Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premiera DJI Mavic 3 Classic na żywo: Wylądował najtańszy flagowy dron

Premiera DJI Mavic 3 Classic na żywo: Wylądował najtańszy flagowy dron

odświeżać

Zobacz więcej

Dobra uwaga JasperEllens (powyżej) skierowana do fanów dronów w Europie – DJI Mavic 3 Classic ma bardzo ważne oznaczenie CE C1, co oznacza, że ​​jest przygotowany na nowe przepisy dotyczące dronów, które wejdą w życie 31 grudnia 2023 roku.

Te certyfikaty CE są częścią niektórych nowych europejskich certyfikatów dla dronów wprowadzonych już w grudniu 2020 r., których standardy zostały jednak potwierdzone dopiero w tym roku. To pozostawiło większość nowych dronów w stanie zawieszenia. Ale w sierpniu oryginalny DJI Mavic 3 otrzymał swój pierwszy certyfikat „C1”, który otrzymał dzięki aktualizacji oprogramowania — a nowy Mavic 3 Classic został oznaczony na jego ramieniu.

Co to oznacza w praktyce? Jeśli jesteś w Europie lub Wielkiej Brytanii i rozważasz zakup Mavic 3 Classic, oznacza to, że od 2024 r. będziesz mógł nadal latać w tak zwanej kategorii A1 Open, zamiast wpadać do kategorii A3 Open. Ten ostatni ograniczyłby Cię do latania w obszarach bez ludzi i co najmniej 150 metrów od nieruchomości.

Niezbyt ekscytujące rzeczy (zwłaszcza jeśli mieszkasz poza UE), ale warto wiedzieć, jeśli jesteś fanem dronów w Europie.

(Źródło zdjęcia: DJI)

A co z cenami? Możesz już teraz zamówić DJI Mavic 3 Classic za 1469 USD / 1309 GBP / 2299 USD (tylko dron) lub 1749 USD / 1529 GBP / 2599 USD z kontrolerem premium DJI RC.

Z szybkiego spojrzenia na Sklep DJI (Otwiera się w nowej karcie)Wygląda na to, że wysyłka będzie gotowa za 3-7 dni, w zależności od tego, gdzie mieszkasz.

DJi Mavic 3 Klasyczny dron

(Źródło zdjęcia: DJI)

Tak jak poprzednio, kamera Cztery Trzecie Mavic 3 Classic może nagrywać wideo 5.1K/50p, 4K/60p i 1080p/60p. Dostępne są również tryby wolne w postaci opcji 4K/120p i 1080p/200p. Aby dostosować ekspozycję w powietrzu, obiektyw o ogniskowej 24 mm ma również regulowaną przysłonę, która może przełączać się między f/2,8 a f/11.

DJi Mavic 3 Klasyczny dron

(Źródło zdjęcia: DJI)

To już oficjalne: DJI Mavic 3 Classic jest tutaj. I jak przewidywały plotki, ma tę samą kamerę 20MP CMOS, 46-minutowy czas lotu i system transmisji O3+, co oryginalny dron Mavic 3 – nie ma teleobiektywu drona.

Przednia kamera drona DJI Mavic 3 na zielonym tle

(Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Pozostało 20 minut…

W oparciu o te przecieki DJI Mavic 3 Classic, głównym pytaniem dla większości ludzi jest to, jak prawdopodobne jest, że przegapisz ten teleobiektyw. To trudne, ponieważ nie ma wątpliwości, że obiektyw 162 mm obecnego Mavica 3 jest znacznie gorszy od głównego aparatu pod względem jakości obrazu.

Jednak efekt, jaki można uzyskać dzięki temu wyjątkowemu zoomowi – w tym dramatyczny „efekt paralaksy”, który sprawia, że ​​tło wydaje się szybko przesuwać za obiektem – stał za niektórymi z najciekawszych filmów, jakie widziałem na YouTube i w innych miejscach.

Jednak w tych trudnych finansowo czasach dodatkowy koszt standardowego Mavica 3 jest znaczny, a Mavic 3 Classic może oferować dobrą wartość, jeśli ta wyciekająca cena jest poprawna. W końcu aparat Mikro Cztery Trzecie wciąż lata.

Zobacz więcej

DJI Mavic 3 Classic – dotychczasowe przecieki

Na podstawie przecieków z JasperEllens (powyżej) i WinFuture (Otwiera się w nowej karcie)Wydaje się bardzo prawdopodobne, że za nieco ponad godzinę zobaczymy drona DJI Mavic 3 Classic. Ale jakie specyfikacje może zawierać?

WinFuture twierdzi, że „DJI Mavic 3 Classic jest zasadniczo w 100 procentach identyczny ze zwykłym DJI Mavic 3”, z wyjątkiem jednego kluczowego szczegółu – usunięcia teleobiektywu z obecnego drona.

Wygląda na to, że zostało to zrobione ze względu na koszty, dzięki czemu DJI może sprzedawać Mavic 3 Classic po niższej cenie (patrz post „Czy to jest cena?” poniżej). Jeśli to prawda, tak ten dron DJI ukształtowałby się pod względem specyfikacji:

aparat fotograficzny: Czujnik czterech trzecich o rozdzielczości 20 MP
Jakość wideo: 5.1K do 50fps / 4K do 120fps / FHD do 200fps
Zasięg transmisji wideo: Do 9 mil
magazynowanie: 8 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD
bateria: Czas lotu do 46 minut
Waga: 895 gramów
Wymiary (rozłożony): 347,5 × 283 × 107,7 mm
Wymiary (złożony): 221 × 96,3 × 90,3 mm

READ  Google zabija „Duplex on the Web”, funkcję automatycznej nawigacji w witrynie

Widok z Mavic 3

Szukasz przedsmaku jakości wideo, której możesz oczekiwać od podobno DJI Mavic 3 Classic? Powyższy obraz przedstawia kilka zdjęć testowych naszej recenzji DJI Mavic 3.

Gdyby Mavic 3 Classic miał ten sam sensor (tylko bez teleobiektywu drona), prawdopodobnie dałoby nam to całkiem niezłe wyobrażenie, czego się spodziewać.

W naszej recenzji stwierdzono, że „jakość obrazu z głównego aparatu w przypadku zdjęć i filmów jest ogólnie doskonała” i nadal nie ma innego drona w klasie wagowej Mavica 3, który pasowałby do matrycy CMOS 20 MP Four Thirds.

Zobacz więcej

Czy taka jest cena?

Ile kosztuje podobno DJI Mavic 3 Classic? Jest to coś, o czym plotki i przecieki nie były jasne aż do początku tego tygodnia.

Powyższy tweet od zwykłego przeciekacza DJI @JasperEllens na Twitterze wydaje się być całkiem pewny, że ceny zaczną się od 1499 euro (tylko dla drona), z pakietem zawierającym nowy kontroler DJI RC, który kosztuje 1749 euro.

W oparciu o aktualne ceny DJI, powinno to wynieść około 1499 USD / 1349 GBP / 2399 USD za sam dron lub około 1749 USD / 1599 GBP / 2799 USD za pakiet kontrolera DJI RC. Nie jest tani, ale oferuje przyzwoitą oszczędność na cenie uruchomienia DJI Mavic 3 2199 USD / 1879 GBP / 3099 USD (w tym stary pilot RC-N1).

Dom na wzgórzu na Pojezierzu

(Źródło zdjęcia: Przyszłość)

decyzje, decyzje…

Jako ktoś, kto kupił DJI Mini 3 Pro na początku tego roku, ostatnio o tym pisałem Dlaczego w końcu żałuję tej decyzji Jeśli plotki o DJI Mavic 3 Classic są dokładne.

Nie żebym był niezadowolony z Mini 3 Pro – to świetny mały dron, który okazał się świetnym towarzyszem podczas niedawnej wizyty w Lake District w Wielkiej Brytanii (gdzie zdjęcie zostało zrobione powyżej).

Ale większy korpus Mavica 3 jest bardziej stabilny w wietrznych warunkach, a zakup czujnika Cztery Trzecie za mniej niż obecny model może być kuszącą alternatywą, zwłaszcza jeśli dużo latasz w ponurych warunkach.

Dron DJI Mavic 3 leci przed niektórymi drzewami

(Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Drony DJI: podkład

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z dronami DJI, oto krótkie wprowadzenie do ich obecnego składu. Pomimo nowych konkurentów takich jak Autel, DJI pozostaje największym producentem konsumenckich kamer dronów – a jego oferta jest teraz podzielona na cztery podmarki.

READ  Cyberpunk 2077: Jak aktualizacja FSR2 poprawia jakość wizualną

Mini dron klasy podstawowej DJI to seria „Mini”, na czele której stoi DJI Mini 3 Pro. Tuż nad nimi znajduje się średniej klasy seria „Air”, która pomimo swojej nazwy jest nieco większa i ma kamery z większymi czujnikami (jak 1-calowy DJI Air 2S, który wcześniej był na szczycie naszego przewodnika po Najlepsze drony możesz kupić).

Ale nad obydwoma jest seria „Mavic”, która rozpoczęła się w 2016 roku od DJI Mavic Pro. The DJI Mavic 3, który mieści w składanym korpusie duży, cztery trzecie sensora, jest duchowym następcą tego archetypu. Ale przy cenie 2199 USD / 1879 GBP / 3099 USD nie jest to do końca tanie – stąd plotki o premierze DJI Mavic 3 Classic dzisiaj.

Roaming równoległy do ​​tych trzech głównych typów dronów DJI to nowy model FPV o nazwie DJI Avata. To bardzo zabawne wprowadzenie do latania FPV, ale jest nieco bardziej wyspecjalizowane, niż byśmy się dzisiaj spodziewali.

Jak oglądać premierę DJI

Jak dostroić się do dzisiejszej premiery DJI? Na oficjalnym kanale DJI na YouTube powyżej znajduje się teraz miejsce z ogłoszeniem, które ma zostać ogłoszone dzisiaj o 9:00 ET/1PM GMT. Jeśli jesteś w Australii, 3 listopada będzie o 12:00 czasu EST.

Oznacza to, że do oficjalnej premiery pozostało mniej niż pięć godzin, co daje nam mnóstwo czasu na zapoznanie się z plotkami dotyczącymi Mavic 3 Classic i sprawdzenie, czy to wszystko składa się na atrakcyjny potencjalny prezent świąteczny. Jako ktoś, kto kupił DJI Mini 3 Pro na początku tego roku, mam kilka przemyśleń na ten temat.

Cześć, jestem Mark (redaktor TechRadar Cameras) i będę twoim asystentem podczas dzisiejszej wielkiej premiery DJI. Od lat opisywałem i testowałem drony DJI, aż do oryginalnego DJI Spark w 2017 roku, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć dokładnie to, co pojawi się dzisiaj.

Wydarzenie „Explore Vivid” nie zdradza wiele, ale kamera Hasselblad w zwiastunie wskazuje na nowego drona, takiego jak podobno DJI Mavic 3 Classic. Więc jeśli szukasz nowej kamery lotniczej (lub po prostu ciekawi Cię, gdzie lecą dalej), usiądź i dołącz do nas, gdy odliczamy do startu.