Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

McLaren Solus GT wygrywa Festiwal Prędkości

McLaren Solus GT wygrywa Festiwal Prędkości

Nie można zaprzeczyć, że część oczekiwanego blasku została odebrana tegorocznemu Timed Shootout wraz z decyzją McMurtry’ego, by nie pobić oszałamiającego rekordu Maxa Chiltona 39,08 w upale 2022 roku. Być może firma (słusznie) zdała sobie sprawę, że nie ma wiele do zrobienia zyskać z oficjalnej licytacji. Dwa i lepiej poświęcić czas na rozmowę o obecności niedawno ujawnionej wersji stwora, Spéirling Pure, na ringu.

Na szczęście był inny potwór z tylko jednym siedzeniem, który zajął jego miejsce. McLaren Solos GT może nie generował tak porywających oklasków w tłumie, jak samochód fanów – ale z drugiej strony przyniósł ze sobą jeszcze bardziej imponującą ścieżkę dźwiękową: odgłos F1 z lat 90. proces gasi 840 hp.

Ze względu na to, że waży mniej niż 1000 kg – a także jest w stanie wytworzyć ponad 1200 kg docisku – wszyscy już wiedzieli, że Solus był zdolny do dość imponującego czasu, a nawet bez długich ćwiczeń dzięki wydarzeniu skracającemu pogodę , więc się sprawdziło. Z Marvinem Kirchhoferem za kierownicą samochód złamał poprzeczkę w 45,34 sekundy – oczywiście za punktem odniesienia Chiltona, ale na drugim miejscu z 45,50 razy ustanowionym przez w pełni elektryczny Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance o mocy 1073 KM w zeszłym roku.

McLaren bez wątpienia będzie trochę zdenerwowany własnym torem, który jest jednym z 25, które nie pokonały czasu Roba Bella wynoszącego 45,01 s i 720S GT3X ustanowionego w 2021 r. . Jasne, nikt tutaj nie pożałowałby pięciominutowej sławy Goodwood z wolnossącym napędem na tylne koła – nawet jeśli specjalne wyróżnienie po raz kolejny trafia do Travisa Pastrany i jego Subaru GL Family Huckster. Drugie miejsce w 46,37 w tym roku, ale pierwsze miejsce (ponownie) w wielkim stylu.