Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Likwidatorzy, sprzedawcy detaliczni mają do czynienia z nadmiarem towarów

The Wall Street Journal poinformował w poniedziałek (4 lipca), że główni detaliści, tacy jak Target i Walmart, odnotowali duże nadwyżki zapasów – co może być dobrą rzeczą dla firm pomagających w pozbyciu się nadpodaży.

Niektóre firmy, w tym Liquidity Services, Xcess Limited i inne, odnotowują dużą nadwyżkę zapasów artykułów takich jak urządzenia kuchenne, telewizory, meble ogrodowe i odzież, które są przeznaczone do likwidacji przez duże firmy.

W wielu przypadkach firmy odbierają palety w portach lub z magazynów, a przedmiotowe towary nigdy nie docierają do magazynu. Zamiast tego likwidatorzy sprzedawali towary mniejszym firmom, a nawet osobom, które odsprzedawały rzeczy w Internecie.

Raport wskazuje, że na początku epidemii, ponad dwa lata temu, wielu detalistów anulowało zamówienia od zagranicznych dostawców, a większość kupujących została w domu.

Zmieniło się to, gdy gospodarka w końcu się otworzyła, a łańcuchy dostaw były napędzane przez zaległości w fabrykach i opóźnienia w dostawach. Aby obejść te opóźnienia, wiele firm zaczęło zamawiać dodatkowe produkty, składając je z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że dotrą na czas.

Jednak preferencje klientów uległy zmianie i wiele przedmiotów, które były popularne w okresie pandemii — takie jak artykuły gospodarstwa domowego i wygodniejsze ubrania — nie są już tym, czego szukają klienci. Zamiast tego klienci kupują drogie, stylowe ubrania i wydają więcej na podróże i rozrywkę, mimo że inflacja ponownie zmienia wzorce wydatków.

PYMNTS pisze, że inflacja krępowała Stany Zjednoczone, a ostatnie dane o CPI pokazały, że ceny żywności spożywanej w domu wzrosły nieco ponad 10% rok do roku.

Czytaj więcej: Inflacja to upadek niechcianej partii 4 lipca

W raporcie zauważono, że pieniądze wydane w weekend 4 lipca zostały „pożyczone z przyszłości”, a statystyki Federacji Biur Rolnictwa USA pokazują, że całkowity koszt gotowania poza domem 10 osób jest o 17% wyższy niż w zeszłym roku. .

READ  Pooch „couture” w nowym sklepie Hereford

————————————

Nowe dane PYMNTS: W jaki sposób firmy użyteczności publicznej i zajmujące się finansami konsumenckimi mogą poprawić jakość płatności rachunków

Na około: Ponad połowa przedsiębiorstw użyteczności publicznej i firm zajmujących się finansami konsumenckimi ma możliwość cyfrowego przetwarzania wszystkich miesięcznych płatności rachunków. kicker? Tylko 12% z nich to robi. Digital Payments Edge, współpraca między PYMNTS i ACI Worldwide, przeprowadziła ankietę wśród 207 specjalistów ds. rozliczeń i windykacji w tych firmach, aby dowiedzieć się, dlaczego pełna transformacja cyfrowa pozostaje nieuchwytna.