Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska stara się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Polska stara się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Prezydent RP Andrzej Duda ogłasza swoją kandydaturę na konferencję Warszawa 2036.

Efekt Krakowa-Małopolski nadal pozostawia ślad, Trzy miesiące po zakończeniu Igrzysk Europejskich Polska ogłosiła chęć, aby jej stolica, Warszawa, stała się areną Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku..

Pokazano to podczas Europejskiej Konferencji Sportu i Turystyki, która odbyła się na południu Zakopanego Prezydent RP Andrzej Duda„Pragnę ogłosić, po konsultacji z Polskim Komitetem Olimpijskim, Ministrem Sportu i Rządem, że… Naszą ambicją i zamiarem jest podjęcie wysiłków na rzecz organizacji Igrzysk Olimpijskich w roku 2036„.

W tym samym przemówieniu Duda wyjaśnił, że koniec agresywnego planu infrastruktury i modernizacji zbiegnie się z datą igrzysk i przestrzegł przed tym Władze olimpijskie wyślą list do MKOl w ciągu najbliższych kilku dni.

Na miejsce ceremonii otwarcia i zamknięcia oraz turnieju rugby wybrano Stadion im. Henryka Reymana.

Obecnie, po nowelizacji Karty Olimpijskiej, proces aplikacyjny opiera się na dialogu wnioskodawców z MKOl, a nie na walce z wysokimi kosztami pomiędzy potencjalnymi gospodarzami, jak miało to miejsce jeszcze kilka cykli temu. Po rozmowach odbędą się głosowania na członków MKOl. Nie ma jeszcze konkretnego terminu spotkania.

Na razie nie są znane miasta, które będą gospodarzami Zimowych Igrzysk w 2030 i 2034 roku. Zmiany w statucie objęły także elastyczność w zakresie terminów ogłaszania miejsc. Istnieje więc obowiązek poinformowania go o tymkoniecznie, Siedem lat zostało wyeliminowanych z góry. Na przykład miasta Los Angeles i Brisbane zostały nazwane 11 lat temu.

Mogę obiecać, że dołożymy wszelkich starań, aby te igrzyska zorganizować w Polsce„, wzmocniony Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Besiewicz. Ze swojej strony ogromne wsparcie udzielił Komitet Wykonawczy Unii Europejskiej Komitety Olimpijskie: „Nasi polscy przyjaciele z sukcesem pokazali, że mają to, czego potrzeba, aby organizować duże międzynarodowe wydarzenia sportowe na najwyższym poziomie,Pochwalił ją Hassan Arat, jeden z jej członków.

Hasan Arat poparł kandydaturę Polski pomimo jej rywalizacji z Turcją, krajem pochodzenia byłego koszykarza.

Nusantara (Indonezja), Guadalajara, Meksyk, Tijuana, Monterrey (Meksyk) i Stambuł (Turcja) to miasta, które ogłosiły swoją kandydaturę na rok 2036.. Natomiast lista potencjalnych oferentów jest obszerna i obejmuje wszystko, od Kairu w Egipcie po Kopenhagę w Danii. Siedziba może być współdzielona przez dwa lub więcej miast.

READ  Rozrywanie piłek tenisowych Igi Świątek używanych na US Women's Open

Wśród innych ważnych precedensów w najnowszej historii Duda przytoczył turniej piłki nożnej mężczyzn z 2012 roku, zorganizowany we współpracy z Ukrainą. Polska nigdy nie była gospodarzem Mistrzostw Świata FIFAprzypadkowy, Wpadł na trzy olimpijskie głosy: Dwie na Zimowe Igrzyska (2006 i 2022, odpowiednio z nominacjami do Zakopanego i Krakowa) oraz pozostałe na Igrzyska Młodzieży (2014, z Poznańem jako miejscem nominowanym).

W ciągu stulecia MKOl przeniósł się w nowe miejsca w mniejszości. Uczyniła to podczas wyborów w Sydney w 2000 r., Pekinie w 2008 r., Rio w 2016 r. i Brisbane w 2032 r. To znaczy w czterech z dziewięciu wybranych miast, z gwiazdką, że Australia, w Melbourne, była już gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 1956 r.