Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Maciej Kowalski • Menadżer Dangerous Men

Maciej Kowalski • Menadżer Dangerous Men

„To był długi proces pisania, przepisywania, manipulowania scenariuszem i„ zabijania moich kochanek ”, aby historia była szczelna”.

Reżyser otrzymał swoją pierwszą Nagrodę Publiczności w Warszawie, komediowo-przygodowy film, który rozpoczął się w 1914 roku, z udziałem wybitnych ówczesnych gwiazd literatury i polityki.

(© Robert Jaworsky)

Cineuropa rozmawiała z polskim reżyserem Maciej Kowalskiktórego pierwszą cechą, niebezpieczni mężczyźni [+see also:
interview: Maciej Kawalski
film profile
]
nie tylko otwarte 38DziesiątyWarszawski Festiwal Filmowyale także zdobył tam Nagrodę Publiczności (patrz biuletyn Informacyjny). Akcja toczy się w 1914 roku, a w rolach głównych występują znani polscy aktorzy: Wojciech Mikwaldowski Podobnie jak Bronisław Malinowski, Andriej Ciorin jako Joseph Conrad i zimna wojna [+see also:
film review
trailer
Q&A: Pawel Pawlikowski
film profile
]
’s Tomasz Cote Jak Tadeusz Żeleński. Wreszcie główna obsada obejmuje również Marcina Doroczyńskiegoktóry właśnie ogłosił, że zagra u boku Toma Cruise’a w kolejnej odsłonie Niewykonalna misja.

(Artykuł jest kontynuowany poniżej – informacje biznesowe)

Cineuropa: Twój film jest lekki-serce I zabawne, jakby byli To ma być lekcja literatury dla dzieci, które tak myślą Ten temat nudne i preferowane wyjść częśćying. Jak powstała ta historia?
Maciej Kowalski:
Chciałem zrobić film, który zainspiruje ludzi do odkrycia lub ponownego odkrycia tych artystów. Większość ludzi pamięta swoje imiona z egzaminów szkolnych lub zna je z drogowskazów – szkoda! Kolekcja dzieł pozostawionych przez tych ludzi to prawdziwa skarbnica. Z tym dniem wiąże się tyle wspaniałych historii. To samo dotyczyło ich życia prywatnego, które było bardziej pełne przygód i dramatyczne niż to, czego uczy się w szkole. Jednak moim głównym motywem było nakręcenie ciekawego filmu – takiego, który komuś spodoba się, znajdzie inspirację lub będzie się dobrze bawić. Jeśli może to być również sposób na przywrócenie tych artystów do publicznej wiadomości, tym lepiej. Oni zasługują na to.

READ  Sideswipe: Wharf's Hammer dodaje ducha społeczności

Jeden z głównych bohateróws, Siliński, hu a MD, ale chce być artystą. Słyszałem, że to samo dotyczy ciebie. Chcesz „leczyć” ludzi śmiechem?RWerset?
Mam dyplom lekarza medycyny, tak jak Silinsky. Zabawne jest to, że byłem całkowicie ślepy na to podobieństwo między nami dwojgiem, dopóki trzyletni scenarzysta nie wskazał mi tego na piśmie. Wpatrywał się we mnie przez te wszystkie lata, ale nie udało mi się go zobaczyć. Podświadomość to cudowny świat. I tak, wierzę w uzdrawiającą moc kina i śmiechu. Obie z nich mogą pomóc nam uporać się z różnymi sprawami i sprawić, że nasze życie stanie się jaśniejsze.

Filmy z wieloma bohaterami i dowcipami często nie mają wciągającej fabuły. Jak pracowałeś The Skrypt, aby tego uniknąć impas?
To był długi proces pisania, przepisywania, manipulowania scenariuszem i „zabijania moich ukochanych”, aby historia była szczelna. Zajęło mi to cztery lata i trzy główne poprawki – prawie jedną stronę przepisania – do opanowania. Zasadą przewodnią było to, aby wszystkie różne elementy wspierały zmianę głównych bohaterów. Był to dla mnie sposób, aby upewnić się, że wszystkie koła zębate i koła pracują mechanizmem, a nie tylko odłączonymi ozdobami.

wszyscy podrzędny W głównych rolach występują polscy aktorzy doświadczeni w wydajność W komiksach, ale każdy z nich ma Inny styl jako komik. Jak pracowałeś z nimi przy tworzeniu filmu? Będzie naprawił?
Wszyscy są świetnymi aktorami, więc proces pomagania im w poprawie ich występu był przyjemnością sam w sobie. Najważniejszy był dla nas długi okres prób, podczas których mogliśmy odkrywać i testować różne podejścia do fabuły, gatunku i samego aktorstwa. Punktem zwrotnym był tydzień prób z plenerem, kostiumami i aparatem, które mieliśmy miesiąc przed rozpoczęciem zdjęć. Po tym wszystko ożyło. Jeśli chodzi o casting, to piszę scenariusz z myślą o Thomasie Kotcie i Marcinie Dorochinskim, a od lat podziwiam Andrieja Ciorina i Wojciecha Mikwaldowskiego. Film zawiera wiele świetnych kreacji aktorskich, dzięki fenomenalnemu wkładowi reżysera, Nadia Libeck.

READ  Chanel wstrzymuje doroczne przyjęcie przed Oscarami, Nominowani i VIP-y wycinają pudełko z organizerem, aby świętować w domu

W Polsce Zakopane, gdzie rozgrywa się historia, jest synonimemus z miejscem bardzo tani A turystyczny ale Również z Lokalna kultura i rzemiosło są bardzo miłe? Scena. Jak się masz? kierownictwo Pokazać inne „twarz” temu miastu?
Zakopane lat 20. przypominało wówczas polski Paryż – najważniejsi artyści, pisarze, odkrywcy i wolnomyśliciele tamtych czasów gromadzili się w tych samych kilku barach i wpływali na siebie nawzajem. Rezultatem, zarówno w Paryżu, jak i Zakopanem, była eksplozja kreatywności, która nadal porusza i inspiruje ludzi ponad 100 lat później. Fajnie było przeglądać pamiętniki, listy i dzienniki tych ludzi. To byłaby ciekawa lektura, nawet gdybym nie robił filmu!

Twój film ma większy budżet niż większość debiutów w Polsce. Jest to produkcja większa pod względem że to zasięg. Jak przekonałeś? dla Was Producenci do współpracy?
Kluczowym czynnikiem był sam scenariusz – rezonował z aktorami, producentami i decydentami. Jeśli nie, nie byłoby filmu; To takie proste. Ale nawet z dobrym scenariuszem zajęło wiele lat, aby ruch zaczął się. Projekt przeszedł program stypendialny dla scenariuszy w Polski Instytut Sztuki Filmowej, następnie opracowując jeden, aż w końcu otrzymał stypendium produkcyjne. W sumie zajęło to sześć lat. Pomógł mi również fakt, że mam za sobą duży serial telewizyjny i wiele znanych szortów.

(Artykuł jest kontynuowany poniżej – informacje biznesowe)