Tech

Konta Microsoft mogą być teraz całkowicie pozbawione haseł

Firma Microsoft umożliwia teraz usuwanie haseł z kont Microsoft, aby cieszyć się przyszłością bez haseł. Od dziś gigant oprogramowania umożliwi konsumentom logowanie się na konta Microsoft za pomocą aplikacji Microsoft Authenticator, Windows Hello, klucza bezpieczeństwa lub kodu weryfikacyjnego SMS/e-mail zamiast hasła.

Nowa opcja pojawia się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Microsoft zaczął wprowadzać uwierzytelnianie bez hasła dla użytkowników komercyjnych w marcu, aby pomóc ludziom dostosować się do rzeczywistości pracy zdalnej. Vasu Jakal, wiceprezes Microsoft ds. bezpieczeństwa, zgodności i tożsamości, powiedział w wywiadzie dla krawędź. „Nie wystarczy już myśleć o pracy, domu io czymkolwiek pomiędzy”.

Microsoft od lat pracuje nad przyszłością bez haseł, a pandemia tylko przyspieszyła sprawę. „Kiedy następuje transformacja cyfrowa i firmy są zmuszone do wycofania się z dnia na dzień… liczba powierzchni cyfrowych gwałtownie wzrosła” – wyjaśnia Jakkal. „Liczba powierzchni ataku znacznie wzrosła, co było dla nas ogromnym czynnikiem przyspieszającym wiele naszych inicjatyw w zakresie bezpieczeństwa”.

Microsoft pozwoli ci całkowicie usunąć hasło z twojego konta.
Zdjęcie: Microsoft

Dzisiaj jest kamień milowy dla ambicji Microsoftu bez haseł, po firmie Włącz klucze bezpieczeństwa w 2018 r. i zrobiony Windows 10 bez hasła W 2019 r. „Zostało to wdrożone w firmie Microsoft i około 100 procent firmy Microsoft nie ma teraz hasła” — mówi Jakkal. Ponad 200 milionów klientów komercyjnych korzysta już z opcji bez hasła, a Jakkal optymistycznie podchodzi do adopcji wśród konsumentów.

Usunięcie hasła jest również stosunkowo prostym procesem. Musisz zainstalować aplikację mobilną Microsoft Authenticator i połączyć ją z osobistym kontem Microsoft. Po zakończeniu możesz odwiedzić konto.microsoft.com Wybierz Zaawansowane opcje bezpieczeństwa i włącz konta bez hasła w sekcji Dodatkowe zabezpieczenia. Następnie zaakceptuj zmianę w aplikacji Authenticator, a nie będziesz mieć hasła. Zawsze możesz cofnąć zmianę i ponownie dodać hasło do swojego konta Microsoft w przyszłości.

Korzyści z uwierzytelniania bez hasła są dość proste. Większość ludzi tworzy własne hasła, a stworzenie czegoś bezpiecznego i zapadającego w pamięć bez polegania na menedżerze haseł jest często wyzwaniem. Ludzie często również ponownie używają swoich haseł, umożliwiając atakującym szybkie zalogowanie się na różne zhakowane konta po skierowaniu ich na konkretną organizację i unieważnieniu haseł.

Google, Apple i inne firmy również pracują nad zmniejszeniem zależności od haseł. Google Chrome Pozwala zalogować się bez hasła, a aktualizacje dla systemów Apple iOS 15 i macOS Monterey zawierają plik Klucze dostępu pęku kluczy iCloud, próba zastąpienia haseł bezpieczniejszym procesem logowania.

READ  Amazon odpowiada po doniesieniach, że jego MMO New World łączy drogie karty RTX 3090 • Eurogamer.net

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment