Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najdalszy strzał Ryana Croziera w historii nie jest uważany za rekord świata

Najdalszy strzał Ryana Croziera w historii nie jest uważany za rekord świata

Dwukrotny mistrz olimpijski Ryana CrozieraLutowy strzał na odległość 23,38 metra, najdalszy rzut w historii, nie jest uznawany za rekord świata.

Putt Croziera, który jest dalej niż światowy rekord lekkoatletyki halowej wynoszący 22,82 m, nie został certyfikowany przez World Athletics, ponieważ putt halowy umieszczony w Pocatello w stanie Idaho nie spełniał zasad zgodności.

Rzecznik World Athletics powiedział w poniedziałek, że obiekt nie był akredytowany, a po przeprowadzeniu ankiety stwierdzono, że miejsce strzelania nie jest zgodne z zasadami World Athletics. World Athletics nie ustaliło jeszcze, co czyni je niekompatybilnymi.

Rzut Croziera na odległość 23,38 metra jest uwzględniony na stronie World Athletics Biography, ale nie na listach najdłuższych rzutów na świecie w tym roku i wszechczasów. Rzut był również o centymetr krótszy od rekordu świata w crossie outdoorowym z 2021 roku.

W jego biografii, jego lutowa wygrana w spotkaniu 23,38 strzałów ma obok skrót IRM, wskazujący na wykroczenie.

Ponad tydzień temu Crozier powiedział, że jest zdezorientowany wyrokiem W komentarzu na Instagramie w poście wskazującym, że rzut nie będzie traktowany jako rekord świata, ponieważ koło rzutu stworzyło zbyt wiele zboczy do strefy lądowania.

„Pierścień był wykonany ze sklejki o grubości 3/4 cala na murawie z gumową matą wokół, ale nie pod spodem” – napisał Crozier. Reguła wynosi 1:1000 dla równego pola, co oznacza, że ​​upadek z wysokości 1000 m lub mniejszej jest uważany za legalny. 3/4 cala = 1,9 cm = 0,019 m wysokości pierścienia zgodnie z zasadą 1:1000 daje 19 m. Zatem rzut mniejszy niż 19m się nie liczy, ale 23m > 19m, więc zmiana wysokości jest mniejsza niż 1:1000, co jest bardzo legalne zgodnie z przepisami WA.

„To nie jest nowy problem, dlatego musimy odłożyć maty, aby pozbyć się podwójnego pierścienia ze sklejki, ponieważ jest to pierścień o wysokości 1,5 cala i łamie zasadę 1: 1000. Więc naprawdę nie rozumiem skąd pochodzi ten wyrok”.

READ  Prezes i sekretarz generalny QBF oklaskują sukces zespołu 3x3 podczas imprezy w Azji Zachodniej w Doha

OlympicTalk jest włączony Nowości Apple’a. woleliśmy!