Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

PlayStation nabywa Savage Game Studios, skupiając się na grach mobilnych

PlayStation nabywa Savage Game Studios, skupiając się na grach mobilnych

PlayStation ogłosiło dzisiaj swój plan przejęcia Savage Game Studios, aby promować tworzenie gier mobilnych.

Hermen Holst, prezes PlayStation Studios, ogłosił to w dniu PS Blog. Jeśli nie znasz zespołu, jest to firma dwóch europejskich studiów produkujących gry mobilne. Wśród jej pracowników są weterani największych producentów urządzeń mobilnych, takich jak Rovio, Zynga, Wargaming i nie tylko. Holst opisuje Savage jako „bardzo utalentowany zespół twórców z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu jednych z najpopularniejszych gier mobilnych, którymi cieszą się gracze na całym świecie”.

Przejęcie postawi ten zespół w zasięgu Nowo utworzony Wydział Mobilny PlayStation Studiosktóra będzie działać niezależnie od rozwoju naszej konsoli i skupiać się na innowacyjnych doświadczeniach w podróży, opartych na nowym i istniejącym PlayStation IP. Savage już pracuje nad „niezapowiedzianą mobilną grą akcji na żywo AAA”.

Słyszeliśmy w przeszłości, jak to zrobić Sony chce rozszerzyć i wzmocnić swoje wysiłki na rzecz urządzeń mobilnychWydaje się, że jest to pierwszy znaczący krok w tym kierunku. Hulst zapewnia, że ​​nie ograniczy to rozwoju PlayStation Studios W sekcji „Amazing Narrative-Based Single Player Experiences” przedstawiono kilka świetnych tytułów wydanych w tym roku, takich jak Zakazany horyzont na zachód A Gran Turismo 7. Podobnie jak w przypadku portów na PC, mobilna produkcja firmy będzie „odwzajemniona”, zwiększając zasięg PlayStation znacznie poza konsole PS5 lub PS4.

Czy jesteś podekscytowany ekspansją Sony na gry mobilne? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

READ  Użytkownik wykrywa, że ​​nowy Core i9-13900K ma 13700K z wymianą IHS