Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Projekt rozporządzenia Trumpa o konfiskacie maszyn do głosowania był pełen miażdżących teorii Sidneya Powella

Wydaje się, że projekt prezydenckiego nakazu przejęcia maszyn do głosowania opiera się w dużej mierze na rażąco fałszywych teoriach, o których opowiadał jeden z prawników byłego prezydenta Donalda Trumpa w dniach po jego przegranej w wyborach 2020 roku.

Trzystronicowy dokument, datowany na 16 grudnia 2020 r., poleciłby Sekretarzowi Obrony „zajęcie, zebranie, zatrzymanie i przeanalizowanie sprzętu do głosowania i zapisów elektronicznych” oraz dałby sekretarzowi „uprawnienie uznaniowe do określenia zakazu krajowej infrastruktury krytycznej”. wspieranie wyborów federalnych”.

Projekt „Prezydencka punktacja”, którego treść po raz pierwszy zgłosiła Polityka, jest jednym z ponad 750 dokumentów, które Narodowa Administracja Archiwów i Akt przekazała Komisji Specjalnej Izby Reprezentantów w celu zbadania buntu z 6 stycznia po tym, jak Sąd Najwyższy odrzucił ostatnią apelację Trumpa o zablokowanie ich uwolnienia.

Twierdzi, że obalony „raport kryminalistyczny” twierdzi, że błąd pisarski, który spowodował, że nieoficjalne wyniki sondaży w hrabstwie Antrim w stanie Michigan wyglądały na krótko, jakby prezydent Joe Biden wygrał duży hrabstwo GOP, był w rzeczywistości celowym oszustwem. Oprócz „innych dowodów” przedstawiono przez pana Trump „Wystarczający prawdopodobny powód, aby zażądać działania… ze względu na dowody ingerencji międzynarodowej i zagranicznej w wyborach 4 listopada 2020 r.”

W projekcie dokumentu powtarza się fałszywe twierdzenia dotyczące producentów maszyn do głosowania, wymieniając „Dominion Voting Systems i powiązane firmy” jako „będące własnością lub silnie kontrolowane i pozostające pod wpływem zagranicznych agentów, państw i interesów” oraz twierdząc, że maszyny firmy były „celowo i celowo zaprojektowane z nieodłącznymi błędami, aby powodować systematyczne oszustwa i wpływać na wyniki wyborów.

W sposób ciągły twierdzi, że maszyny produkowane przez „Smartmatic, Electronic Systems, Computer Software, Hart Inter Civic, Clarity Election Night Reporting, Edison Research, Sequoia, Scytl i podobne lub powiązane podmioty, agentów lub cesjonariuszy” są „pełne” te same wady i podlegały zagranicznej ingerencji w wybory 2020 w Stanach Zjednoczonych.

READ  Maratony w Pekinie i Wuhan zostały przełożone, ponieważ Chiny walczą z wybuchem delty | Korona wirus

Takie zarzuty były szeroko propagowane przez Sidneya Powella, jednego z prawników Trumpa, który wraz z byłym burmistrzem Nowego Jorku Rudym Giulianim doprowadził do nieudanej próby odrzucenia przez sądy wyników wyborów w kilku stanach w tygodniach między stratą Trumpa a atakiem z 6 stycznia. W Kapitolu.

Na konferencji prasowej 19 listopada 2020 r. w siedzibie Republikańskiego Komitetu Narodowego Powell twierdził, że zwycięstwo Bidena było wynikiem „ogromnego wpływu komunistycznych pieniędzy poprzez Wenezuelę, Kubę i prawdopodobnie Chiny, ingerujące w nasze wybory tutaj w Stanach Zjednoczonych stanów”.

Ponadto twierdził, że maszyny do głosowania stworzone przez Dominion i rywala Smartmatic „zostały ustawione w Wenezueli pod kierunkiem Hugo Chaveza, aby upewnić się, że nigdy nie przegrał wyborów” i miały możliwość „ustawienia i uruchomienia algorytmu, który potencjalnie biegać po całym kraju, aby odebrać pewien procent głosów od prezydenta Trumpa i przekazać go prezydentowi Bidenowi”.

Powell nie dostarczyła żadnych dowodów na poparcie takich zarzutów, a ona i Giuliani toczą obecnie wielomiliardowe pozwy o zniesławienie ze strony Dominion i Smartmatic.

Projekt zarządzenia nakazywał także „wyznaczenie specjalnego doradcy, który będzie nadzorował ten proces i wszczęcia wszelkich postępowań karnych i cywilnych, stosownie do okoliczności, na podstawie zebranych dowodów oraz zapewnienia wszelkich środków niezbędnych do wykonywania jego obowiązków zgodnie z ustawami federalnymi i Konstytucją. „

Jest bardzo prawdopodobne, że „ona”, o której mowa w nakazie, to sama pani Powell, ponieważ pan Trump podobno omawiał jej powołanie na takie stanowisko podczas spotkania w Gabinecie Owalnym 18 grudnia, w którym uczestniczył również były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Trumpa. Michael Flynn.

Podobno pan Flynn nakłonił wysokiego rangą urzędnika Departamentu Obrony do podjęcia działań w oparciu o założenie, że Trump podpisze rozkaz.

w Zdrada: ostatni rozdział Trump ShowJonathan Karl, prezes ABC News w Waszyngtonie, poinformował, że Flynn, emerytowany generał z trzema gwiazdkami, został zwolniony ze stanowiska doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego byłego prezydenta Donalda Trumpa niecały miesiąc po tym, jak okłamał FBI i ówczesny wiceprezes Prezydent Mike. Pence złożył dziwaczną prośbę przed Świętem Dziękczynienia w listopadzie 2020 r., kilka tygodni po tym, jak stało się jasne, że Trump przegrał wybory.

READ  Najnowszy koronawirus: liczba szczepień w Wielkiej Brytanii wzrosła o 40%

Pan Flynn miał podobno szaloną rozmowę telefoniczną z Ezrą Cohenem, byłym urzędnikiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, który zaledwie kilka tygodni temu został mianowany podsekretarzem obrony ds. wywiadu, namawiając go do powrotu do Waszyngtonu z oficjalnej podróży.

„Potrzebujemy was”, powiedział Flynn, zanim powiedział Cohenowi, że będzie musiał uzyskać podpisane rozkazy przejęcia kart do głosowania i podjęcia „nadzwyczajnych środków… aby uniemożliwić demokratom kradzież wyborów”.

Chociaż rozkaz nigdy nie został podpisany z powodu sprzeciwu ówczesnego doradcy Białego Domu Pata Cipollone’a i innych członków najwyższego personelu Trumpa Białego Domu, projekt dokumentu pokazuje, jak bardzo Trump i jego sojusznicy myśleli, że ich wysiłki polegały na zainstalowaniu Trumpa. Druga kadencja wbrew woli amerykańskich wyborców.

Procedury określone w projekcie rozporządzenia są podobne do tych zalecanych w niesławnym pakiecie Powerpoint, który były szef personelu Białego Domu, Mark Meadows, przekazał komisji specjalnej pod koniec zeszłego roku.

Kilka slajdów w 36-stronicowej prezentacji przedstawia scenariusz, w którym karty do głosowania we wszystkich 50 stanach są przejmowane przez US Marshals Service i przetrzymywane w celu ręcznego przeliczenia głosów w 50 stanach przez „wybrane jednostki Federalnej Gwardii Narodowej” pod kierownictwem „Counter „Mój zaufany szef” wyznaczony przez pana Trumpa.