Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości Trumpa: opublikowane dzisiaj zeznania podatkowe 6 stycznia transkrypty pokazują, że Kushner powstrzymał Bidena przed planowaniem covid

Najnowsze wiadomości Trumpa: opublikowane dzisiaj zeznania podatkowe 6 stycznia transkrypty pokazują, że Kushner powstrzymał Bidena przed planowaniem covid

6 stycznia Komisja ujawnia raport i opisuje spisek Trumpa

Deklaracje podatkowe Donalda Trumpa zostaną wreszcie opublikowane w piątek, pogrążając finanse i praktyki biznesowe byłego prezydenta w centrum uwagi w czasie, gdy stoi on również w obliczu wezwań do postawienia zarzutów karnych w związku z zamieszkami 6 stycznia na Kapitolu USA.

House Ways and Means Committee głosowało za ujawnieniem dokumentów w zeszłym tygodniu, ujawniając, że podatki pana Trumpa były kontrolowane tylko raz w ciągu jego czterech lat urzędowania – chociaż coroczne audyty były obowiązkowe.

Publikacja zeznań podatkowych następuje po tym, jak 6 stycznia komisja Izby Reprezentantów badająca rolę Trumpa w zamieszkach na Kapitolu opublikowała w czwartek kolejną partię transkrypcji wywiadów.

Najnowsza edycja zawierała kilka wielkich nazwisk z Trumpworld, w tym Donald Trump Jr., Kimberly Guilfoyle i Stephen Miller.

Są też ludzie z Białego Domu, którzy zwrócili się przeciwko Trumpowi, w tym Stephanie Grisham i Alyssa Farrah Griffin, a także inne kluczowe postacie, w tym burmistrz Waszyngtonu D.C. Muriel Bowser.

Wśród rewelacji pani Griffin zeznała, że ​​Jared Kushner osobiście nakazał usunięcie administracji Bidena z planowania Covid-19 w następstwie wyborów w 2020 roku.

1672403400

Ray Epps mówi, że prawicowe spiski zrujnowały mu życie po ataku, który miał miejsce po 6 stycznia

Nowy zestaw zeznań wydany w czwartek przez Komisję Specjalną Izby Reprezentantów badającą 6 stycznia zawierał wywiad z Rayem Eppsem, człowiekiem, który znalazł się w centrum zarzutów, że był agitatorem pracującym dla agencji federalnej podczas ataku na Kongres.

Raport Johna Bowdena na temat jego zeznań.

Rachel Sharp30 grudnia 2022 12:30

1672401600

Rachel Sharp30 grudnia 2022 12:00

1672400100

6 stycznia: Melania Trump wysyła SMS-y, aby współpracować z The West Wing i nie będzie gościć Jill Biden

Pani Grisham rzeczywiście wskazała, że ​​stanowisko byłej Pierwszej Damy było niezgodne z jej charakterem, biorąc pod uwagę jej poprzednie stanowisko polegające na niezależnym działaniu Zachodnie skrzydło Zasady.

Rachel Sharp30 grudnia 2022 11:35

1672398300

Trump zakazuje Fauci i Birx pojawiania się w Covid TV

poprzedni prezydent Donalda Trumpa I jeden ze swoich biały Dom Były dyrektor ds. komunikacji Białego Domu powiedział, że jego współpracownicy osobiście interweniowali, aby uniemożliwić dwóm najwybitniejszym ekspertom jego administracji ds. zdrowia publicznego pojawienie się w telewizji.

W złożonym pod przysięgą zeznaniu przed Komisją Specjalną Izby Reprezentantów 6 stycznia była szefowa ds. komunikacji Białego Domu, Alyssa Farrah Griffin, powiedziała śledczym, że często otrzymywała „sygnał” z kampanii reelekcyjnej pana Trumpa, żądając, aby Biały Dom powstrzymał się od utrzymywania „lekarzy” – czyli Dyrektor Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr hab Antoni Fauci oraz koordynator ds. reakcji na koronawirusa w Białym Domu, dr Deborah Birx — wyłączają telewizję, aby „mniej mówić o koronawirusie” pomimo trwającej pandemii.

Andrew Feinberg opowiada o zeznaniach pani Farah.

Rachel Sharp30 grudnia 2022 11:05

1672396528

Trump udostępnia artykuł nękający ofertę strony trzeciej, jeśli GOP odrzucił ją w 2014 roku

W środę Trump, który w zeszłym miesiącu ogłosił się kandydatem w prawyborach republikańskich w 2024 r., udostępnił artykuł w prawicowym czasopiśmie. Amerykańska wielkość na jego stronie faktów społecznych. Artykuł porównuje jego teoretyczną kandydaturę na trzecią partię z kandydaturą Theodore’a Roosevelta z 1912 roku, którego kampania na linii partii „Bull Moose” lub „Progressive” podzieliła głosy republikanów i doprowadziła do porażki Williama Howarda Tafta z Woodrowem Wilsonem.

Autor artykułu wstępnego, Dan Gelenter, napisał, że nieuniknionym rezultatem przetargu Trumpa przez stronę trzecią byłoby przekazanie wyborów w 2024 r. kandydatowi Demokratów. Glenter sugeruje, że wynik byłby uzasadniony jako kara za dezaprobatę Partii Republikańskiej dla Trumpa, gdyby stracił nominację partii na rzecz innego kandydata.

Przeczytaj całą historię tutaj:

Rachel Ostra30 grudnia 2022 10:35

1672394789

Zeznania podatkowe Trumpa zostaną opublikowane dzisiaj

Zeznania podatkowe Donalda Trumpa zostaną ostatecznie opublikowane w piątek, co postawi finanse i praktyki biznesowe byłego prezydenta w centrum uwagi w czasie, gdy stoi on również w obliczu wezwań do postawienia zarzutów karnych w związku z zamieszkami 6 stycznia na Kapitolu USA.

House Ways and Means Committee głosowało za udostępnieniem dokumentów w zeszłym tygodniu, z pewnymi poprawkami do poufnych informacji, takich jak numery ubezpieczenia społecznego i dane kontaktowe.

Komisja uzyskała sześcioletnią dokumentację podatkową Trumpa od 2015 do 2020 r., badając raport, zgodnie z którym Urząd Skarbowy skontrolował podatki Trumpa tylko raz w ciągu czterech lat jego urzędowania – mimo że coroczne audyty były obowiązkowe.

Rachel Sharp30 grudnia 2022 10:06

1672391700

6 STYCZNIA: Kimberly Guilfoyle myli nazwisko skrajnie prawicowej aktywistki z „tym, co krzyczą terroryści”

Raportowanie Johna Bowdena w sprawie Niezależny.

Olivera O’Connella30 grudnia 2022 09:15

1672386300

6 stycznia: Kushner nakazuje usunąć Bidena z powyborczego planowania COVID

W ciągu kilku dni i tygodni po tym, jak Joe Biden pokonał Trumpa, wielokrotnie krytykował administrację Trumpa za to, że nie zapoczątkowała formalnego procesu transformacji, ponieważ ich odchodzący odpowiednicy przyspieszają zatrudnianie nowych pracowników.

Olivera O’Connella30 grudnia 2022 07:45

1672380900

Don Jr. przyznaje, że nie wie, gdzie podziało się 240 milionów dolarów zebranych dla Trumpa

Donald Trump Jr. powiedział, że nie wie, gdzie poszło 240 milionów dolarów zebranych na walkę z przegraną jego ojca w wyborach prezydenckich w 2020 roku, wynika z transkryptów opublikowanych przez Komisję Specjalną Izby Reprezentantów badającą zamieszki z 6 stycznia na Kapitolu USA.

Raporty Erica Garcii z Waszyngtonu

Olivera O’Connella30 grudnia 2022 06:15

1672377300

6 stycznia: Gaetz był źródłem teorii spiskowych Joe Scarborougha dla Trumpa

Andrew Feinberg ma tę historię.

Olivera O’Connella30 grudnia 2022 05:15