Tech

Procesor Google Pixel 6 Tensor wygląda bardzo dziwnie

Google zamierza wydać swój pierwszy wewnętrzny chipset telefonu, Tensor SoC, w nadchodzących telefonach Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Jeśli było Ostatni raport z XDA prawidłowyPodobno konfiguracja procesora Tensora może być bardzo, bardzo dziwna – nawet jak na standardy Google.

Jak dotąd Google w dużej mierze zwiększa wydajność Tensor SoC dla AI; Ale nie ujawnił żadnych informacji o podstawowych specyfikacjach procesora i karty graficznej układu. Google Rick Osterloh po prostu powiedziałby krawędź Że „standardowe rzeczy, na które patrzą ludzie, będą bardzo konkurencyjne, a elementy sztucznej inteligencji będą bardzo różne”.

Niektóre aspekty komponentów Tensor już wyszły na jaw. że wcześniej XDA Raport Zauważa, że ​​Pixel 6 prawdopodobnie będzie korzystał z gotowej na GPU konstrukcji Arm Mali-A78 (której Samsung używa w swoim flagowym oprogramowaniu Exynos 2100), podczas gdy Reuters Raporty Że Google dostanie od Samsunga własny modem 5G.

Ale procesor wciąż pozostaje tajemnicą, nawet dzisiaj, kiedy XDA Opublikował raport oparty na wynikach Geekbench i źródle twierdzącym, że faktycznie ma Pixel 6 Pro. Raport twierdzi, że konfiguracja procesora w Tensorze będzie składać się z dwóch rdzeni Cortex-X1 o taktowaniu 2,802 GHz, jednego rdzenia Cortex-A76 o taktowaniu 2,253 GHz i czterech rdzeni Cortex-A55.

Obraz: google

Jeśli nadążasz za flagowymi chipami smartfonów, jest to dość dziwna lista, łącząc potężne nowe rdzenie ze słabszymi starymi. Zróbmy krok wstecz, aby wyjaśnić, dlaczego:

Kiedy patrzymy na większość SoC smartfonów, generalnie są dwie główne części: rdzenie procesora zapewniające wydajność i wydajne rdzenie procesora. Projekty oparte na ramionach mają tendencję do łączenia tych elementów w konfiguracjach o dużej objętości, aby umożliwić urządzeniom, które mogą zwiększyć wydajność, korzystanie z mocniejszych „dużych” rdzeni do intensywnych zadań, takich jak granie, przy jednoczesnym wykonywaniu mniej wymagających zadań (takich jak sprawdzanie poczty e-mail) na mniejszych „ wydajne rdzenie. Aby przedłużyć żywotność baterii.

Typowa konstrukcja oparta na ramieniu może mieć cztery rdzenie wydajnościowe (np. Cortex-A78) i cztery rdzenie wydajnościowe (np. Cortex-A55). Ale w zeszłym rokuFirma Arm dodała nową, wydajniejszą opcję wydajności, z której mogą korzystać producenci chipów: Cortex-X1.

Dlatego też najlepsze smartfony 2021 roku mają tendencję do oferowania potrójnej matrycy: Snapdragon 888 używa częściowo dostosowanych wersji jednego telefonu. Cortex-X1, trzy Cortex-A78, cztery Cortex-A55 rdzenie, podczas gdy Exynos 2100 firmy Samsung korzysta z podobnej konfiguracji. Z drugiej strony, Tensor ma oferować dwa rdzenie Cortex-X1, dwa rdzenie Cortex-A76 i zwykłe cztery rdzenie Cortex-55.

Co tworzy bardzo dziwną wersję konstrukcji trójblokowej. Nie uwzględniając jednego rdzenia Cortex-X1, ale Tensor teoretycznie mógłby pozwolić mu przewyższyć nawet najlepsze chipsety Qualcomma i Samsunga na papierze, gdyby nie druga połowa plotki, że Google używa również dwóch starszych Cortex- Rdzenie A76. …co po prostu nie ma sensu.

jak XDA Zwraca uwagę, że Cortex-A76 został wprowadzony w 2018 roku i jest o dwie generacje za projektem Cortex-A78 używanym we flagowcach 2021. Nie ma też bezpośredniego uzasadnienia dla Google, aby używał starego projektu; A78 są oba szybsze I Bardziej wydajny niż jego starszy odpowiednik, dzięki czemu aż daleko Dziwna opcja włączenia go jako części pakietu procesorów Tensor, zwłaszcza jeśli Google pracuje już z dwoma rdzeniami X1.

Istnieje możliwość, że Google po prostu zaciemni projekt swojego procesora w wynikach Geekbench, chociaż raport stwierdza, że ​​jest to mało prawdopodobne.

Na razie jednak układanka Tensor w Pixel 6 staje się jeszcze dziwniejsza. I prawdopodobnie tak pozostanie, dopóki Google nie ujawni więcej informacji, gdy telefony pojawią się później tej jesieni.

READ  Nowa aktualizacja Snapchata naprawia problem z awariami

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment