Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Microsoft i PlayStation podpisują „wiążącą umowę na utrzymanie Call of Duty na PlayStation”

Microsoft i PlayStation podpisują „wiążącą umowę na utrzymanie Call of Duty na PlayStation”

Szef Xbox, Phil Spencer, potwierdził, że Microsoft osiągnął porozumienie w sprawie „utrzymania Call of Duty na PlayStation”.

W tweecie opublikowanym kilka chwil temu Spencer powiedział: „Z przyjemnością ogłaszamy, że Microsoft i PlayStation podpisały wiążącą umowę dotyczącą utrzymania Call of Duty na PlayStation po przejęciu Activision Blizzard”.

Biuletyn: Biuletyn: Czy przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft jest już zamkniętą transakcją?

„Z niecierpliwością czekamy na przyszłość, w której gracze z całego świata będą mieli więcej możliwości grania w swoje ulubione gry” – dodał.

Nie podano dalszych szczegółów, więc nie jest jasne, jak długo umowa ma obowiązywać.

Wczoraj amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) zaprzeczyła ostatniej próbie zablokowania przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Zaledwie kilka godzin po tym, jak sędzia okręgowy USA Jacqueline Scott Corley, która przewodniczyła głównej sprawie, odrzuciła w tym tygodniu pierwotny wniosek FTC o odwołanie się od orzeczenia Microsoft i Activision Blizzard, Dziewiąty Okręgowy Sąd Apelacyjny również zamknął wniosek o pomoc w nagłych wypadkach.

Na początku tego tygodnia brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków przedłużył termin podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie oferty przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Oczekiwano, że regulator formalnie zablokuje transakcję – jak wcześniej ogłoszono – 18 lipca, ale od tego czasu Microsoft złożył „szczegółową i złożoną” ofertę ze zmianami okoliczności. W związku z tym CMA zajmie kolejne sześć tygodni, aby rozpatrzyć nowe zgłoszenie, a ten poprawiony okres kończy się 29 sierpnia.

READ  PS5 UK – NA ŻYWO: Dzisiejsze informacje o uzupełnieniu zapasów w Game, BT, Very i nie tylko