Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lider polskiej opozycji wzywa do konsekwentnej pomocy wojskowej dla Ukrainy

Lider polskiej opozycji wzywa do konsekwentnej pomocy wojskowej dla Ukrainy

Lider polskiej opozycji i były premier Zaapelował o konsekwentną pomoc wojskową dla Ukrainy przed wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi w Polsce na 15 października. Obraz Zgłoszono 27 września.

„Zwycięstwo Ukrainy leży z pewnością w interesie narodowym Polski” – powiedział Tusk. „Będzie to miało wpływ na kwestie gospodarcze i problem uchodźców. Państwo polskie nie powinno ustąpić ze swojego stanowiska i nie należy kwestionować wsparcia wojskowego dla Ukrainy”.

Poparcie Polski stanęło ostatnio pod znakiem zapytania, gdy przeciwnik Tuska, obecny premier Mateusz Morawiecki, ogłosił swój sprzeciw. Powiedział 20 września Polska stwierdziła, że ​​Polska musi skupić się na wzmocnieniu swojego arsenału wojskowego i że nie będzie już dostarczać broni Ukrainie.

Później urzędnicy wyjaśnili, że Polska wywiąże się ze wszystkich istniejących umów na dostawy broni.

Tusk reprezentuje Platformę Obywatelską, centroprawicową partię polityczną.

Partia rządząca w Polsce, konserwatywna Partia Prawo i Sprawiedliwość, również miała napięcia z Unią Europejską w związku ze wsparciem militarnym dla Ukrainy.

Proponowane cięcia pomocy dla Ukrainy stanowią „bardzo poważne” ostrzeżenie, stwierdził jeden z urzędników UE Powiedzieć „Financial Times”.

Daniel Hegedus, pracownik German Marshall Fund, powiedział Financial Times, że choć nadchodzące wybory w Polsce mogą prowadzić do wielu możliwych wyników, większość z nich będzie negatywna.

„W Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej może rosnąć rdzeń nieliberalnych, autorytarnych rządów. To utrudni koordynację działań w ramach polityki zagranicznej UE.”

„Wiele zależy od tego, co będzie się działo w Warszawie”.

Przeczytaj także: Eksperci twierdzą, że organizowanie wyborów w czasie wojny na pełną skalę nie ma sensu

Ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić Ci niezależne, lokalne wiadomości z Ukrainy. Jest rozważane Wspieraj niepodległy Kijów.

READ  Partia rządząca prowadzi w sondażach, ale przegrywa - The First News