Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa aplikacja Google Home zobowiązuje się do lądowania [Gallery]

Nowa aplikacja Google Home zobowiązuje się do lądowania [Gallery]

Aplikacja Google Home zaczęła się jako potężny sposób na zarządzanie inteligentnymi urządzeniami domowymi, ale ponieważ została zalana nowym sprzętem i wykorzystała spuściznę Nest, nie wydawało się, że nadąża. Teraz Google zmierza w kierunku nowej aplikacji Google Home, która składa duże obietnice, i spędziliśmy kilka dni, zbierając pierwsze wrażenia.

Nowe sekcje łamią pamięć mięśniową na lepsze

Pierwszą poważną zmianą, jaką znajdziesz w nowej aplikacji Google Home, jest strona główna, która jest drastycznie Różni się od poprzedniego projektu. Jeśli masz pamięć mięśniową do wykonywania zadań w bieżącej aplikacji, będziesz musiał nauczyć się wszystkiego od nowa.

on na to zasługuje.

Oryginalna aplikacja Home została zbudowana wokół idei używania tylko dwóch stron do wszystkiego. Jedna strona dla wszystkich Twoich urządzeń, a druga dla kanału aktywności.

Przeprojektowanie na tych stronach znacznie się rozszerza.

Najpierw jest strona „Ulubione”. Jest to strona, którą można dostosować, ale zawiera dwa stałe elementy. U góry strony znajduje się skrót dedykowany do wszystkich kamer, wszystkich produktów oświetleniowych, urządzeń i ustawień Nest/Google Wifi oraz przycisk dostępu do termostatów.

Wszystkie te niestandardowe strony zostały przeprojektowane w stosunku do poprzedniego wyglądu, a strona Kamery pokazuje podobny układ, ale nieco przeprojektowany. Strona Oświetlenie porządkuje światła według pomieszczeń za pomocą widocznego włącznika/wyłącznika u góry strony. Rozwijane menu dla każdego pomieszczenia pozwala szybko sterować poszczególnymi światłami za pomocą jednego dotknięcia. Dla mnie to ogromna poprawa!

Strona Wi-Fi została uproszczona, co jest zdecydowanie najlepsze, ponieważ zawsze uważam, że stary projekt jest niewygodny i powolny. U góry zobaczysz stan sieci i liczbę podłączonych urządzeń, a poniżej znajdziesz opcje udostępniania hasła, zarządzania rodzinną siecią Wi-Fi lub przeprowadzenia testu prędkości, a poniżej więcej ustawień i historii.

Strona Klimat pozostaje niezmieniona w stosunku do poprzedniego projektu aplikacji Home.

READ  Czip Samsung Galaxy Watch 4 ma zwykle aktualizację 5 nm

Reszta strony ulubionych zależy od Ciebie.

Domyślnie jest pusta, a wyświetlana jest opcja „Edytuj”, umożliwiająca wybranie urządzeń wyświetlanych na stronie. Tutaj możesz uzyskać skróty do świateł, zamków i nie tylko, a także podglądy na żywo z kamer. Możesz też uzyskać skróty do transmisji, połączyć się z urządzeniami domowymi lub Asystentem Google. To przydatna strona!

Ale oczywiście są pewne skargi.

Moim największym problemem ze stroną ulubionych jest to, że nie można dodać do niej wielu urządzeń. Każde urządzenie pojawia się jako własny przełącznik. Tak więc, jeśli chcesz uzyskać dostęp jednym kliknięciem, aby powiedzieć, wyłącz wszystkie światła w pokoju, nie możesz. Chociaż dostęp do klawisza skrótu nie zajmuje dużo czasu, to naprawdę frustrujące, że nie możesz dodać pojedynczego pokoju jako pojedynczego przycisku.

Nie możesz również reorganizować układu. Zależy to tylko od kolejności alfabetycznej i miejsca, w którym znajdują się urządzenia w Twoim domu. Realistycznie rzecz biorąc, chcę, aby kamera Nest Cam z Floodlight była pierwszą rzeczą, którą widzę po otwarciu aplikacji Dom, ale nie jest to opcja, chyba że zmienię jej nazwę lub stworzę fałszywy pokój.

Kolejną rzeczą, z którą mam problem, jest to, jak ta strona będzie działać w szczególności dla użytkowników, którzy nie mają dużej liczby urządzeń. Mój dom jest wypełniony różnymi światłami i inteligentnym sprzętem domowym, więc wiele z tych zmian sprawia, że ​​wszystko jest znacznie łatwiejsze do kontrolowania. Ale przy mniejszej liczbie urządzeń wyobrażam sobie, że wiele zmian wprowadzonych przez Google nie wydaje się znaczących i może faktycznie wyglądać tak, jakby wycofano je z poprzedniego doświadczenia. Podczas gdy oryginalna aplikacja Home miała cały przód i środek inteligentnego domu z przejrzystą organizacją, nowa wersja umieszcza niektóre z tych informacji w innej warstwie. Jest to świetne, jeśli masz dużą liczbę urządzeń, ale znacznie mniej, jeśli masz tylko kilka.

READ  AMD twierdzi, że FSR 2.0 będzie działać na Xboksie i tych kartach graficznych Nvidii

Przechodząc do innych stron, jest strona poświęcona wyświetlaniu wszystkiego w twoim domu, i jest to prawie identyczne z oryginalną aplikacją Home. Twoje urządzenia są podzielone według pomieszczeń na przewijanej liście. Jako dodatkowy środek dostępu ten projekt działa naprawdę dobrze, a Google ułatwia również proces dodawania nowego urządzenia za pomocą pływającego przycisku u dołu tego ekranu.

Karta Automatyzacje zastępuje akronim „Routines” w oryginalnej aplikacji Home, co jest dobrym sposobem na wskazanie intencji Google dotyczących tego, jak będzie wyglądać przyszłość. Funkcjonalność jest w większości niezmieniona od tego, do czego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, tylko z kilkoma lekkimi poprawkami projektowymi. Karta Aktywność jest prawie identyczna ze starą aplikacją Home.

Karta ustawień niestandardowych czyni cuda

Być może największym ulepszeniem związanym z tymi stronami jest odnowiona strona Ustawienia.

W górnej części strony można łatwo wyświetlić członków gospodarstwa domowego, a na dole strony znajdują się szybkie skróty do ustawień urządzeń, pokojów i grup. Może się trochę pomylić, jeśli masz na nim dużo rzeczy, ale działa. W tym wierszu znajduje się podobny wiersz z ustawieniami łączenia urządzeń z innych kont, a także usług wideo/muzycznych i podobnych opcji.

Istnieje również przycisk „Dodaj”, który pokazuje każdą akcję, której możesz się spodziewać, która pasuje do tego opisu.

Następnie poniżej znajdziesz dwie dodatkowe sekcje ustawień. „Funkcje domowe” oraz „Usługi i pomoc techniczna Nest”. Oba są zwięzłe i łatwe w nawigacji, a ja naprawdę nie mogę wyrazić, jak bardzo się poprawiły. Nadal łatwo jest zgubić się w wykazach poszczególnych urządzeń, zwłaszcza w przypadku nowszych produktów Nest Cam, ale to jest plik wyciekł Krok we właściwym kierunku dla całej aplikacji Home.

Zestawienie obok siebie naprawdę pokazuje zakres zmian.

Teraz Google musi tylko znaleźć sposób, aby tego nie mieć trzy Menu ustawień w tej samej aplikacji.

Widok z kamery Nest Cam jest nadal nieco zagracony, ale jest lepszy na mile

Jednym z moich największych problemów związanych z inteligentnymi domami Google w ciągu ostatniego roku było to, jak daleko w porównaniu do starszych modeli są nowsze kamery firmy Nest. Aplikacja Nest była znacznie lepsza.

Nowa aplikacja Google Home rozwiązuje to w dużym stopniu.

Ta duża metoda polega w zasadzie na przeniesieniu strony kanału kamery aplikacji Nest do aplikacji Home. Domyślnie u góry ekranu zobaczysz kanał na żywo, a pod nim listę wydarzeń. Kliknięcie zdarzenia wywołuje rejestrowanie, zakładając, że rejestrowanie jest włączone. Powyżej znajdują się przyciski do przeglądania kanału w trybie pełnoekranowym lub przełączania historii, aby wyświetlić przewijaną w pionie oś czasu swoich nagrań. Jeśli masz nagrywanie 24/7, to będzie Wspaniały.

Zauważysz również dwa dodatkowe przyciski. Przycisk informacji, który pokazuje znajome twarze na wydarzeniu i inne szczegóły, oraz pełne menu, które pozwala wyłączyć aparat, ustawić czas ciszy, zapisać klip, uzyskać dostęp do Znajomych twarzy lub wyświetlić większą historię. To duża poprawa!

Nadal uważam, że aplikacja Home jest nieco wolniejsza i trochę mniej niezawodna na tej stronie niż aplikacja Nest – częściowo może to wynikać z tego, że wykonuję ten test podczas podróży – ale wciąż jest to ogromna poprawa.

Kolejnym dużym krokiem będzie integracja reszty linii Google Nest z tą nową ofertą. Google twierdzi, że stanie się to „w ciągu przyszłego roku”. Na razie trzymają się tej samej oferty, która nie zawiera historii.

Zaraz dotrzemy do ludzi. koszmar Prawie skończony.

Jest więcej w przyszłości

Jednak jest jeszcze wiele do zrobienia. Wygląda na to, że publiczny podgląd aplikacji Google Home jest we wczesnym stanie. Animacje są nieco niestabilne w niektórych obszarach (np. sprzętowe przewijanie strony) i wyraźnie są pewne funkcje, które wymagają poprawy. Ponadto wiele ustawień i stron kanonicznych nadal używa przestarzałych projektów, tylko z nowym interfejsem lub nową metodą dostępu.

Jednak ogólny werdykt, do którego doszedłem w ciągu ostatnich kilku dni, był w dużej mierze pozytywny. Aplikacja ma czystszy, bardziej użyteczny interfejs i wiele ulepszeń, o które błagałem przez ostatnie kilka lat. Gdyby wszystko, co Google zrobił, to zaoferowanie nowego doświadczenia od Nest, byłbym szczęśliwy. Wygląda jednak na to, że ten nowy projekt będzie w stanie obsługiwać inteligentny dom przez wiele lat.

jestem szczęśliwy Google dał Ci drugą szansę. Firma naprawdę tu wpuściła, przynajmniej z mojego dotychczasowego doświadczenia.

Jak uzyskać nową aplikację Google Home?

Nowa wersja aplikacji Google Home nie jest jeszcze powszechnie dostępna, a obecnie jest to ograniczona publiczna wersja zapoznawcza tylko na zaproszenie.

Możesz zasubskrybować publiczny podgląd Google Home w aplikacji Home w Ustawieniach (przycisk na stronie głównej) > Ogólne > Podgląd publiczny. Wystarczy kliknąć „Poproś o zaproszenie”.

Więcej na stronie głównej Google:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji: