Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obsada Babylon – Brad Pitt, Margot Robbie, Tobey Maguire i inni |  Filmy |  rozrywka

Obsada Babylon – Brad Pitt, Margot Robbie, Tobey Maguire i inni | Filmy | rozrywka

Babylon: Brad Pitt i Margot Robbie w zwiastunie

Tegoroczny sezon nagród przynosi trzy duże filmy o Hollywood; Rodzaj autorefleksji, której wyborcy z branży po prostu nie mogą się oprzeć. Obok „The Fabelmans” Stevena Spielberga i „Imperium światła” Sir Sama Mendesa jest „Babilon” Damiena Chazelle’a. Nagrodzony Oscarem reżyser kontynuuje Whiplash, La La Land i First Man w swoim pełnym pasji projekcie osadzonym w latach 20. XX wieku. W przeciwieństwie do radosnych muzycznych objazdów La La Land, ten utwór z epoki bada wczesne przejście Hollywood od ciszy do dźwięku w całej jego surowej, zgniłej rzeczywistości. Przez cały czas wraz z niesamowitą zdolnością do tworzenia tak pięknej sztuki pośród całkowitego chaosu. Express.co.uk przygląda się obsadzie 3-godzinnego i 9-minutowego eposu, który trafia dziś do kin w Wielkiej Brytanii.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Babilonie

Obsada Babylon – Brad Pitt, Margot Robbie, Tobey Maguire i inni (fot. PP)

Kto jest w Babilonie?

Rzuć Babilon

Babilon z reżyserem Damienem Chazelle (z lewej) (Zdjęcie: GETTY)

Brad Pitt jako Jack Conrad

Podążając śladami „Pewnego razu w Hollywood”, Leonardo DiCaprio, 59-latek wciela się w uznaną, starzejącą się gwiazdę filmową. Osoba, która coraz bardziej czuje się nieistotna dla zmian w branży. Niemy, cudzołożnik alkoholik stara się przystosować do nowego świata dźwięków na początku lat 30. W rezultacie on sam przeżywa coś w rodzaju kryzysu egzystencjalnego. Conrad jest w dużej mierze wzorowany na gwieździe kina niemego, Johnie Gilbercie, którego styl aktorski nie przekładał się dobrze na współczesność.

W rozmowie z magazynem W Pete przyznał: „Niestety, ta melancholia może być moim naturalnym trybem życia, jakąś wrodzoną melancholią. Ale nie, myślę, że w miarę rozwoju bohatera przejmuje zmęczenie. Istnieje uniwersalne zmęczenie, które z pewnością mogę trochę się odnosić. Tym razem tak wielu z nas próbuje rozerwać się na strzępy, zamiast sobie pomagać. Jestem trochę zmęczony”.

READ  Ten ukraiński piłkarz błagał rodziców, by uciekli. Powiedzieli, że będą bezpieczni na przedmieściach Bucha

Ruby i Pete w Babilonie

Margot Robbie jako Nellie LaRoy i Brad Pitt jako Jack Conrad (fot. PP)

Margot Robbie-Nellie Laroy

Po tym, jak nagrodzona Oscarem Chazelle gwiazda La La Land, Emma Stone, musiała opuścić Babel z powodu konfliktów w harmonogramie, 32-letnia Australijka została obsadzona w roli nadpobudliwej aktorki. Nawet zanim zostaniesz zdemaskowany, nie zostaniesz gwiazdą, zapewnia Nelly: „Albo jesteś gwiazdą, albo nie”. Dzięki zwykłemu szczęściu rzeczywiście zostaje siostrą, ale jej dodatki i impulsy mają na nią tragiczny wpływ.

Postać Ruby jest wzorowana na prawdziwej aktorce Clarze Bow, która zagrała w filmie Wings, który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu. Była oryginalną „It Girl” nazwaną na cześć jej filmu o tym samym tytule z 1927 roku. Chociaż, niestety, również walczyła o to, by być traktowaną poważnie jako aktorka, jeśli chodzi o rozmowy z Wielkim Kryzysem.

Robbie przyznała, że ​​rola Nellie, która nie różni się zbytnio w jej postaci od Harley Quinn, była jedną z jej ulubionych ról w jej dotychczasowej karierze filmowej. Powiedziała The Australian : „Zdecydowanie utożsamiam się z jazdą Nellie. Jest tak zdeterminowana, by zrobić to w Hollywood. Kiedy docierasz do Hollywood, jest wielu ludzi, którzy chcą tego samego. Po prostu potrzebujesz tego bardziej niż ktokolwiek inny”.

grzywa

Diego Calva jako Manny Torres (fot. PP)

Diego Calva – Mane Torres

Bohaterem Babylon jest meksykańsko-amerykański biegacz, który desperacko pragnie dostać się do przemysłu filmowego, ale ma problem z postawieniem stopy w drzwiach z powodu koloru skóry. Mane robi wszystko, co w jego mocy, by zaimponować swoim szefom, po drodze protekcjonalnie mówiąc, że naprawdę pochodzi z Madrytu i przekonując czarną gwiazdę, by posmarowała twarz pastą do butów, aby uspokoić rasistowski tłum.

Aktor Narcos, lat 30, powiedział The Guardian: „Zawdzięczam tę rolę Margot, ponieważ coś wydarzyło się między mną a nią. [during our chemistry reading]. Tego dnia na podwórku Damiena wyniosłem to na zupełnie nowy poziom. Jak gra wideo, wiesz? „

READ  Ikona popkultury, Nicki Minaj, obejmuje stanowisko inwestora, doradcy i globalnego ambasadora marki w zakresie stylu życia zakładów sportowych, MaximBet

Tobey'a Maguire'a

Tobey Maguire jako James McKay (fot. PP)

Tobey Maguire – James McKay

Gwiazda Spider-Mana, która jest także producentem wykonawczym Babylon, pojawiła się w filmie jako obłąkany szef mafii z Los Angeles. I okazuje się, że 47-latek wybrał rolę spośród trzech lub czterech, do których brał udział w przesłuchaniach podczas czytania z reżyserem.

„To trochę zabawne, patrząc teraz wstecz”, Chazelle powiedział EW, „To właściwie Toby wybrał z tej grupy wyborów tę postać, McKay, który był trochę przerażający, najbardziej zepsuty z nich wszystkich. Nie wiem co on mówi.” Chodzi o Toby’ego, ale to właśnie wybrał.

Kiedy Maguire został zapytany, dlaczego z nim rozmawiał, odpowiedział: „Och, to dobre pytanie. [Laughs] Nie wiem. W graniu Jamesa było coś pociągającego, ponieważ był taki niezwykły i bardzo lubiłem tę postać. Podobała mi się rola, jaką odgrywa w tej historii i skąd pochodzi [into play], podnieś film i tych gości do tego brzucha, w tamtym świecie. Wyglądało to interesująco. I nie miałem naprawdę jasnej wizji tego, co zamierzam zrobić, co było dość ekscytujące. W charakteryzacji było wiele możliwości”.

Jean Smart jako Elinor St. John

Jean Smart jako Elinor St. John (fot. PP)

Jean Smart – Elinor St. John

71-letni hollywoodzki publicysta zajmujący się plotkami czerpie z wielu pisarzy z tamtego okresu.

W rozmowie z Radio Times Smart powiedział: „Jest jedna dziewczyna, Elinor Glenn, która była brytyjską scenarzystką, która przybyła do Hollywood w latach 20. Była także powieściopisarką – przypisuje się jej wymyślenie frazy It Girl i pomoc Clarze Bow została gwiazdą, a nawet napisała jeden ze scenariuszy, które napisała Clara Bow. Napisała także powieść Three Weeks, którą uważano za rodzaj wersji 50 twarzy Greya z lat 20. Była więc też trochę funkową osobą, ale to, co się tutaj działo, przyciągnęło ją i przeniosła do Hollywood.Myślę, że dla niej wszystkich wygląda na obiektywną obserwatorkę, w końcu dostrzegając, że ona też jest zanurzona w magii kręcenia filmów i tego, jak dosłownie czyni ludzi nieśmiertelnymi. ”

READ  Piłka nożna – Ponad 40 osób usłyszało zarzuty po starciach polskich i brytyjskich kibiców

W obsadzie drugoplanowej znaleźli się także Jovan Adepo jako trębacz jazzowy Sidney Palmer i Lee Jun Lee jako chińsko-amerykańska piosenkarka kabaretowa Lady Fei Zhu. Godne uwagi role to także Katherine Waterson jako Estelle Conrad (trzecia żona Jacka), Flea jako dyrektor studia Don Wallach, Eric Roberts jako ojciec Nellie Robert Roy, Ethan Suplee jako ochroniarz McKaya Wilson, Olivia Wilde jako Ina Conrad (była żona Jacka) i Spike Jonze jako niemiecki reżyser Otto von Strasberger.

Babylon jest teraz w kinach w Wielkiej Brytanii.