entertainment

Philip Rousselot i Anastas N. Michos omawia relacje między operatorem a operatorem

Podczas seminarium w Festiwal Filmowy EnergaCamerimage W piątek jeden z uczestników, nagrodzony Oscarem francuski operator, nazwał to „najlepszym wydarzeniem festiwalu”. Filip Rousselot Podziel się swoimi przemyśleniami na temat współpracy z operatorem kamery.

Filozoficznie nienawidzę idei autorytetu, dowodzenia i posłuszeństwa. Nie ma tego w moim DNA. Ale kiedy myślę o mojej pozycji na planie, muszę sobie przypomnieć, że byłem bardzo dyktatorski, niemal tyraniczny. Ta sprzeczność jest źródłem tego hadisu.

Więcej od Variety

Rousselot, który również świętował retrospektywę na polskim wydarzeniu, nakręcił siedem filmów z operatorem, który został operatorem Anastasem N. Michus, w tym „The People vs. Larry Flynt” i „Wywiad z wampirem”.

„Pamiętam spowiedź z Bradem Pittem i za każdym razem, gdy mówili „odciąć się”, Philip ciągle pytał: „Czy widzisz coś? „No, może jego prawe oko”. To, o czym mówi, to poziom zaufania, jakim darzymy ludzi, z którymi współpracujemy” — powiedział Michus, odnosząc się również do jednej z ich pierwszych interakcji.

„Naprawiał światło i zapytał, czy będzie w kadrze. Powiedziałem: „Pozwól mi wrócić do aparatu i sprawdzić”. Zatrzymał mnie: „Skorzystaj ze swojej wiedzy o optyce i powiedz mi, czy moje światło będzie włączone swoją ramę.'” Sprawił, że zrozumiałem poziom doświadczenia zawodowego, który miałem wnieść, i że ta część tej współpracy polega na posiadaniu systemu wsparcia.”

Zauważając, że operatorzy kamer, w przeciwieństwie do większości obserwatorów, trzymają narzędzie w dłoniach, Michos podkreślił znaczenie umiejętności technicznych, a także „kreatywnego koleżeństwa” na planie.

„Mieliśmy wiele okazji do śmiechu, głównie kosztem innych ludzi” — zgadza się Rousselot. Biorąc pod uwagę, że narzędzia techniczne stają się coraz bardziej złożone, od operatora zależy, co mogą zrobić.

“To, czego szukam w odtwarzaczu, to w zasadzie dokładna kopia mnie. Idealny klon. Ktoś, kto będzie w stanie robić dokładnie to, czego chcę, ale lepiej.”

READ  CD Projekt będzie kontynuował prace nad projektami AAA z Wiedźmina i Cyberpunka 2077

Michus dodał, że jako operator kamery nie masz luksusu umawiania się z reżyserem, ale cieszysz się spontanicznością chwili.

“Jedyne, o co musisz się martwić, to to jedno konkretne ujęcie. Nie myślisz o tym, czy zachodzi słońce, czy reżyser zmienił zdanie”. Jednak dobry operator powinien skupić się na tym, co jest najlepsze dla filmu, a nie kręcenia.

Na premierze „Wywiadu z wampirem” byłam przerażona. Na zdjęciu była jedna z chińskich lampionów Philipa. Zadzwoniłem do redaktora, a on powiedział: „Tak, jest”. Ale to pozostaje, więc przezwycięż to. Musisz być w stanie zaakceptować krytykę, ponieważ strzał nie ma własności, albo działa, albo nie działa”, a Rousselot otwiera się na temat szczególnie nieudanego partnerstwa w przeszłości.

„Nie słuchał, sprzeciwiał mi się, nie był dobry w kontaktach ze swoimi asystentami. Ale odmówiłem zastąpienia go, ponieważ nienawidzę zwalniania ludzi. John Boorman miał kiedyś ten problem z aktorem. Powiedział mu: „Don”. nie żałuję. Muszę przepraszać. Pomyliłem cię!”

Michus przyznał, że rozmawiał z talentami bardziej jako operator niż DP, i pochwalił Rousselota za pomoc w przejściu.

„Kiedyś zapytałem go, czy wyreżyseruje następny film Milosa Formana. Nie, wracam do Francji. Powiedz mu, że go nakręcisz. Zawsze uznawałem jego wskazówki. . Od tego czasu muszę identyfikować się jako DP.” ”, powiedział, przyznając, że nie ma „idealnej ścieżki”.

“Chcemy wspierać się naszym rzemiosłem, więc strzelaj do wszystkiego, co możliwe. To jest klucz. Jedną z rzeczy, w których czuję się szczęśliwy, jest to, że jako operator pracowałem z niektórymi z najbardziej niesamowitych usługodawców. Nauczyłem się rozwiązywać problemy problemy, obserwując je, bo to właśnie robimy Jako specjaliści od programów: Rozwiązujemy problemy.

Najlepszy asortyment

rekord dla Różne Biuletyn. Aby otrzymywać najnowsze wiadomości, śledź nas na Portal społecznościowy FacebookI Świergot, I Instagram.

READ  Dlaczego królewski maniak myśli, że Meghan Markle na zawsze zmieniła rodzinę królewską

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment