Tech

Mapy Google mają niesamowitą nową funkcję, ale prawdopodobnie jej nie zobaczysz

Google stale ulepsza i aktualizuje Mapy Google – z załadowanymi kamerami samochodami jeżdżącymi po centrach miast w celu aktualizacji zdjęć Street View, sugestiami użytkowników o nowych rozwiązaniach dodawanych do map, recenzjami restauracji, integracjami z Uber i nie tylko, aktualizacja Ta ostatnia jest obecnie ograniczone do tych, którzy mieszkają w Sydney w Australii. Tak więc, jeśli nie jesteś obecnie mieszkańcem miasta, musisz przeczytać o nowej funkcji … wtedy postaraj się nie być zbyt zazdrosnym. Niestety tak szybko się dzieje.

Firma Google nawiązała współpracę z firmą Transport for New South Wales, aby wprowadzić użyteczną technologię Streetview, która umożliwia rozglądanie się z perspektywy pierwszej osoby na dziesiątki stacji kolejowych. Jeśli więc planowałeś podróż z wyprzedzeniem i chcesz wiedzieć, jak będzie wyglądał dworzec kolejowy w środku – teraz możesz.

Będziesz mógł rozejrzeć się po stacji tak, jakbyś tam był. Chcesz wiedzieć, czy na stacji, do której się wybierasz, jest określony sklep? Teraz będziesz mógł to sprawdzić. Chcesz wiedzieć, czy Twój przesiadka z jednej stacji kolejowej na drugą będzie wyraźnie oznaczona, czy też będzie to koszmar pośród tłoku w godzinach szczytu? Teraz będziesz mógł to sprawdzić.

Tak jak teraz używasz Streetview, aby sprawdzić, jak wygląda miejsce docelowe – abyś wiedział, czego się spodziewać, przeniesienie funkcji z zewnątrz na stacje kolejowe oznacza, że ​​będziesz mógł zapoznać się z każdym etapem podróży przed wyruszeniem w podróż.

W sumie zdjęcia Street View będą dostępne dla 130 stacji kolejowych i kilkudziesięciu stacji metra w całym Sydney. Dzięki funkcji widoku ulicy w pomieszczeniach „wirtualnie będziesz w stanie poruszać się po interaktywnych panoramach wewnątrz stacji w Sydney, dzięki czemu będziesz wiedzieć, jak się tam dostać” – zapewnia Google.

Przy odrobinie szczęścia Google będzie współpracować z innymi lokalnymi władzami i przewoźnikami na całym świecie, aby umożliwić swoim 360-stopniowym kamerom wejście na więcej stacji, przystanków autobusowych i peronów metra w nadchodzących latach.

READ  Spodziewaj się, że zamówienie Steam Deck będzie dostępne już teraz w I kwartale 2022 (64 GB) i II kwartale 2022 (256 GB / 512 GB) • Eurogamer.net

Nie tylko to, ale partnerstwo z Transport for New South Wales zaowocowało również nową funkcją dostępu. Mapy Google będą teraz dostarczać szczegółowe wskazówki krok po kroku dla tras, na które można dojechać przez 70 pociągów i stacji metra przez Sydney. Tak więc, jeśli potrzebujesz planowania trasy uwzględniającego Twoje potrzeby związane z dojazdami do pracy.

Google Mówi„Narzędzia te pozwalają ludziom lepiej znajdować najlepsze wejścia, zjazdy, oznakowanie i łatwo dostępne trasy na stacji, a także lepiej przewidywać czas podróży podczas transportu na tych trasach”.

Aby skorzystać z tej funkcji, po wpisaniu miejsca docelowego należy kliknąć menu wskazówek. To wszystko jest dość standardowe. Mapy Google załadują wtedy wiele opcji – od tras pieszych, jazdy, transportu publicznego, jazdy na rowerze i innych. Kliknij ikonę transportu publicznego, a następnie kliknij opcje trasy, które obejmują „dostęp dla wózków inwalidzkich”, „mniej przesiadek” i „mniej pieszo”.

Poinformuje to Mapy Google, że chcesz mieć dostępną trasę, więc narysuje wskazówki na podstawie stacji z bezstopniowym dostępem i nie tylko.

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment