Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mapa Meksyku w Forza Horizon 5 została w pełni ujawniona – Planet GTP

Zgodnie z oczekiwaniami, najnowsze Forza Horyzont 5 Transmisja na żywo Ujawniła pełną mapę gry przed jej premierą w listopadzie.

Chociaż o ustawieniach gry wiemy już sporo, W tym 11 „biomów”, mapa była jeszcze tajemnicą. Jest o około 50% większa niż mapa Wielkiej Brytanii pokazana na Forza Horyzont 4, oczywiście nie będzie prostym odtworzeniem jego lokalizacji w skali 1:1, ale wyraźnie widać, że jest to coś w rodzaju „najlepszego hitu” w geografii kraju.

Jeśli klikniesz na powyższy obrazek, zobaczysz mapę w pełnej rozdzielczości 4K, ale nawet w nieco zmniejszonej skali, wulkan Gran Caldera – najwyższy punkt kiedykolwiek widziany w grze Horizon – zamiast tego dominuje na mapie rozciągającej się od Zatoki Perskiej Wybrzeże na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie.

Na szczycie znajdują się dwie drogi prowadzące do krateru, z krętą asfaltową drogą po jednej stronie i polną drogą po drugiej. Oba przypominają nam Pikes Peak przed i po ułożeniu go! Znajduje się tam również znacznik mapy do radioteleskopu.

Wcześniej widzieliśmy kluczowe miasto Guanajuato, które znajduje się w centrum mapy, ale na północy. Istnieją również inne mniejsze osady, z których największe to Mulege, miasto-oaza w Baja California i Playa Azul na wybrzeżu Zatoki Perskiej.

Gracze szybko zobaczą także El Estadio Horizon na południe od Guanajuato. To jest stadion Horizon, który widzieliśmy podczas promocji na E3, prezentujący zupełnie nowe Event Labs gry. Wydaje się, że istnieje również inny gotowy obiekt wyścigowy w Dunas Blancas na zachodzie, gdzie można zobaczyć tor terenowy, w tym owalny układ z ośmioma kształtami.

Dla tych, którzy interesują się długą historią Meksyku, jest też wiele do odkrycia. W tej wersji mapy możemy zobaczyć ślady osadnictwa Majów w Tulum (widziane również w Assassin’s Creed IV: Czarna Flaga) i Ek Balama, posągi Tolteków w Tula i starożytna Piramida Słońca w Teotihuacan. Wydaje się, że ta ostatnia strona ma pas do przeciągania wzdłuż alei zwanej Aleją Umarłych …

READ  Po wstrzymaniu stworzonego przez fanów Metroid Prime 2D, gdzie stoisz w eliminacjach Nintendo? - Temat debaty

Oprócz różnych dróg na mapie, zarówno na drodze, jak i poza nią, istnieje długa autostrada biegnąca mniej więcej od południowo-zachodniego narożnika na północny wschód, zapewniająca szybki sposób dotarcia do miejsc. Na południowym zachodzie znajduje się również lotnisko o nazwie „Lotnisko w dżungli” (brzmi lepiej po hiszpańsku), które prawdopodobnie będzie gościć kolejny pas holowniczy.

Oprócz tego trafiliśmy również na jeden z hubów Horizon Festival. Tym razem był to Horizon Wilds Festival, który, jak sama nazwa wskazuje, skupia się na wyścigach terenowych wszelkiego rodzaju. Prawdopodobnie w przyszłych odcinkach Let’s Go usłyszymy więcej o różnych rodzajach festiwali.

Odbyła się również dyskusja na temat różnych pór roku – widać, że mapa jest ustawiona w sezonie letnim/mokrym – i jak może to wpłynąć na twoje samochody tym razem. Jednym z zauważonych elementów jest to, że dym z opon będzie bezpośrednio związany z temperaturą opony: im gorętsza opona, tym więcej dymu z niej wydostaje się. Pory roku również będą odgrywać tu ważną rolę, ponieważ cieplejsze pory roku spowodują szybsze nagrzewanie opon, a chłodniejsze pory roku będą wymagały więcej pracy.

Jakby tego było mało, dyrektor kreatywny Playground Games Mike Brown rozpoczął transmisję zupełnie nieoczekiwanym ujawnieniem. Zauważając, że od czasu gry nie było żadnego nowego odkrycia Wstępne ogłoszenie na E3Brawn skorzystał z okazji, aby naprawić ten błąd i ujawnił Toyotę GR Supra 2020. Będzie ona w grze pierwszego dnia, a wszyscy gracze otrzymają samochód od razu na początku gry. Jak widzieliśmy, istnieje również wiele opcji dostrajania.

Na przeszkodzie są tylko trzy miesiące Forza Horyzont 5 W listopadzie trafi na konsole Xbox Series i komputery z systemem Windows 10. Jesteśmy pewni, że zobaczymy i usłyszymy więcej o całej zawartości, którą wkrótce udostępnimy.

READ  Kanał 4 i kanał 5 eksplodują podczas Ściśle

Więcej o Forza Horizon 5