Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania. Sąd skazuje oszustów, którzy zmuszali Polaków do pracy w niewoli

Sąd w Birmingham skazał trzech członków grupy przestępczej, w tym dwóch Polaków, na ponad 15 lat więzienia, zwabiając do Wielkiej Brytanii ponad 400 obywateli polskich obietnicami dużych zysków, a następnie zmuszając ich do pracy przymusowej. .

sąd w
Wielka Brytania Dawida H. 54-latek jest brytyjskim szefem oszukańczej firmy rekrutacyjnej. Został skazany na siedem lat więzienia za współudział w pracy przymusowej, przemycie ludzi i praniu brudnych pieniędzy. Dwóch Polaków, Okas i. I. Matthews N. 29-latek został skazany odpowiednio na 4 lata, 3 miesiące i 4,5 roku więzienia.

Wielka Brytania. Polacy byli zmuszani do pracy przymusowej

To kolejny etap głośnej sprawy, którą brytyjskie media opisują jako największa współczesna praktyka niewolnictwa, jaką kiedykolwiek odkryto w Wielkiej Brytanii. W lipcu 2019 roku ośmiu członków tego gangu – wszyscy obywatele polscy – zostało skazanych na 55 lat więzienia.

Chodź tu. Policja West Midlands

Gang sprowadził do Wielkiej Brytanii ponad 400 obywateli polskich, z których większość znajdowała się w trudnej sytuacji materialnej lub osobistej, i obiecał im dobrze płatną pracę. Od razu okazuje się, że zostali zmuszeni do pracy za głodowe pensje, do życia w bardzo prymitywnych warunkach – bez ogrzewania i ciepłej wody – a agenci wycofali dokumenty.

Chodź tu. Policja West Midlands

Jeden z mężczyzn otrzymał tylko 10 funtów za 13 godzin dziennie przez trzy tygodnie, według wtorkowego Daily Mail, a członkowie gangu wzięli resztę swojej wypłaty. Gazeta podała, że ​​trzej mężczyźni skazani w tej części procesu otrzymali po milion funtów każdy.

Zobacz też

poronienie

Kryzys paliwowy w Wielkiej Brytanii
READ  Jak oburzająca postać „Fast X” Jasona Momoa stała się równym Pythonem i Pawiem

RadioZET.pl/ z Londynu Bartłomiej Niedziński / wyd. AK