Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pasek adresu Firefoksa zawiera teraz reklamy, ale możesz je wyłączyć

Mozilla wprowadziła proponowaną nową funkcję wyników wyszukiwania w pasku adresu przeglądarki Firefox w ramach Wersja przeglądarki 93.0. Nie jest to zbyt zaskakujące — Firefox Suggest, funkcja Mozilli, która „wyświetla istotne informacje i witryny, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele”, jest podobna do sugestii oferowanych przez większość przeglądarek. ale jak Jak geek Majster W firmie Strony pomocy technicznejObejmuje również treści od płatnych reklamodawców.

W poście pomocy technicznej czytamy: „Gdy włączone są sugestie kontekstowe, Firefox Suggest wykorzystuje lokalizację Twojej miejscowości i słowa kluczowe wyszukiwania, aby dostarczać kontekstowe sugestie od Firefoksa i naszych partnerów, mając na uwadze Twoją prywatność”. Odpowiednie sugestie od zaufanych partnerów pojawiają się na dole zwykłych sugestii wyszukiwania pobranych z zakładek, historii przeglądarki i otwartych kart — mniej inwazyjna wersja reklamy w wyszukiwarce, ale technicznie wciąż jest to reklama.

Możesz zobaczyć wyniki od partnerów poniżej wyników sugestii Firefoksa.
Zdjęcie: Mozilla

Według strony pomocy technicznej Firefox Suggest nie wymaga „zbierania, przechowywania lub udostępniania nowych danych w celu sformułowania tych nowych rekomendacji”, a firma współpracuje tylko z partnerami, którzy spełniają standardy prywatności Mozilli dla przeglądarki Firefox. Ta funkcja działa również od co najmniej poprzedniej wersji 92.0, chociaż po raz pierwszy pojawiła się w informacjach o wydaniu dla bieżącego wydania.

Możesz wyłączyć Firefox Sugeruj w Ustawieniach.
Zdjęcie: Mozilla

Po aktualizacji do najnowszej wersji przeglądarki Firefox może wyświetlić wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz włączyć sugestie kontekstowe lub dostosować ustawienia. Jeśli przypadkowo włączysz którąkolwiek z funkcji Firefox Suggest, nie zdając sobie z tego sprawy, nadal możesz je wyłączyć:

  • Kliknij menu hamburgerów, a następnie wybierz Ustawienia
  • Kliknij Prywatność i bezpieczeństwo na pasku bocznym i przejdź do paska adresu — sugestia Firefoksa
  • Zaznacz lub wyczyść pole wyboru, aby wyświetlić sugestie kontekstowe dotyczące włączania lub wyłączania funkcji
  • Zaznacz lub usuń zaznaczenie pola wyboru Od czasu do czasu sponsorowanych sugestii

Zarządzanie taką funkcją jest trochę rozczarowujące. Firefox jest popularną alternatywą dla przeglądarek takich jak Google Chrome, ponieważ jest bardziej rygorystyczny pod względem prywatności użytkowników i ogólnie mniej spragniony danych. Jeśli ufasz Mozilli i chcesz ją wspierać, Firefox Suggest może nie być wielką niedogodnością. Nie po raz pierwszy firma zajmuje się reklamą – w 2018 roku Mozilla zintegrowała płatne linki reklamodawców Oraz sugestie dotyczące czytania artykułu kieszonkowego w nowych zakładkach.

READ  W bezpłatnej aktualizacji Advanced Edition gry The Breach Switch jest dostępny już dziś