Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bezpłatna relacja telewizyjna z Mistrzostw Europy w Monachium 2022 „Wow”

Thomas Niederemüller / Monachium 2022

Bezpłatna transmisja telewizyjna z Mistrzostw Europy w Monachium 2022 została oceniona jako „niezwykły sukces”, z ponad 430 milionami godzin transmisji na żywo z wielodyscyplinowego wydarzenia na ośmiu głównych rynkach, które do tej pory podały te liczby.

Mistrzostwa Europy 2022 zakończyły się w Monachium, w niedzielę 21 sierpnia, po 11 dniach emocji i wysokiej jakości, które obejmowały dziewięć różnych dyscyplin sportowych.

Osiem głównych rynków, które do tej pory zgłosiły liczbę wyświetleń, to: Niemcy (ARD i ZDF); Włochy (RAI); Holandia (NOS); Norwegia (NRK); Polska (TVP); Szwecja (SVT); Szwajcaria (SRG-SSR); oraz Wielka Brytania (BBC).

Niemcy

Największą widownię wśród lekkoatletyki ARD zdobyła 18 sierpnia, przy średniej oglądalności wynoszącej 4,8 miliona osób i rekordowej liczbie 6 milionów w relacjach z wydarzeń, w tym pamiętnego zwycięstwa Constanze Klosteralvin na dystansie 5000 metrów przed jej domową publicznością. Średnio 4,48 miliona fanów oglądało relacje z lekkiej atletyki ARD, a udział w widowni wyniósł 19,5%.

ARD odnotowała również wysoką oglądalność dla innych sportów, w tym 2,4 miliona widzów dla triathlonu i 2,1 miliona dla gimnastyki. Ogólnie rzecz biorąc, średnia oglądalność relacji z Mistrzostw Europy ARD wyniosła 16,5%.

Najwyższa publiczność dla ZDF wyniosła 5,1 mln, osiągając 6,7 mln dla lekkoatletyki w ostatnim dniu akcji, 21 sierpnia, kiedy sztafeta 4×100 m kobiet i rzut oszczepem mężczyzn (Julian Weber) zaowocowały złotem i Mistrzostwami Europy Mistrzostwami Europy. Niemcy zajmują pierwsze miejsce w tabeli medalowej w dziewięciu dyscyplinach sportowych.

Podobnie jak w przypadku ARD, ZDF osiągnął również wysokie noty w innych sportach, w tym w siatkówce plażowej (2,85 mln) i kolarstwie (2,3 mln).

Włochy

Najwyższa średnia oglądalność na żywo dla RAI wyniosła 1,6 miliona w przypadku relacji z lekkiej atletyki 16 sierpnia, kiedy Włoch Lamont Jacobs wygrał finał na 100 metrów mężczyzn.

READ  Paul Richard „Papa” Bates, Polska, Ohio nekrolog

Inne silne oceny obejmowały 0,9 miliona widzów dla gimnastyki 14 sierpnia.

Holandia

Największą oglądalność NPO (33,1%) miał finał męskiej gimnastyki 21 sierpnia, w tym srebrny medalista Laurent de Monck w finale koni z łękami. Kolejne były 28% stawki w wyścigu kolarskim kobiet tego samego dnia, który wygrała Holenderka Lorena Webbs.

Największą widownią NPO było ponad milion widzów w lekkiej atletyce 19 sierpnia, w tym złoty medal dla holenderskiego balu Fimk na 400-metrowych płotkach kobiet.

Norwegia

NRK osiągnął imponującą 63% oglądalność 19 sierpnia podczas wieczornej sesji lekkoatletycznej, w której Norweg Karsten Warholm zdobył złoty medal w biegu na 400 m przez płotki mężczyzn.

Następnie podczas porannej sesji 18 sierpnia ukazało się 54% relacji z lekkiej atletyki i wioślarstwa.

Polska

Największą oglądalność na antenie TVP miała średnio 1,5 miliona 18 sierpnia, kiedy Polska zdobyła dwa medale, w tym złoty medal Wojciecha Nowickiego w męskim młocie. Imponującą oglądalność TVP osiągnęła także 0,6 mln widzów za relację z wyścigu kolarskiego kobiet 21 sierpnia.

Szwecja

Najwyższa średnia oglądalność na żywo dla SVT wyniosła 1,1 mln (60,1% udziału w widowni) dla lekkoatletyki w dniu 20 sierpnia, w tym finał męskiego skoku o tyczce, który wygrał Szwed Armand Duplantis.

Zjednoczone Królestwo

BBC wyprodukowało ponad 120 godzin relacji w głównych kanałach BBC One i BBC Two w Monachium 2022. W rezultacie transmisja z Mistrzostw Europy była najczęściej oglądana w Wielkiej Brytanii w ciągu 11 dni zawodów, z kulminacją Lekkoatletyka 3,7 mln 21 sierpnia, kiedy Wielka Brytania zdobyła złoty medal w sztafecie 4×100 m mężczyzn i srebrny w biegu na 800 m (Jake Whiteman).

Relacje BBC z gimnastyki, wioślarstwa, kolarstwa torowego i triathlonu osiągnęły szczyt, mając ponad milion widzów w telewizji sieciowej, podczas gdy transmisja na żywo z ruchu z Monachium zbierała ponad pół miliona żądań widzów każdego dnia.

READ  Matti Kasch: Obrońca Aston Villi zamierza zadebiutować w Polsce przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata | wiadomości piłkarskie

„Całość jest większa niż suma części”

W następstwie Mistrzostw Europy, redaktor wykonawczy BBC Sport, Ron Chakraborty, powiedział: „Monachium jest fantastycznym gospodarzem Mistrzostw Europy. Istniał wspaniały kontrast między popularnymi miejscami, w których odbywają się tradycyjne sporty, takie jak lekkoatletyka, gimnastyka i wioślarstwo, a kreatywnym podejściem do nowsze sporty, takie jak BMX i wspinaczka sportowa oraz siatkówka plażowa.

„Po raz kolejny podejście Mistrzostw Europy do „tworzenia całości większej niż suma części” sprawdziło się dobrze, a wiele sportów dociera do znacznie większej liczby widzów niż wtedy, gdy ich wydarzenia odbywają się w odosobnieniu”.

„Monachium 2022 było wielkim sukcesem” – powiedział Axel Balkowski, koordynator sportowy ARD. Mistrzostwa Europy były inspiracją dla wszystkich. Widzowie mogą to odczuć na miejscu w wielu różnych miejscach. Widzimy to również w ocenach premium i liczbie użytkowników naszych ofert, ale także w pozytywnych i emocjonalnych opiniach sportowców”.

Laurent-Eric Le Lay, dyrektor sportowy France Télévisions, powiedział: „Gratulacje i podziękowania dla organizatorów i miasta Monachium za zaprezentowanie tej bardzo pięknej edycji Euro 2022.

„Każdego dnia od 9:00 do 23:00 zespoły France Télévisions transmitują wszystkie 12 zaproponowanych dyscyplin. Przeszliśmy z jednej dyscypliny do drugiej w ciągu 11 dni zawodów, które oferują ciągłą serię wciągających i emocjonalnych wydarzeń. Piękne organizacja, ciepłe powitanie, entuzjastyczny tłum i bogaty wystrój w czarującej scenerii Parku Olimpijskiego i w samym mieście Monachium!”

Mistrzostwa Europy odbywają się co cztery lata we współpracy z bezpłatnymi stacjami nadawczymi w Europie. European Championships Management (ECM), organizacja, która założyła European Multisport Championships, zarządza i koordynuje imprezę we współpracy z uczestniczącymi federacjami, miastami gospodarzami i partnerami transmisyjnymi oraz stale rozwija koncepcję imprezy.

Tegoroczna edycja zgromadziła aktualne mistrzostwa kontynentalne w dziewięciu dyscyplinach sportowych: lekkoatletyka; kolarstwo (szosowe, torowe, górskie i freestyle BMX); gimnastyka (artystyczna); Wioślarstwo; Triathlon. Siatkówka plażowa; Wspinaczka Sprint kajakiem i tenis stołowy.

READ  Wymagania dotyczące masek zostały zniesione podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu w szkole średniej

Członkowie EBU, którzy transmitują Mistrzostwa Europy 2022 to: ORF (Austria); RTBF i VRT (Belgia); BNT / BNR (Bułgaria); HRT (Chorwacja); CYBC (Cypr); CT/CR (Czechy); DR (Dania); ERR (Estonia); YLE (Finlandia); France Télévisions / SRF / RFI (Francja); ARD i ZDF (Niemcy); ERT (Grecja); MTVA (Węgry); RUV (Islandia); RTE (Irlandia); RAI (Włochy); LT / LR (Łotwa); LRT (Litwa); NOS (Holandia); NRK (Norwegia); TVP/PR (Polska); RTP (Portugalia); RTR (Rosja); RTS (Serbia); RTVS (Słowacja); RTVSLO (Słowenia); RTVE (Hiszpania); SVT / SR (Szwecja); SRG-SSR (Szwajcaria); TRT (Turcja); BBC (Wielka Brytania).

Eurovision Services, spółka zależna EBU, świadczyła międzynarodowe usługi dystrybucji sygnału podczas imprezy, udostępniając je w całej Europie, Azji i obu Amerykach w sześciu oddzielnych kanałach wielostronnych. Spółka świadczyła również dedykowane usługi dla siedmiu członków Europejskiej Unii Nadawców.