Tech

Sony finalizuje przejęcie Anime Giant Crunchyroll

z okazją Podobno był badany przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Na początku tego roku pojawiły się kontrowersje dotyczące tego, czy Sony faktycznie sfinalizuje przejęcie platformy animacji Crunchyroll. Przejęcie zostało oficjalnie ogłoszone w grudniu 2020 r., a teraz japoński gigant potwierdził, że zakup został dokonany i został usunięty, około dziewięć miesięcy później.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani powitaniem Crunchyroll w grupie Sony” — mówi Kenichiro Yoshida, dyrektor generalny Sony. “Anime to szybko rozwijające się medium, które przyciąga i rozbudza pasje wśród widzów na całym świecie. Mecz Crunchyroll i Funimation pozwoli nam zbliżyć się do twórców i fanów, którzy stanowią serce społeczności animacji. Z niecierpliwością czekamy w dostarczanie lepszej rozrywki, która wypełnia świat pasją poprzez animację.”, kontynuuje Yoshida.

W rzeczywistości Sony jest teraz właścicielem zarówno Crunchyroll, jak i Funimation – dlatego ta umowa została poddana pewnej analizie. Pojawiły się obawy, że Sony zmonopolizuje rynek animacji, ale dyrektor generalny Sony Pictures, Tony Vinciquerra, uważa, że ​​przejęcie ma sens dla wszystkich zaangażowanych: „Dzięki Crunchyroll i Funimation jesteśmy zaangażowani w stworzenie najlepszego doświadczenia anime dla fanów i zapewnienie wyjątkowej okazji dla naszych główni partnerzy, wydawcy i wysoce utalentowani twórcy, aby nadal dostarczać treści premium odbiorcom na całym świecie”.

Dla Sony wszystko sprowadza się do konsolidacji, a później do ulepszania działalności związanej z animacją – ale nadal będzie interesujące zobaczyć, jak od tego momentu radzą sobie ze wszystkimi rzeczami związanymi z anime.

READ  Szczegóły dotyczące liczby klatek na sekundę i opcji rozdzielczości w Mass Effect Legendary Edition • Eurogamer.net

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment