Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najbardziej przystępny cenowo iPad mini 2021 to najlepsze urządzenie, jakie Apple kiedykolwiek wyprodukował

ten Nowy iPad miniNiezależnie od tego, czy chcesz go nazwać iPadem mini 2021, iPadem mini 6, czy iPadem mini (6. generacji) – to najlepsze, jakie firma Apple kiedykolwiek wyprodukowała. To prawda, niezależnie od tego, czy porównujesz tego iPada mini z innym, czy też porównujesz go do innych iPadów sprzedawanych przez Apple.

Mini zawsze wydaje się mieć krótki koniec kija w rzadkich przypadkach, gdy w ogóle jest aktualizowany. Była tym obciążona Starsze, wolniejsze procesory lub niższe ekrany lub datowane projekty. Z drugiej strony iPad mini ma zupełnie nowoczesny design i zaawansowany chip Apple A15. To świetny tablet –Jeśli Jesteś typem osoby, która naprawdę jeździ lub umiera dla iPada mini.

(Ars Technica może otrzymać wynagrodzenie za sprzedaż z linków w tym poście za pośrednictwem programów partnerskich.)

To wielka sprawa, jeśli biorąc pod uwagę wielkość mini, jego pozycja w składzie Apple pozostaje niewygodna. ten 329 USD za iPada (Ponadto Właśnie zaktualizowany o nowy chip i inne poprawki) to świetny uniwersalny tablet dla dzieci i dorosłych zwracających uwagę na cenę. i 599 USD za iPada Air 4 Jest tylko trochę droższy niż mini i ma większy ekran, który lepiej pasuje do funkcji wielozadaniowości komputera, które Apple nadal dodaje do iPada.

READ  Redfall na PC nadal gra na niedopuszczalnie słabych portach

Na razie skupimy się na przeglądzie mini w oparciu o jego zalety dla osób, które już wiedzą, że chcą go mieć. Po prostu wiedz, że żadna z aktualizacji nowego modelu nie zwiększa jego atrakcyjności, jeśli jesteś już zadowolony z innego iPada lub iPhone’a z dużym ekranem.

widzieć i czuć

Dane techniczne w skrócie: 2021 Apple iPad mini (6. generacji)
Monitor 2266 x 1488 8,3 cala (326 ppi) ekran dotykowy z True Tone
Jesteś iPad 15
procesor Jabłko A15
Baran 4 GB
GPU Jabłko A15
składowanie 64 GB lub 256 GB
Sieci Wi-Fi 802.11ax, Bluetooth 5.0 (opcjonalny dodatek 5G/LTE)
porty USB-C
kamera Tylny aparat 12 MP i przedni aparat 12 MP z szerokim kątem
zmierzenie 7,69 x 5,3 x 0,25 cala (195,4 x 134,8 x 6,3 mm)
Waga 0,65 funta (293 g) dla modelu Wi-Fi; 0,66 funta (297 g) dla telefonów komórkowych
bateria 19,3 watów
Cena początkowa 499 USD (tylko Wi-Fi)
Inne korzyści Obsługa Apple Pencil 2

Nowy iPad mini to jeszcze bardziej wyrafinowany iPad Air mini – prawie wszystko w jego konstrukcji pochodzi prosto z Czwarta generacja iPada Air Wydany przez Apple w roku 2020.

iPad Air przyjął podstawowy projekt i fizyczne wymiary 11-calowego iPada Pro i wyciął kilka funkcji, aby był tańszy. Air ma czujnik linii papilarnych TouchID montowany na przycisku zasilania zamiast FaceID, wyświetlacz Retina 60 Hz bez obsługi ProMotion, układ serii A zamiast wysokowydajnego układu serii M oraz główny tylny aparat bez dodatkowych obiektywów lub LIDAR czujniki.

iPad mini jest dokładnie najmniejszy.

Podobnie jak przeprojektowany iPad Air, nowy mini wykorzystuje cieńszą ramkę na cały ekran, port USB-C (ale bez gniazda słuchawkowego) i płaskie krawędzie, które umożliwiają podłączanie, parowanie i ładowanie Apple Pencil drugiej generacji. Jego 8,3-calowy zaokrąglony ekran jest węższy niż poprzedni 7,9-calowy mini, ale jego wysokość jest wystarczająco podniesiona, aby ekran był większy po przekątnej. Mimo to usunięcie przycisku Home i zmniejszenie rozmiaru ramki sprawia, że ​​nowy mini jest o około ćwierć cala krótszy od starego, przy zachowaniu mniej więcej tej samej szerokości, głębokości i wagi.

READ  Przyjechaliśmy do Szkocji, aby zobaczyć potwora z Loch Ness

Podobnie jak w przypadku Air, nowy iPad mini jest dostępny w kilku subtelnych opcjach kolorystycznych innych niż zwykła kosmiczna szarość. Nasza jednostka testowa to fioletowy model, ale dostępne są również różowe i „Starlight” (Starlight jest gdzieś pomiędzy srebrnym i złotym wykończeniem na starszych iPadach).

Istnieją tylko dwie główne różnice między iPadem Air 4 a nowym iPadem mini, poza rozmiarem – jedną z nich są przyciski głośności, które zostały przesunięte z prawej krawędzi tabletu w lewy górny róg, z tej samej strony iPada, co przycisk zasilania. Zwolni to miejsce po prawej stronie tabletu, do którego można przykleić się Apple Pencil drugiej generacji, ponieważ ołówek ma mniej więcej długość tabletu i w przeciwnym razie nie byłoby na niego wystarczająco dużo miejsca.

Druga różnica, która dotyczyła również poprzedniego iPada mini, to ciągły brak inteligentnego złącza z tyłu lub na krawędzi tabletu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sparować klawiaturę lub etui na klawiaturę Bluetooth z iPadem mini i korzystać z tej samej obsługi klawiatury i gładzika, co inne iPady. Ale ten przypadek użycia wymiany laptopa nie jest odpowiedni dla małego małego ekranu komputera. Brak inteligentnego złącza to subtelna wskazówka od Apple, że powinieneś dostać jednego z największych iPadów, jeśli chcesz robić tego rodzaju rzeczy.

Kamera i głośniki

Nowy iPad mini zmodernizował kamery i przeprojektował głośniki. System kamer to połączenie części z iPada Air 4 i najnowszego iPada Pro. Po Air 4, nowy mini odziedziczył tylną kamerę 12MP z pojedynczym obiektywem z lampą błyskową LED – ulepszony procesor sygnału obrazu w układzie Apple A15 może nieznacznie poprawić jego zdjęcia w porównaniu do zdjęć zrobionych przez iPada Air, ale zdjęcia z każdego aparatu wyglądają podobny ogólnie . Jest to jednak wyraźna poprawa w stosunku do tylnego aparatu 8 MP w iPadzie mini 5. generacji.

READ  Imię postaci Super Mario Brothers zostało zmienione przez Nintendo jako możliwe rasistowskie obelgi

Z drugiej strony przedni aparat wykorzystuje czujnik 12 MP i obiektyw szerokokątny, taki jak w iPadzie Pro 2021 lub nowym iPadzie za 329 USD. Oprócz możliwości uchwycenia większej ilości otoczenia niż wcześniej, obiektyw szerokokątny umożliwia „centrum teatralnedla FaceTime i innych aplikacji do wideorozmów, które to obsługują. Center Stage pozwala na rodzaj efektu panoramowania i skanowania, który śledzi Cię podczas poruszania się w polu widzenia kamery, co jest przydatne, gdy poruszasz się po biurku lub blacie lub chodzenie tam i z powrotem w pokoju.Działa również w iPadzie mini, podobnie jak w iPadzie Pro lub iPadzie 9. generacji.

Nowy Mini dziedziczy również układ czterech głośników z iPada Airs i nowszych Pro, z parą kratek na górze i na dole tabletu (lub po lewej i prawej stronie, w trybie poziomym – ruch stereo przebiega w zależności od sposób orientacji tabletu). Miniaturowe głośniki brzmią dobrze jak na urządzenie tej wielkości, choć nie radzą sobie tak dobrze z basem i wypełnieniem pomieszczenia jak iPad Pro czy nawet przyzwoity głośnik Bluetooth. Świetnie nadaje się do FaceTime i YouTube, a także do filmów i programów telewizyjnych z dialogami. Dźwięk staje się bardziej zniekształcony podczas słuchania zatłoczonej i głośnej muzyki lub sekwencji akcji. Tak więc głośniki świetnie nadają się do tabletu tej wielkości; To, co potrafią głośniki o tak małych rozmiarach, jest ograniczone.