Pera pokonuje Kenina i awansuje do półfinału w Cleveland

Cleveland (AFP) – Bernarda Pera wygrała swój 13. mecz z rzędu w WTA Tour, pokonując w czwartek wieczorem byłą mistrzynię Australian Open Sofię Kenin 6-2, 5-7, 6-3 w czwartek wieczorem w ćwierćfinale boisk.

Pera, rozstawiona 51, nie przegrała dużego remisu od czasu Wimbledonu dwa miesiące temu. Zmierzy się z Rosjanką Ludmiłą Samsonową w nierozstrzygniętej walce półfinałowej podczas imprezy tuningowej US Open.

Kolega z Ameryki Kenin, który zmagał się z kontuzjami od zdobycia tytułu w Melbourne w 2020 roku, również zakończył 25-setową passę Beiry, zanim przegrał dwugodzinny i dwuminutowy mecz w Jacobs Pavilion.

Samsonova, rozstawiona 45, pokonała Polkę Magdę Linette 6-4, 6-3.

Ósma rozstawiona z Francji Alizee Cornet porzuciła Chinkę Shuai Zhang 6:4 6:2 i odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo w trzech meczach w Cleveland, gdzie stała się ulubienicą fanów.

Cornet, rozstawiony z numerem 37, wykorzystał rozpęd pod koniec pierwszej połowy, pokonując pięć punktów przerwy, aby wygrać 26-punktowy mecz w 17. minucie, zwiększając przewagę do 5-3.

Siódma rozstawiona Aleksandra Sasnovich z Białorusi pokonała Madison Pringle 6:4, 6:1 w jedynym porannym ćwierćfinale. Nr 36 Sasnovich stara się o swoje pierwsze mistrzostwo WTA.