Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa aplikacja na Maca chce nagrywać wszystko, co robisz, więc możesz to później „cofnąć”

Powiększenie / Mówi się, że funkcja przewijania do tyłu umożliwia przeszukiwanie historii użytkowania komputera Mac pod kątem tego, co widziałeś, mówiłeś lub słyszałeś.

AI przewijanie wstecz

Wczoraj firma o nazwie Rewind AI ogłosiła plik Samozwańczy producent oprogramowania W przypadku komputerów Mac z Apple Silicon, o którym mówi się, że przechowuje bardzo zwartą i przeszukiwalną historię wszystkiego, co robisz lokalnie na komputerze Mac, i pozwala „cofnąć” czas, aby zobaczyć go później. Jeśli zapomniałeś czegoś, co „zobaczyłeś, powiedziałeś lub usłyszałeś”, Rewind chce pomóc Ci to łatwo znaleźć.

Rewind AI twierdzi, że jego produkt przechowuje wszystkie dane nagrywania lokalnie na twoim urządzeniu i nie wymaga integracji z chmurą. Wśród swoich obietnic Rewind umożliwi przewijanie spotkań Zoom i wyciąganie z nich informacji w przeszukiwalnej formie.

W prezentacji wideo na stronie Rewind.AI aplikacja otwiera się, gdy użytkownik naciśnie Command + Shift + Spacja. Pasek wyszukiwania sugeruje wpisanie „wszystko, co widziałeś, mówiłeś lub słyszałeś”. Wyświetla również oś czasu u dołu ekranu przedstawiającą przeszłe działania w aplikacjach.

Film promocyjny od Rewind AI.

Po wyszukaniu raportów tps, wideo przedstawia widok siatki wszystkich napotkanych raportów tps zwróconych jako dźwięk lub tekst w dowolnej aplikacji, w tym czatach Zoom, wiadomościach tekstowych, e-mailach, czatach Slack i dokumentach Word. Opisuje filtrowanie wyników według aplikacji — oraz w razie potrzeby możliwość kopiowania i wklejania z poprzednich wystąpień.

Założona przez Dana Sirokera i Bretta Bejceka firma Rewind AI składa się z małego, zdalnego zespołu zlokalizowanego w różnych miastach w Stanach Zjednoczonych. Części firmy są wstępnie tworzone urzędnikw ramach przygotowań do zwrotu Przyciągnęła uwagę prasy W 2021 r. we wstępie Post na bloguDan Serocer, współzałożyciel Rewind AI, napisał: „Co by było, gdybyśmy mogli wykorzystać technologię do wzmocnienia naszej pamięci w taki sam sposób, w jaki aparaty słuchowe mogą wzmocnić słyszenie?”

Jak to działa?

Rewind AI dostarcza szczegółowych informacji na temat technologii backendu aplikacji, ale Opisać „Zadziwiająca kompresja” może skompresować nagrywane dane nawet 3750 razy „bez znacznej utraty jakości”, co daje przykład 10,5 GB danych skompresowanych do zaledwie 2,8 MB. Nawet na małym dysku twardym Rewind mówi: „można przechowywać nagrania latami” – co z pewnością jest mocnym twierdzeniem.

Obraz Maca odtwarzającego przewijanie.
Powiększenie / Obraz Maca odtwarzającego przewijanie.

AI przewijanie wstecz

Rewind opisuje również użycie OCR do przechwytywania treści tekstowych i automatycznego rozpoznawania mowy w celu automatycznej transkrypcji wszystkiego, co powiedziałeś lub usłyszałeś, w tym podczas spotkań, dzięki czemu „nigdy nie musisz się martwić o utratę tej treści”.

(Jeśli funkcja Rewind konwertuje wszystko, co widzi i słyszy na zwykły tekst, może to wyjaśniać ogromny współczynnik kompresji. Demo nie pokazywało na przykład odtwarzania wideo ani dźwięku na żywo, na przykład tylko statyczne zrzuty ekranu z polecanym tekstem. Poprosiliśmy AI Rewind o wyjaśnienie tego punktu i artykuł zostanie zaktualizowany, jeśli otrzymamy odpowiedź.)

Rewind AI twierdzi również, że Apple Silicon Mac z chipami M1 i M2 jest kluczem do tego, aby produkt działał w „praktycznie niezauważalny” sposób, wykorzystując „praktycznie każdą część systemu na chipie”.

Możliwe problemy z prywatnością

Przedstawiając wizję Rewind AI we wspomnianym poście na blogu, Siroker napisał: „Naszą wizją jest zapewnienie ludziom doskonałej pamięci”. Ale komentatorzy na Świergot A youtube Już zaczynam wskazywać scenariusze, w których „doskonała pamięć” może przynieść odwrotny skutek.

Na przykład Rewind może narażać swoich użytkowników na potencjalne nadużycia ze strony apodyktycznych partnerów, szefów, egzekwowanie prawalub represyjne rządy; Zagadnienia prawne z rejestrowania poufnych informacji; A Kwestie zgody O rejestrowaniu innych osób na spotkaniach.

Rewind rozwiązuje niektóre z tych problemów na swojej stronie, mówiąc: „Przechowujemy wszystkie nagrania lokalnie na Twoim Macu. Tylko Ty masz do nich dostęp”. Ich strona demonstracyjna również mówi W dowolnym momencie możesz wstrzymać lub usunąć nagrania, a także automatycznie wykluczyć niektóre aplikacje z zapisanej historii, w tym tryby przeglądania prywatnego w przeglądarkach.

Zrzut ekranu z informacjami o prywatności ze strony Rewind.
Powiększenie / Zrzut ekranu z informacjami o prywatności ze strony Rewind.

AI przewijanie wstecz

Jeśli chodzi o uzyskanie zgody na nagrywanie spotkania z innymi uczestnikami, Rewind udostępnia swoją stronę pomocy zatytułowaną „Wszystko, co musisz wiedzieć o zgodzieZawiera porady typu „Zanim kogoś zarejestrujesz, zawsze powinieneś poprosić o jego zgodę. Strona zaleca informowanie ludzi, że spotkanie zostanie nagrane — prawdopodobnie z wyprzedzeniem — i że użytkownicy przestrzegają wszystkich lokalnych przepisów dotyczących nagrywania rozmów.

Pomijając kwestie prywatności i etyki, Andreessen Horowitz traktuje tę technologię na tyle poważnie, aby poprowadzić 10 milionów dolarów rundy finansowania wartej 75 milionów dolarów. spółka venture capital Pisał o swoich powodach Aby zainwestować w przewijanie, traktuj produkt jako remedium na nadmiar informacji.

Obecnie produkt Rewind nie jest dostępny publicznie, ale każdy zainteresowany może poprosić o „Wczesny dostęp” na stronie Rewind. Skontaktowaliśmy się z Rewind i poprosiliśmy o możliwość wypróbowania oprogramowania.

READ  Nintendo i Sakurai zgodziły się na grę No More Heroes 3 Smash Bros. Styl walki z bossem