Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Największy polski festiwal w regionie rozpoczyna się w najbliższy weekend w hrabstwie Bucks

Największy polski festiwal w regionie rozpoczyna się w najbliższy weekend w hrabstwie Bucks

NEW BRITAIN TOWNSHIP, Pensylwania – Największy polski festiwal w regionie powraca na tereny Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w hrabstwie Bucks na dwa niezapomniane wrześniowe weekendy.

57. coroczny Festiwal Rodziny Polsko-Amerykańskiej i Jarmark Country odbywa się przez cały długi weekend Święta Pracy – 2, 3 i 4 września – i trwa 9 i 10 września w godzinach 12–20 pod adresem 654 Ferry Road, Doylestown (New Britain Township). .

Przez cały pięciodniowy festiwal publiczność jest zapraszana do świętowania tradycyjnej polskiej kultury poprzez rozrywkę na żywo, sztukę i rzemiosło, rekonstrukcje, etniczne potrawy, wycieczki w połowie drogi i nie tylko.

Odwiedzających zapraszamy do Wioski Rzemieślniczej, w której znajdują się stoły zapełnione szeroką gamą specjalistycznych przedmiotów, od importowanych z Polski po lokalną biżuterię.

Pysznym sposobem na poznanie polskiej kultury jest spróbowanie szerokiej gamy produktów spożywczych dostępnych w sprzedaży. W festiwalowym menu znajdziemy kiełbasę wędzoną i grillowaną, pierogi, placki ziemniaczane (plaki), golebki, precle oraz polskie piwo.

Dostępne będą także festiwalowe ulubione smakołyki, takie jak ciasto lejkowe, hot dogi, paluszki z kurczaka i lód wodny. Od 2018 roku jedną z nowości festiwalu jest degustacja polskiej wódki.

Głównymi gwiazdami programu rozrywkowego będą Dance Hall Detour, Crusade, Top Dance Band, Phila Puls Band, the Swingmasters, Polish Country Musicians, Simone Band, TKO, Heroes, Polish American Stringband, John Goral & Gorale, Hey Ta, PKM Polish Folk . Zespół Tańca, Polski Zespół Tańca Ludowego Janousek, Zespół Rodziny Gilskich i wiele innych.

Wstęp kosztuje 15 dolarów i obejmuje nieograniczony wstęp na przejażdżki w połowie drogi przez cały dzień (ekstremalne przejażdżki są za dodatkową opłatą), przedstawienia teatralne i wydarzenia specjalne.

Polsko-Amerykański Festiwal Rodzinny i Jarmark Country to święto polskiej kultury, dziedzictwa i tradycji.

Rozpoczął się jako małe, nieformalne wydarzenie w 1966 roku i ze skromnych początków stał się jednym z najstarszych i najpopularniejszych festiwali tego typu w Stanach Zjednoczonych.
Zróżnicowana publiczność lokalna, regionalna i międzynarodowa – tylko w 2019 r. w festiwalu wzięło udział ponad 25 000 osób.

READ  Avatar: Frontiers of Pandora – zapowiedź rozgrywki

Więcej informacji i pełne harmonogramy można znaleźć na stronie www.polisamericanfestival.org.