Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bezpłatna relacja telewizyjna z Mistrzostw Europy w Monachium 2022 „Wow”

Thomas Niederemüller / Monachium 2022

Bezpłatna transmisja telewizyjna z Mistrzostw Europy w Monachium 2022 została oceniona jako „niezwykły sukces”, z ponad 430 milionami godzin transmisji na żywo z wielodyscyplinowego wydarzenia na ośmiu głównych rynkach, które do tej pory podały te liczby.

Mistrzostwa Europy 2022 zakończyły się w Monachium, w niedzielę 21 sierpnia, po 11 dniach emocji i wysokiej jakości, które obejmowały dziewięć różnych dyscyplin sportowych.

Osiem głównych rynków, które do tej pory zgłosiły liczbę wyświetleń, to: Niemcy (ARD i ZDF); Włochy (RAI); Holandia (NOS); Norwegia (NRK); Polska (TVP); Szwecja (SVT); Szwajcaria (SRG-SSR); oraz Wielka Brytania (BBC).

Niemcy

Największą widownię wśród lekkoatletyki ARD zdobyła 18 sierpnia, przy średniej oglądalności wynoszącej 4,8 miliona osób i rekordowej liczbie 6 milionów w relacjach z wydarzeń, w tym pamiętnego zwycięstwa Constanze Klosteralvin na dystansie 5000 metrów przed jej domową publicznością. Średnio 4,48 miliona fanów oglądało relacje z lekkiej atletyki ARD, a udział w widowni wyniósł 19,5%.

ARD odnotowała również wysoką oglądalność dla innych sportów, w tym 2,4 miliona widzów dla triathlonu i 2,1 miliona dla gimnastyki. Ogólnie rzecz biorąc, średnia oglądalność relacji z Mistrzostw Europy ARD wyniosła 16,5%.

Najwyższa publiczność dla ZDF wyniosła 5,1 mln, osiągając 6,7 mln dla lekkoatletyki w ostatnim dniu akcji, 21 sierpnia, kiedy sztafeta 4×100 m kobiet i rzut oszczepem mężczyzn (Julian Weber) zaowocowały złotem i Mistrzostwami Europy Mistrzostwami Europy. Niemcy zajmują pierwsze miejsce w tabeli medalowej w dziewięciu dyscyplinach sportowych.

Podobnie jak w przypadku ARD, ZDF osiągnął również wysokie noty w innych sportach, w tym w siatkówce plażowej (2,85 mln) i kolarstwie (2,3 mln).

Włochy

Najwyższa średnia oglądalność na żywo dla RAI wyniosła 1,6 miliona w przypadku relacji z lekkiej atletyki 16 sierpnia, kiedy Włoch Lamont Jacobs wygrał finał na 100 metrów mężczyzn.

READ  Wyniki międzynarodowe BNL d'Italia | WTOP Aktualności

Inne silne oceny obejmowały 0,9 miliona widzów dla gimnastyki 14 sierpnia.

Holandia

Największą oglądalność NPO (33,1%) miał finał męskiej gimnastyki 21 sierpnia, w tym srebrny medalista Laurent de Monck w finale koni z łękami. Kolejne były 28% stawki w wyścigu kolarskim kobiet tego samego dnia, który wygrała Holenderka Lorena Webbs.

Największą widownią NPO było ponad milion widzów w lekkiej atletyce 19 sierpnia, w tym złoty medal dla holenderskiego balu Fimk na 400-metrowych płotkach kobiet.

Norwegia

NRK osiągnął imponującą 63% oglądalność 19 sierpnia podczas wieczornej sesji lekkoatletycznej, w której Norweg Karsten Warholm zdobył złoty medal w biegu na 400 m przez płotki mężczyzn.

Następnie podczas porannej sesji 18 sierpnia ukazało się 54% relacji z lekkiej atletyki i wioślarstwa.

Polska

Największą oglądalność na antenie TVP miała średnio 1,5 miliona 18 sierpnia, kiedy Polska zdobyła dwa medale, w tym złoty medal Wojciecha Nowickiego w męskim młocie. Imponującą oglądalność TVP osiągnęła także 0,6 mln widzów za relację z wyścigu kolarskiego kobiet 21 sierpnia.

Szwecja

Najwyższa średnia oglądalność na żywo dla SVT wyniosła 1,1 mln (60,1% udziału w widowni) dla lekkoatletyki w dniu 20 sierpnia, w tym finał męskiego skoku o tyczce, który wygrał Szwed Armand Duplantis.

Zjednoczone Królestwo

BBC wyprodukowało ponad 120 godzin relacji w głównych kanałach BBC One i BBC Two w Monachium 2022. W rezultacie transmisja z Mistrzostw Europy była najczęściej oglądana w Wielkiej Brytanii w ciągu 11 dni zawodów, z kulminacją Lekkoatletyka 3,7 mln 21 sierpnia, kiedy Wielka Brytania zdobyła złoty medal w sztafecie 4×100 m mężczyzn i srebrny w biegu na 800 m (Jake Whiteman).

Relacje BBC z gimnastyki, wioślarstwa, kolarstwa torowego i triathlonu osiągnęły szczyt, mając ponad milion widzów w telewizji sieciowej, podczas gdy transmisja na żywo z ruchu z Monachium zbierała ponad pół miliona żądań widzów każdego dnia.

READ  Harry F Lockhart 1928-2021 | Wiadomości, sport, praca

„Całość jest większa niż suma części”

W następstwie Mistrzostw Europy, redaktor wykonawczy BBC Sport, Ron Chakraborty, powiedział: „Monachium jest fantastycznym gospodarzem Mistrzostw Europy. Istniał wspaniały kontrast między popularnymi miejscami, w których odbywają się tradycyjne sporty, takie jak lekkoatletyka, gimnastyka i wioślarstwo, a kreatywnym podejściem do nowsze sporty, takie jak BMX i wspinaczka sportowa oraz siatkówka plażowa.

„Po raz kolejny podejście Mistrzostw Europy do „tworzenia całości większej niż suma części” sprawdziło się dobrze, a wiele sportów dociera do znacznie większej liczby widzów niż wtedy, gdy ich wydarzenia odbywają się w odosobnieniu”.

„Monachium 2022 było wielkim sukcesem” – powiedział Axel Balkowski, koordynator sportowy ARD. Mistrzostwa Europy były inspiracją dla wszystkich. Widzowie mogą to odczuć na miejscu w wielu różnych miejscach. Widzimy to również w ocenach premium i liczbie użytkowników naszych ofert, ale także w pozytywnych i emocjonalnych opiniach sportowców”.

Laurent-Eric Le Lay, dyrektor sportowy France Télévisions, powiedział: „Gratulacje i podziękowania dla organizatorów i miasta Monachium za zaprezentowanie tej bardzo pięknej edycji Euro 2022.

„Każdego dnia od 9:00 do 23:00 zespoły France Télévisions transmitują wszystkie 12 zaproponowanych dyscyplin. Przeszliśmy z jednej dyscypliny do drugiej w ciągu 11 dni zawodów, które oferują ciągłą serię wciągających i emocjonalnych wydarzeń. Piękne organizacja, ciepłe powitanie, entuzjastyczny tłum i bogaty wystrój w czarującej scenerii Parku Olimpijskiego i w samym mieście Monachium!”

Mistrzostwa Europy odbywają się co cztery lata we współpracy z bezpłatnymi stacjami nadawczymi w Europie. European Championships Management (ECM), organizacja, która założyła European Multisport Championships, zarządza i koordynuje imprezę we współpracy z uczestniczącymi federacjami, miastami gospodarzami i partnerami transmisyjnymi oraz stale rozwija koncepcję imprezy.

Tegoroczna edycja zgromadziła aktualne mistrzostwa kontynentalne w dziewięciu dyscyplinach sportowych: lekkoatletyka; kolarstwo (szosowe, torowe, górskie i freestyle BMX); gimnastyka (artystyczna); Wioślarstwo; Triathlon. Siatkówka plażowa; Wspinaczka Sprint kajakiem i tenis stołowy.

READ  9500 biletów na finał Ligi Europy sprzedanych w Polsce | Sport narodowy

Członkowie EBU, którzy transmitują Mistrzostwa Europy 2022 to: ORF (Austria); RTBF i VRT (Belgia); BNT / BNR (Bułgaria); HRT (Chorwacja); CYBC (Cypr); CT/CR (Czechy); DR (Dania); ERR (Estonia); YLE (Finlandia); France Télévisions / SRF / RFI (Francja); ARD i ZDF (Niemcy); ERT (Grecja); MTVA (Węgry); RUV (Islandia); RTE (Irlandia); RAI (Włochy); LT / LR (Łotwa); LRT (Litwa); NOS (Holandia); NRK (Norwegia); TVP/PR (Polska); RTP (Portugalia); RTR (Rosja); RTS (Serbia); RTVS (Słowacja); RTVSLO (Słowenia); RTVE (Hiszpania); SVT / SR (Szwecja); SRG-SSR (Szwajcaria); TRT (Turcja); BBC (Wielka Brytania).

Eurovision Services, spółka zależna EBU, świadczyła międzynarodowe usługi dystrybucji sygnału podczas imprezy, udostępniając je w całej Europie, Azji i obu Amerykach w sześciu oddzielnych kanałach wielostronnych. Spółka świadczyła również dedykowane usługi dla siedmiu członków Europejskiej Unii Nadawców.