Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple wypuszcza macOS Ventura, iOS 16.1 i iPadOS 16

Apple wypuszcza macOS Ventura, iOS 16.1 i iPadOS 16

To specjalność jabłko Dzień aktualizacji, ponieważ firma wprowadza nowe wersje systemów operacyjnych iPhone, iPad i Mac. Chociaż użytkownicy iPhone’a w ogóle spróbowali już iOS 16, będzie to pierwszy raz, gdy większość ludzi dostanie go w swoje ręce. iPadOS 16 i macOS Ventura.

jabłko opóźnione wydanie Z iPadOS 16 wśród raportów sugestia Ulepszenie funkcji wielozadaniowości w programie Stage Manager (którą wdrażamy) zajęło więcej czasu nierafinowana poezja we wczesnej wersji beta iPadOS 16). W rzeczywistości Apple powiedział, że pomija publiczne wydanie iPadOS 16 i przechodzi od razu do wersji 16.1 — w sam raz dla firmy. Najnowszy iPad Pro A iPad dla początkujących Wysyłka w tym tygodniu.

The Ostatnia wersja System operacyjny iPada będzie zawierał wiele takich samych aktualizacji jak iOS 16, w tym ważne zmiany w Mail, Safari, Wiadomościach i innych głównych aplikacjach. Jest więcej funkcji skoncentrowanych na współpracy, a aplikacje pogodowe i zegarowe w końcu trafiają na iPada. Pojawi się obsługa zewnętrznego wyświetlacza Stage Manager W ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Jeszcze w tym roku Apple wyda aplikację do pracy zespołowej na iPada o nazwie Freeform. Wygląda jak tablica, na której użytkownicy mogą rysować pomysły za pomocą Apple Pencil. Firma twierdzi, że będziesz w stanie dołączyć do tablicy prawie każdy rodzaj pliku, w tym obrazy, wideo, audio, pliki PDF, dokumenty, adresy URL i podgląd osadzonych treści.

Aplikacja Apple Freeform na iPada

Inspicjent jest również główną atrakcją macOS Ventura. w trakcie Praktyczna wersja próbnaUznaliśmy, że ta funkcja poprawiła wielozadaniowość na Macu. Funkcja aparatu ciągłego, która zapewnia oryginalną metodę Używaj iPhone’a jako kamery internetowej Macwygląda intrygująco, jak na wstępie Udostępnione grupy kart A klucze dostępu na safari.

Więcej opcji ułatwień dostępu jest zawsze mile widzianych. Wraz z systemem macOS Ventura firma Apple dodaje napisy na żywo do wszystkich treści audio, funkcję pisania na głos dla połączeń, narzędzie do sprawdzania tekstu do korekty dla osób korzystających z czytnika ekranu VoiceOver i inne narzędzia. Tymczasem warto zauważyć, że menu Preferencje systemowe nosi teraz nazwę Ustawienia systemowe i zostało przeprojektowane, aby lepiej dopasować je do ustawień iPhone’a i iPada.

READ  French Open w skrócie – siódmy dzień

W przypadku iOS 16.1 zapewnia to udostępniane biblioteki zdjęć za pośrednictwem iCloud i Funkcja ładowania czystej energii, co skraca czas ładowania iPhone’a w zależności od tego, kiedy sieć energetyczna korzysta z przyjaznych dla środowiska źródeł zasilania (chociaż ta funkcja jest na razie dostępna tylko w USA). Apple Fitness + jest Teraz dostępne na iPhonie Bez konieczności posiadania zegarka Apple Watch. Nowością jest również ulepszona ikona żywotności baterii = obsługa aplikacji innych firm w działaniach na żywo oraz uprawnienia do kopiowania i wklejania dla każdej aplikacji, co powinno ułatwić iOS 16 irytujące roszczenia wklejania.