Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kanadyjska miotacz kuli Sarah Mitton z dumą wkracza, by zainspirować jej przełomową kampanię

Kanadyjska miotacz kuli Sarah Mitton z dumą wkracza, by zainspirować jej przełomową kampanię

Niezapomniane lato dla Sarah Mitton z Nowej Szkocji zakończyło się w tym tygodniu uroczystością dla całej społeczności w pobliżu jej rodzinnego miasta Brooklyn, NS.

Mitton, który zdobył złoto na Igrzyskach Wspólnoty Narodów na początku tego miesiąca, a następnie zajął trzecie miejsce zaledwie kilka dni później na gali Diamentowej Ligi w Polsce, dodał kolejny tytuł zaledwie kilka dni temu.

Rakieta 5 stóp i 6 stóp zdobyła tytuł NACAC Track and Field Championship we Freeport na Wielkich Bahamach w zeszłym tygodniu.

W środę Mitton spędziła 36 szalonych godzin w swojej rodzinnej prowincji, aby uczcić wszystkie swoje sukcesy, w tym jej występ olimpijski w Tokio zeszłego lata.

„Pochodzę z Brooklynu, ale ona była w Liverpoolu. Świętowała cały potencjał olimpijski, jaki mamy w hrabstwie” – powiedział Mitton CBC Sports.

„To było naprawdę fajne. Wyszedłem prawie całe miasto. Widziałem wszystkich, których znałem”.

Oglądaj | Sarah Mitton wygrywa złoto Igrzysk Wspólnoty Narodów w pchnięciu kulą:

Strzał Sarah Mitton z Nowej Szkocji zdobywa złoto na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Sarah Mitton z Brooklynu w stanie NS udało się rzutem z 19,03 metra wyprzedzić Danielle Thomas Dodd z Jamajki i zdobyć złoty medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

Większy niż życie szyld Mitton wisi teraz w Queens Place Community Centre w Liverpoolu. Choć jest skromna, Mitton z trudem może pojąć, jak jest rozpoznawana przez społeczność i hrabstwo.

Błyszczą dumą, inspirują mnie, niektóre dzieci podchodzą do mnie i rozmawiają ze mną o oglądaniu moich rzutów” – powiedział Mitton.

„Możliwość usłyszenia wszystkich ich historii o tym, jak mnie obserwowali, była niesamowita”.

Pod wieloma względami ten sezon nie może różnić się od zeszłego roku. Mitton wierzy, że była przygotowana na Igrzyska Olimpijskie w Tokio – tak samo, jak była przygotowana na Igrzyska Olimpijskie w środku pandemii.

READ  Fredonia awansowała na ósme miejsce w klasie C | Wiadomości, sport, praca

Niestety nie była w stanie konkurować na takim poziomie, na jaki była zdolna i nie była w stanie awansować do finału. Mitton zajął 28. miejsce na największej scenie sportowej.

Ale jej trener, Richard Parkinson, powiedział, że wie, że Mitton będzie miał wszystko. Mówi, że halowe mistrzostwa świata były punktem zwrotnym w zeszłym roku i Mitton nie oglądał się za siebie.

Sarah Mitton zajęła trzecie miejsce na stacji Diamentowej Ligi w Chorzowie na początku sierpnia. (Alexandra Szmigel/Reuters)

Przed swoimi rodakami w Langley pod koniec czerwca, Mitton powiedziała CBC Sports, że wierzy, że rzut z 20 metrów może być możliwy.

W maju na spotkaniu Golden Horseshoe Prep w Hamilton Mitton rzucił 19,58 metra. To było coś blisko tej 20-metrowej bariery.

Wtedy to się stało. W swoim ostatnim rzucie na zawody w Kolumbii Brytyjskiej Mitton strzeliła 20,33 metra.

Była pełna pewności siebie.

„Sarah odkryła wiele rzeczy w ciągu ostatniego roku. Mentalnie. Poziom pewności siebie. Wszystko już tam jest” – powiedział Parkinson.

„To inny poziom intensywności. Jest bardziej zrelaksowany i pewny siebie, ale nie jest nieprzyjemny. Są sportowcy, którzy są bardzo pewni siebie. Sarah jest spokojna pewna siebie. Pochodzi z Nowej Szkocji”.

Oglądaj | Mitton zajmuje miejsce na podium w Diamentowej Lidze w Sztokholmie:

Kanadyjka Sarah Mitton ląduje na podium Diamentowej Ligi w Sztokholmie

Kanadyjska rekordzistka strzelectwa Sarah Mitton, rekordzistka Brooklynu, po raz pierwszy w swojej karierze stanęła na podium Diamentowej Ligi, zajmując drugie miejsce z ogromnym rzutem z 19,90 metra w Sztokholmie.

Kilka tygodni po rzucie z 20m na ​​Mistrzostwach Świata, Mitton ominął podium na Mistrzostwach Świata w Eugene, OR.

Zajęła czwarte miejsce w finale kobiet, choć ostatnim rzutem zremisowała trzecie miejsce na dystansie 19,77 metra. Jednak tiebreak odnotowuje drugi najlepszy rzut – najlepszy rzut Holenderki Jessiki Schilder to 19,53 metra, a Mittona 19,18.

READ  Polkanin awansuje o dwie kule do finałowej rundy Check Masters

Pomimo jej nieobecności na podium, był to najlepszy kobiecy strzał Kanady na Mistrzostwach Świata.

Złoto w Birmingham

Mitton następnie udał się na Igrzyska Wspólnoty Narodów w Birmingham i udało mu się zdobyć złoto. I zrobiła to w dramatyczny sposób. W swoim ostatnim rzucie podczas imprezy Mitton wykonała rzut 19,03 metra, aby zdobyć swój pierwszy międzynarodowy tytuł.

„Po rzucie 20 metrów w Nationals moja pewność siebie przebiła dach” – powiedział Mitton. „Nie sądziłem, że wyjdę w tym roku i zmiażdżę każde spotkanie, ale to zrobię”.

„To było moje najgorsze spotkanie we Wspólnocie pod względem konsekwencji, a mimo to wygrałem”.

Mitton mówi, że inspiruje ją kanadyjskie kobiety, które przodują na międzynarodowej scenie sportowej.

Od kanadyjskiej sensacji pływania dla nastolatków Summer McIntosha, gwiazdy piłki nożnej Kristen Sinclair, hokeistów i golfistek Mary Philip Boleyn i Brooke Henderson oraz wielu innych, w tym ich koleżanek z drużyny, Mitton mówi, że widok kanadyjskich kobiet jest dla niej motywacją.

„To jest prawdziwe”, powiedział Mitton. „Tak wiele z tych kobiet, które podziwiam i śledzę w poszukiwaniu inspiracji, to trochę dziwne być wśród nich”.

„Widzisz kobietę, która to robi, i to sprawia, że ​​wariuję, chcę to zrobić”.

Mitton ma jeszcze jedno wydarzenie w kalendarzu w tym sezonie. Wystartuje w finale Diamentowej Ligi w Zurychu na początku przyszłego miesiąca.

Ale Mitton i Parkinson już rozmawiają o Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu.

„Trenuję z Richem od 2017 roku i bez względu na żarty, zawsze przecenia, jak daleko myślałem, że mogę rzucić” – powiedział Mitton.

„Osiągnąłeś poziom [where] Wierzę mu. A potem myślę, że mogę rzucić tak daleko. 21 metrów to już niedaleko”.

Trener wie, że to jest to, czego potrzeba, aby dostać się na podium w Paryżu.

„Tego będziemy potrzebować w Paryżu” – powiedział Parkinson.

READ  Podgląd: tenis damski z regionu ITA

– I może to zrobić.