Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

PlayStation po cichu wycofuje Gran Turismo 7 ze sprzedaży w Rosji • Eurogamer.net

PlayStation po cichu wycofuje Gran Turismo 7 ze sprzedaży w Rosji • Eurogamer.net

Data wydania oczekuje na potwierdzenie.

Sony po cichu wycofało ze sprzedaży w Rosji nową grę wyścigową na PlayStation Gran Turismo 7.

GT7 został wprowadzony na rynek dzisiaj na całym świecie, chociaż obecnie nie można go kupić za pośrednictwem Rosyjski sklep Playstation. Eurogamer rozumie, że decyzję o niesprzedawania gry w Rosji podjęło wczoraj wieczorem PlayStation.

Sony jeszcze oficjalnie nie ogłosiło wycofania gry ze sprzedaży, ani nie odpowiedziało od razu na prośbę o komentarz. Przed premierą GT7 PlayStation nie odpowiedziało na wielokrotne prośby o komentarz Eurogamer w tym tygodniu na temat statusu GT7 w tym kraju.

GT7 nie można kupić w rosyjskim PlayStation Store.

Strona rosyjskiego sklepu GT7 wyświetla teraz tekst: „Data wydania oczekuje na potwierdzenie”.

Ten ruch wynika z presji ze strony Sama Ukraina dla PlayStation i Xboxa przestanie wspierać rosyjskie rynki. GT7 jest pierwszym dużym wydaniem jakiegokolwiek przewoźnika platformowego od początku niszczycielskiej inwazji Rosji na Ukrainę.

Firma Sony zajmująca się dystrybucją filmów wcześniej ogłosiła, że ​​wstrzyma premiery kinowe w Rosji, w tym nadchodzący film o Spider-Manie Morbius, który ma wejść na ekrany 24 marca.

wczoraj, Cyberpunk i twórca Wiedźmina CD Projekt powiedzieli, że zablokują wszystkie zakupy dokonywane z Rosji i jej sojusznikiem Białoruś za pośrednictwem sklepu z grami komputerowymi GOG.com – co czyni go pierwszym właścicielem sklepu, który to zrobił.

Eurogamer zapytał PlayStation, Nintendo, Valve i Xbox, czy planują zrobić to samo ze swoimi sklepami.

READ  Apple twierdzi, że bateria iPhone'a 15 uległa poprawie, ale nie mówi, w jaki sposób