzać pocztę e-mail, kalendarz i kanały RSS za pomocą wbudowanych narzędzi przeglądarki: Dziś premiera wersji 4.0Zawiera wersję beta Vivaldi Mail, która jest bardziej prywatną alternatywą dla aplikacji webowych stworzonych przez firmy Big Tech. Nawet odkładając na bok wszelkie potencjalne zyski w zakresie prywatności, Vivaldi oferuje coś, czego mogą chcieć zaawansowani użytkownicy: wszechstronną aplikację do przeglądania, wysyłania e-maili i planowania.

Klient poczty e-mail obsługuje konta IMAP i POP, dzięki czemu można podłączyć do niego większość usług poczty e-mail i łatwo otwierać wiadomości w kartach zamiast chwytać bieżące okno — jest to przydatne, jeśli należysz do osób, które często tego potrzebują odbijać się między e-mailami. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wyszukiwanie jest bardzo szybkie.

Posiadanie wiadomości e-mail jako paska bocznego może być przydatne do szybkiego sprawdzania, czy masz nieprzeczytane wiadomości.

Kalendarz i czytnik RSS zawiera również większość funkcji, których bym się spodziewał, wraz z kilkoma naprawdę fajnymi bonusami. Na przykład czytnik RSS obsługuje również kanały YouTube, co może być przydatne dla tych, którzy martwią się decyzją algorytmu o nie wyświetlaniu filmów twórców.

Jeśli chcesz, możesz mieszać kanały RSS, filmy z YouTube, a nawet podcasty.

Inną ważną cechą tej aktualizacji Vivaldi jest tłumaczenie wbudowane. Przeglądarka będzie mogła tłumaczyć całe strony internetowe (jeśli chcesz automatycznie) na 50 języków od dzisiaj, ale firma twierdzi, że wkrótce rozszerzy się do obsługi 109 języków. Chociaż narzędzia pocztowe są dostępne tylko na komputerze, tłumaczenie jest również dostępne w Vivaldi na Androida.

Vivaldi przygotował również rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą, aby te funkcje zajmowały miejsce w ich przeglądarce: będziesz mógł wybrać jeden z trzech układów, co da ci podstawową przeglądarkę internetową, z nieco większą mocą funkcje użytkownika lub kompleksowa obsługa poczty e-mail, kalendarzy i kanałów RSS. Wszystkie funkcje będą nadal dostępne, nawet w układzie Basics, ale nie zajmą miejsca w interfejsie.

Opcje układu mogą sprawić, że nie będziesz się mylić, jeśli nie chcesz wszystkich dodatkowych funkcji.
Zdjęcie: Vivaldi

Można powiedzieć, że skoro wiele osób zarządza swoją pocztą e-mail i kalendarzami na stronach internetowych, większość przeglądarek posiada taką funkcjonalność. Ale dla tych (takich jak ja), których e-maile i kalendarze są rozmieszczone na wielu kontach, dedykowane narzędzia są znacznie mniej trudne w obsłudze. Vivaldi oferuje teraz moc, którą zapewniają niestandardowe narzędzia, z wygodą, że nigdy nie musisz opuszczać przeglądarki.

READ  Mówi się, że NVIDIA testuje kartę graficzną o mocy 900 W z procesorem graficznym Ada AD102 nowej generacji