Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powrót do czwartku |  Eureka Auto Park przyciąga tłum w 1923 r. — Times-Standard

Powrót do czwartku | Eureka Auto Park przyciąga tłum w 1923 r. — Times-Standard

Ta reklama Post Toasties, nazywana „Improved Corn Flakes”, ukazała się 13 lipca 1923 r. w Humboldt Times. (Heather Shelton / The Times — Standard)

Sto lat temu Humboldt Times donosił, że frekwencja w Eureka Auto Park rosła każdego dnia.

„Jeśli popularność Eureka Motor Park będzie nadal rosła w obecnym tempie, w lipcu park odwiedzi ponad 3000 gości” — powiedział HA Poland, kierownik parkingu.

Według Humboldt Times z 13 lipca 1923 r. „W parku zarejestrowano instrumenty ze wszystkich części kraju, a wiele z nich odbyło podróż przez kontynent”.

Sto lat temu Eureka Motor Park gościł gości z Arizony, Dakoty Południowej, Florydy, Nowego Jorku, Kanady i innych krajów.

„Kilku kierowców parkowało w parku przez tydzień, niektórzy przez 10 dni, a wielu przez dwa lub trzy dni” – podała gazeta.

14 lipca 1923 r. Humboldt Times poinformował, że J. Wellington, „autor i producent sztuk teatralnych”, będzie pracował z lokalnymi aktorami nad „muzyczną ekstrawagancją zatytułowaną „A Night in Dreamland”, która zostanie wystawiona w Christ Episcopal Church w Eureka.

„Wielebny Charles Farrar, prezydent Kościoła Chrystusowego, podczas niedawnej wizyty w Yosemite, spotkał kilka osób, które poleciły Wellingtona i jego pracę, która była pokazywana w wielu największych miastach Kalifornii, w tym w San Diego, Long Beach i Hollywood, ” odnotowała gazeta.

Oczekiwano, że lokalna obsada obejmie około 100 dorosłych i dzieci.

The Humboldt Times powiedział: „Projekt zostanie uruchomiony jako produkcja społecznościowa, a wszystkie utalentowane osoby, które potrafią śpiewać, tańczyć, pantomimować, grać i grać, są zachęcane do udziału w próbach”.

14 lipca 1923 r. Humboldt Times doniósł również, że pani Amelia Cerini „była prawdopodobnie pierwszą przemytniczką płci żeńskiej, która zapłaciła grzywnę w Trybunale Sprawiedliwości Eureka, kiedy przyznała się do posiadania odurzającego alkoholu przed sędzią pokoju. „

READ  Rodziny oddają cześć ofiarom katastrofy lotniczej | Wiadomości, sport, praca

Została ukarana grzywną w wysokości 350 dolarów. Gazeta podała, że ​​jej mąż, Georges Jazirini, przyznał się do tego samego zarzutu i zapłacił grzywnę w wysokości 500 dolarów.

Czerinis został wcześniej schwytany podczas nalotu Okręgowego Oddziału Suchego na Kopenhaski Saloon i pensjonat na ulicach Pierwszej i D w Eurece.

Standardowy Departament Sportu Humboldta wprowadził nową kolumnę 15 lipca 1923 r. „Dive In!” Zapowiadany jako „praktyczny kurs pływania” – miał być napisany przez znaną w całym kraju pływaczkę i pisarkę Lipę Sheffield, jedną ze słynnych na całym świecie „Sióstr Sheffield” i współautorkę wraz z siostrą Netą Sheffield książki „Uproszczone pływanie”.

Tego samego dnia gazeta podała, że ​​Eureka Inn niedawno otworzyła nowe pole z dziewięcioma dołkami.

The Humboldt Times doniósł 15 lipca 1923 r., Że „mieszkańcy Eureki mają (teraz) przywilej i przyjemność korzystania z zieleni bez konieczności stania się członkami klubu golfowego lub odwiedzania pola golfowego”.

Thomas Riley i W. Maxwell reklamowali w gazecie z 17 lipca 1923 r. działanie codziennej linii teatralnej opuszczającej Eurekę o 7 rano do Garberville, Willits i Ukiah.

The Humboldt Times powiedział: „Wykorzystane zostaną 12-osobowe sceny Packard, a czas przybycia do Ukea wyniesie 14:45.

Zarówno Riley, jak i Maxwell byli „pionierami w branży teatralnej”, przy czym Maxwell pracował na scenie między Garberville i Eureka od 1917 r., A Riley między Garberville i Willits od 1920 r.

18 lipca 1923 r. Humboldt Times poinformował, że ulepszenia autostrady Trinity River Highway z Arcata do Willow Creek zostały zakończone i droga jest otwarta dla podróży.

„Nowe znaki identyfikujące autostradę zostaną dziś umieszczone na drodze przez C.E. Greenhalgha (dyrektora okręgu Eureka w California State Automobile Association)” – podała gazeta. „Autostrada Trinity River, która zapewnia nową trasę z Eureki do Redding, zostanie oficjalnie otwarta 4 sierpnia, kiedy to planowane jest wielkie święto Slayera, gdy South Fork i Trinity River połączą się za Willow Creek”.

READ  United Cup, Adelaide International, terminarz, kolejność gier, Alexei Bobrin vs Felix Auger-Aliassime, Alexander Zverev, Rafael Nadal vs Alex de Minor, Australia v Hiszpania, Novak Djokovic, najnowsze aktualizacje

Gazeta dodała: „Autostrada Trinity River będzie drugim połączeniem autostradowym między Redwood Highway a Pacific Highway. Jest to bezpośrednia trasa między dwiema wielkimi arteriami na północ i południe od niedawno otwartej autostrady Klamath River Highway”.

The Humboldt Times doniósł 19 lipca 1923 r., Że „Samoa Ocean Beach miała kolejną ofiarę wczoraj około 11 rano, kiedy Marty Mallon, 11-letni chłopiec, utonął w falach, gdy brodził w wodzie z innymi dziećmi z jakiejś rodziny, które cieszyły się piknik na plaży”.

Gazeta podała, że ​​wypadek miał miejsce w pobliżu wraku starego USS Milwaukee, „gdzie zawsze jest niebezpieczny prąd”.

Z Heather Shelton można się kontaktować pod adresem [email protected].