Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Premiera Apple Vision Pro będzie obejmować ponad 600 aplikacji i gier zoptymalizowanych pod kątem nowych słuchawek

Premiera Apple Vision Pro będzie obejmować ponad 600 aplikacji i gier zoptymalizowanych pod kątem nowych słuchawek

Kredyty obrazkowe: jabłko

Aplikacje Apple Vison Pro nabierają tempa przed piątkową premierą urządzenia do obliczeń przestrzennych, podczas gdy programiści przygotowują swoje aplikacje na nową platformę. Jak wynika z analizy niezależnej firmy Apple, w zeszłym tygodniu zaprojektowano nieco ponad 150 aplikacji specjalnie dla Vision Pro. Ogłaszać Dziś dla Vison Pro przed jego debiutem przygotowywanych jest ponad 600 nowych aplikacji i gier. Firma twierdzi, że dołączają one do ponad miliona aplikacji już kompatybilnych z systemami iOS i iPadOS.

Wiadomość ta pojawia się zaraz po proponowanym przez Apple planie zapewnienia zgodności z nowym rozporządzeniem UE, ustawą o rynkach cyfrowych (DMA), która zmusza Apple do wyrównania szans poprzez otwarcie się na sklepy z aplikacjami i alternatywne płatności. Jednak plan zgodności Apple faworyzuje Apple, a nie ducha prawa. W rezultacie krytycy, w tym Spotify, Epic Games i Microsoft, nazwali to „farsą” wypełnioną „opłatami za spam”.Krok w złym kierunkuodpowiednio. Z tego powodu nie było Rosnący niepokój To jabłko Stanowisko antydeweloperskie Jeśli chodzi o DMA, może Prowadzi to do mniejszego zainteresowania programistów tworzeniem aplikacji W przypadku najnowszej platformy obliczeniowej, zestawu słuchawkowego AR/VR. Już duże firmy, takie jak Netflix i YouTube, oświadczyły, że nie planują wspierać urządzenia w momencie premiery.

Dziś Apple ma nadzieję rozwiać te obawy, ogłaszając, że Vision Pro będzie miał duży katalog aplikacji, pomimo wysokiej ceny urządzenia ograniczającej jego zasięg i obecnego braku dobrej woli, jaki Apple okazał programistom.

Firma twierdzi, że zaprojektowano ponad 600 aplikacji i gier, aby wykorzystać możliwości Vision Pro i trójwymiarowy interfejs użytkownika, po którym można poruszać się za pomocą oczu, rąk i głosu.

Kilka aplikacji do przesyłania strumieniowego ogłosiło już obsługę, w tym Disney+, ESPN, MLB, PGA Tour, Max, Discovery+, Amazon Prime Video, Paramount+, Peacock, Pluto TV, Tubi, Fubo, Crunchyroll, Red Bull TV, IMAX, TikTok i MUBI.

Kredyty obrazkowe: jabłko

Aplikacja PGA Tour Vision umożliwia golfowi śledzenie uderzeń w czasie rzeczywistym na modelach prawdziwych pól golfowych, natomiast aplikacja NBA umożliwia jednoczesne strumieniowanie do pięciu transmisji na żywo lub na żądanie, zauważa Apple. Red Bull TV będzie zawierał trójwymiarowe mapy wyścigów. Fani piłki nożnej będą mogli także przesyłać strumieniowo przepustkę sezonową MLS za pośrednictwem aplikacji Apple TV. Ta aplikacja zapewni dostęp do zasobów Apple, ponad 200 filmów 3D i filmów Apple Immersive.

Kredyty obrazkowe: jabłko

Operatorzy telewizji kablowej również dołączają do aplikacji Charter Spectrum, Comcast Xfinity, Cox Contour, Sling TV i Verizon Fios. Dołączają także inni nadawcy sportowi, w tym CBS, NBC, NBC Sports, Fox Sports i UFC, a także ESPN, Paramount+, Peacock i inni.

READ  Oto kolejne spojrzenie na Władcę Pierścieni: Golluma

W swoim ogłoszeniu firma Apple podkreśliła aplikacje zwiększające produktywność dla Vision Pro, takie jak aplikacja do burzy mózgów MindNote, aplikacje do zarządzania danymi i projektami OmniFocus i OmniPlan, aplikacje Microsoft 365 oraz aplikacja kalendarza Fantastical, Box, Numerics, JigSpace, Webex, Zoom , Microsoft Team, Slack, Notion, Todoit i Navi, które tłumaczą rozmowy w czasie rzeczywistym.

Aplikacja Apple Vision Pro firmy Zoom

Kredyty obrazkowe: Zoom/Jabłko

Mamy nadzieję rozwiać obawy związane z brakiem atrakcyjności Vision Pro w grach, szczególnie w porównaniu z tańszymi zestawami słuchawkowymi, takimi jak Sprzęt Quest VR firmy MetaApple wskazał, że na urządzeniu znajdą się takie tytuły jak BA 2K24 Arcade Edition, Sonic Dream Team, TMNT Splintered Fate i inne. Dodatkowo będzie oferować katalog ponad 250 gier, bez zakupów w aplikacji i reklam za pośrednictwem Apple Arcade, w tym Synth Riders, LEGO Builder's Journey, Super Fruit Ninja, Game Room, Jaki golf?, Przetnij linę 3, Jetpack Joyride 2, Bloons TD 6+, Stitch, Plaid, Illustrated i Wylde Flowers.

Kredyty obrazkowe: jabłko

W sklepie Vision Pro App Store pojawią się także inne aplikacje, w tym aplikacja wyświetlająca relaksujące obrazy 3D Loóny, przestrzenne puzzle Blackbox i aplikacja do jazdy na deskorolce Skatrick Pro. Użytkownicy mogą także uzyskać dostęp do gier i aplikacji ze sklepu Mac App Store, takich jak Steam, za pośrednictwem Mac Virtual Display, Lies of P i Baldur's Gate 3.

Apple wyróżniło inne tytuły, nowe i stare, w tym Hold the World, który przenosi użytkowników do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie; Archiwum, które pozwala fanom Star Trek i innym osobom odkrywać wciągające lokalizacje i media; Doświadczenie w kontroli ruchu lotniczego ForeFlight; aplikacja pogodowa 3D CARROT Weather; aplikacje edukacyjne Solar 3D; Przewodnik po niebie badaczy Układu Słonecznego i nocne niebo; aplikacje medyczne Insight Heart, CellWalk i Complete HeartX; Aplikacje do uważności i dobrego samopoczucia Lungy: Spaces, Odio i Endel; oraz aplikacje muzyczne djay, NowPlaying, STAGE+, Spool, Animoog Galaxy, AmazeVR Concerts, tappr.tv i Apple Music.

Kredyty obrazkowe: jabłko

Aplikacje zakupowe obejmują J.Crew Wirtualna szafka i Mytheresa: luksusowe doświadczenie obejmujące konsultacje na żywo, a także Lowe's Style Studio, Wayfair Decorify i aplikacja do kupowania domów Zillow, która będzie obejmować wirtualne wycieczki po domu.

READ  Huawei GT3 Pro Recenzja

Wydaje się, że wielu programistów czeka do ostatniej chwili z wysłaniem swoich aplikacji do App Store, twierdzi firma Appfigures zajmująca się analizą aplikacji. przetwarzanie Zestawienie pokazuje, że obecnie dostępnych jest nieco ponad 350 aplikacji.