Osiągnięcia Chesneya zapewniły Juventusowi bezbramkowy remis z Atalantą

Piłka nożna – Kwalifikacje UEFA Euro 2024 – Grupa E – Polska vs. Wyspy Owcze – Stadion Narodowy, Warszawa, Polska – 7 września 2023 r. Polski zawodnik Wojciech Szczęsny na rozgrzewce przed meczem (Reuters/Aleksandra Schmegiel/File Photo) Uzyskanie praw licencyjnych

1 października (Reuters) – Bramkarz Juventusu Wojciech Szczęsny dał znakomity występ w drugiej połowie, pomagając drużynie gości w niedzielnym bezbramkowym remisie we włoskiej Premier League z gospodarzem Atalantą.

Bramkarz Polski fenomenalnie obronił palcem w końcówce meczu, po czym skierował rzut wolny Luisa Muriela w spód poprzeczki, po czym piłka uderzyła go w plecy i wyszła na rzut rożny.

Atalanta kontrolowała większość meczu, stwarzając wiele okazji, jednak nie była w stanie przebić się przez ciasną obronę Juve.

Juventus zajmuje czwarte miejsce z 14 punktami, cztery punkty za liderującym Interem Mediolan, natomiast Atalanta zajmuje piąte miejsce z 13 punktami.

Pomimo słabej gry Juventusu w ataku, trener Massimiliano Allegri wyraził radość z wyniku.

„Jestem zadowolony z punktu i występu” – powiedział DAZN. „Mogliśmy być bardziej precyzyjni w posługiwaniu się piłką w pierwszej połowie, ale gracze spisali się dobrze i byli zjednoczeni. Ogólnie graliśmy dobrze, ale nie byliśmy zbyt przekonujący, gdy atakowaliśmy. „

W pierwszych minutach podwójną szansę z tylnego słupka miał zawodnik Atalanty Davide Zappacosta, najpierw szybkim strzałem z dośrodkowania, a następnie oddanym strzałem, który minął słupek.

Dopingowana przez entuzjastyczną publiczność gospodarzy Atalanta mocno rozpoczęła drugą połowę, a Ederson i Charles De Kittileri byli bliscy otwarcia wyniku.

Jedyna dobra szansa Juventusu pojawiła się w drugiej połowie, kiedy Juan Musso zablokował strzał Federico Chiesy nad poprzeczką.

Strzał Muriel odbił się później od klatki piersiowej Szczęsnego, ale Teon Koopmeinerz nie był w stanie zablokować jego strzału po odbiciu.

Kopmeinerz zmarnował okazję na wybawienie Atalanty zwycięstwa w ostatniej minucie strzałem nad poprzeczką z 10 metrów.

READ  „Jesteśmy bezpieczni” – ukraińscy uchodźcy śpią na siłowniach

Allegri pochwalił Szczęsnego za szybki powrót po błędach, które popełnił podczas porażki 4:2 z Sassuolo w zeszłym miesiącu.

„Z pewnością należy do najlepszych w Europie” – powiedział Allegri. „Miał zły wieczór w meczu z Sassuolo, ale to się może zdarzyć i nie przegraliśmy przez niego”.

Ponieważ Juventus nie bierze w tym sezonie udziału w europejskich rozgrywkach, ich ostatnim meczem przed przerwą na reprezentację będą sobotnie „Derby della Mole” przeciwko Turynowi u siebie.

Allegri powiedział: „Torino nie gra w mistrzostwach Europy tak jak my, więc mamy tydzień na przygotowanie się do derbów”.

Trener Atalanty Gian Piero Gasperini wyraził ubolewanie z powodu niepowodzenia, ale podkreślił, że występ zespołu był zachęcający.

Powiedział na konferencji prasowej: „Patrząc szczególnie na drugą połowę, zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale po tym występie wyszliśmy silniejsi, z większą pewnością siebie i zespołem, na którym możemy polegać”.

Dodał: „Oczywiście żałujemy, że nie zdobyliśmy trzech punktów, ponieważ byłby to duży krok naprzód”.

Atalanta skupi się teraz na czwartkowym meczu fazy grupowej Ligi Europy przeciwko Sportingowi, zanim w przyszłą niedzielę uda się do Lazio w lidze włoskiej.

(Reportaż Tommy’ego Lunda z Gdańska – przygotowany przez Mahometa dla Biuletynu Arabskiego) Redakcja: Ken Ferris

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.