Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zerowy koronawirus uderzył w Chiny w sam raz, ale szybkie obalenie przepisów dotyczących powstrzymywania ujawnia, pod jaką presją byli  wiadomości ze świata

Zerowy koronawirus uderzył w Chiny w sam raz, ale szybkie obalenie przepisów dotyczących powstrzymywania ujawnia, pod jaką presją byli wiadomości ze świata

Niedawne zmiany w sposobie, w jaki Chiny klasyfikują i reagują na COVID-19, są kolejną wskazówką, że nagłej i dramatycznej zmiany rządu nie da się cofnąć.

Nie minęły nawet trzy tygodnie od pierwszej zapowiedzi „poprawy” reakcji na pandemię, a już wygląda na to, że zdecydowana większość infrastruktury i zasad rządzących bardzo restrykcyjną polityką Chin non-COVID zniknęła.

Ludzie nie muszą już skanować miejsc publicznych za pomocą kodów zdrowotnych, regularnie poddawać się testom ani kierować się do miejsca kwarantanny, gdy zostaną zarażeni.

W rezultacie wirus przetoczył się przez ten kraj. Szacuje się, że szczyt zachorowań osiągnął już w Pekinie, gdzie ponad 50% ludzi zostało zarażonych w ciągu ostatnich kilku tygodni.

W tym kontekście ograniczenia dotyczące przyjazdów międzynarodowych nie mają już sensu, a ocena odpowiedzi kategorii A nie jest już bardzo silnym sygnałem, że rząd jest naprawdę zaangażowany w ponowne otwarcie.

Powody są jasne, ponieważ nowa ekonomiczna niemoc koronawirusa całkowicie uderzyła w Chiny, wzrost drastycznie zwolnił, a setki tysięcy małych firm zostało kupionych na kolana. Kluczowe są zapowiedzi złagodzenia wiz biznesowych.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Chiny ukrywają zgony z powodu COVID-19

Pracownik medyczny podaje dożylną terapię kroplową pacjentowi w Klinice Gorączki Szpitala Pekińskiego Chaoyang, podczas wybuchu choroby koronawirusowej (COVID-19) w Pekinie, Chiny.
obrazek:
Pacjent otrzymuje zastrzyk dożylny w Klinice Gorączki Szpitala Pekińskiego Chaoyang

Były też historyczne protesty, które przetoczyły się przez Chiny pod koniec listopada – chociaż mogły nie być główną przyczyną, prawdopodobnie były ostatnią kroplą w systemie, który ceni stabilność ponad wszystko.

Trudnością dla rządu jest teraz radzenie sobie z ogromną falą infekcji i zgonów.

Czytaj więcej:
Chiny kończą kwarantannę przyjazdów międzynarodowych z powodu koronawirusa

Dokładne liczby nie są już publikowane dla żadnej z osób, więc nie można wiedzieć, jak źle jest wśród populacji o niskim poziomie odporności i około 60% osób powyżej 80 roku życia, które nie są w pełni zaszczepione.

READ  Organizacja Narodów Zjednoczonych: Pożar statku na Sri Lance spowodował ogromne szkody na planecie | Wiadomości ze Sri Lanki

Istnieje jednak coraz więcej anegdotycznych dowodów na to, że szpitale i krematoria w niektórych miejscach są przeciążone.

Wielu twierdzi, że Chiny mają czas, aby lepiej przygotować się na ten moment i zarządzać stopniowym ponownym otwarciem. Fakt tego prawdopodobnie nie wskazywał na to, pod jaką presją był.