Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lenovo IdeaPad 5i Chromebook Pierwsze wrażenia

W weekend nadeszła przesyłka i przyszła ją otworzyć. to jest 14-calowy Chromebook Lenovo IdeaPad 5i, który jest tegorocznym następcą Popularne Chromebooki z serii 5 od 2020 r.. Nie jest to model „Flex”, więc nie ma zawiasu 360 stopni ani ekranu dotykowego. I chociaż nie jestem docelową grupą docelową, cieszę się, że Lenovo pożyczyło mi podstawowy model za 439 USD, ponieważ chcę zobaczyć, jak działa procesor Intel Pentium Gold 7505 11. generacji.

Ponieważ muszę zaktualizować urządzenie do Chrome OS 92 i poczekać kilka minut, oto podsumowanie specyfikacji:

procesor Dwurdzeniowy (cztery wątki) Intel Pentium Gold 7505 (2,0 GHz / 3,5 GHz)
GPU Zintegrowana karta graficzna Intel UHD
oferta 14-calowy ekran IPS 1920 x 1080, matowe wykończenie,
Współczynnik proporcji 16:9, jasność 300 nitów
pamięć 4 GB pamięci DDR4x-3733 MHz
magazynowanie 128 GB SSD M.2 PCIe 3.0 x 4 NVMe,
Gniazdo kart microSD do rozbudowy
Połączenie 802.11ax (2 x 2) Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1
Wchodzić Klawiatura odporna na zalanie, panel sterowania Mylar
Kamera internetowa 720p z fizyczną osłoną prywatności
porty 1 USB Type-A 3.2 (Gen 1), 2 USB Type-C 3.2 (Gen 1)
Obsługa PD 3.0, danych i DisplayPort 1.4,
Gniazdo combo słuchawek/mikrofonu
bateria 51 Wh, oczekiwany czas pracy do 10 godzin
Waga 3,1 funta
Programowanie Automatyczne aktualizacje Chrome OS do czerwca 2029 r.

Ta specyfikacja jest interesująca z kilku powodów. Jest to Chromebook Lenovo Student, ale ma kilka świetnych funkcji, których nie znajdziesz na konkurencyjnych urządzeniach dla tej grupy odbiorców.

Jednak pakiet sprzętowy jest „niższy” niż zeszłoroczny pakiet Flex 5, który zaczynał się od 409 USD, czyli 30 USD mniej. Ten model ma na przykład Intel Core i3, a klawiatura jest podświetlana. Nie ma szczęścia z tą klawiaturą, chociaż kontrast między białą etykietą a klawiszami Storm Grey jest dobry.

READ  Test Gran Turismo 7 Beta pojawia się na stronie PlayStation - GTPlanet

Projekt Chromebooka Lenovo IdeaPad 5i

Jeśli znasz mniejszy model z zeszłego roku, zobaczysz wiele znajomych funkcji. Właściwie nie jest to drastyczne przeprojektowanie, chociaż przejście z ekranu o przekątnej 13,3 cala na 14-calowy oferuje nieco więcej miejsca w obudowie.

Tym razem są na przykład większe porty głośników obok klawiatury. Głośniki o mocy 2 W są dostrojone za pomocą Waves MaxxAudio. Jakość dźwięku nie jest zła, a głośność jest wysoka jak na laptopa tej wielkości i tej ceny.

Mechanizm zawiasów jest również bardziej stabilny, ponieważ działa w większości szerokości podwozia. Jest to kluczowe, ponieważ niektórzy właściciele Chromebooków Flex 5 w zeszłym roku zgłosili, że jeden z zawiasów na ich urządzeniu uległ awarii. Cóż, pożegnaj się z podwójnymi zawiasami. Cześć, długi pojedynczy zawias. Zmniejsza możliwość stłuczenia i sprawia, że ​​ekran jest bardziej stabilny.

W rzeczywistości cała konstrukcja wydaje mi się bardziej stabilna. Może to być spowodowane zmianą materiałów. Dwukolorowa podpora ekranu wykonana jest z anodowanego aluminium, natomiast obudowa jest połączeniem Tworzywo poliwęglanowe i ABS.

Może to brzmieć „tanie”, ale w rzeczywistości jest świetnym urządzeniem poprawiającym samopoczucie i pomagającym rozładować ciepło. (Nie wiedziałem o tym!) Jest trochę bardziej elastyczna struktura, niż chciałbym zobaczyć, ale to tylko wtedy, gdy próbuję ją zgiąć. Nie czuję tego w powszechnym użyciu.

Ogólnie, chociaż projekt nie jest przełomowy, jest przemyślany.

Po prawej stronie znajduje się jeden z dwóch portów USB-C, podczas gdy wszystkie pozostałe porty znajdują się po lewej stronie. Możesz więc ładować Chromebooka Lenovo IdeaPad 5i z dowolnej strony za pomocą dołączonej ładowarki 45 W. Lenovo twierdzi, że testowany czas działania wynosi około 10 godzin, ale sprawdzę to w tym tygodniu, ponieważ używam tego na moim podstawowym Chromebooku.

Gdybym mógł dostać 7-8 godzin, powiedziałbym, że to prawda. Więcej byłoby premią. Po lewej i prawej stronie nie ma przycisków zasilania ani głośności: do regulacji tych przycisków możesz użyć klawiatury Chromebooka.

READ  Jodie Comer, David Harbour występują w ponownym uruchomieniu PS5 Alone in the Dark w Halloween

Zanim zapomnę, ten model ma listwę świetlną wbudowaną w przód podwozia. Po otwarciu Chromebooka pasek świetlny w zależności od koloru informuje, ile energii jest w baterii.

Pasek świetlny Lenovo IdeaPad 5i Chromebook

Ten model ma również kilka przydatnych funkcji zeszłorocznego urządzenia z osłoną prywatności do kamery internetowej 720p. I choć na ekranie nie ma obsługi dotykowej, 14-calowy panel IPS jest całkiem niezły.

Jak wspomniano wcześniej, ma rozdzielczość 1920 x 1080 i jasność 300 nitów. To ponadprzeciętna jasność jak na urządzenie z tego segmentu. Kąty widzenia są przyzwoite, a kolory wyglądają dobrze na wszystkich czterech oczach.

Pierwsze przemyślenia na temat wydajności

Używanie urządzenia przez krótki czas do wykonywania podstawowych zadań związanych z przeglądaniem sieci było zaskakująco szybkie. Na przykład „Mam brwi uniesione w zdumieniu” rodzaj klap.

Strony internetowe otwierają się szybko, interakcja z witrynami jest jak dotąd bardzo płynna, a konwersja odtwarzania wideo na pełny ekran iz powrotem jest również szybka.

Tak więc z ciekawości zrobiłem szybki test benchmarku oktanowego. A stali czytelnicy wiedzą, że nie patrzę na standardy to dla mnie „koniec wszystkiego, bądź wszystkim”. Używam ich jako ogólnych wskaźników wydajności.

Byłem jednak zszokowany, widząc stopień Prawie 47000.

Lenovo IdeaPad 5i Chromebook Octane Score

To znacznie więcej niż w przypadku Acer Chromebook Spin 13 z procesorem Intel Core i5 8. generacji. Jak dotąd nowe chipy Tiger Lake 11. generacji robią na mnie wrażenie.

Oczywiście, gdy używasz Chromebooka z 4 GB pamięci, szybki procesor nie pomoże Ci utrzymać dziesiątek otwartych kart jednocześnie. Karty w tle będą się ponownie ładować, gdy wrócisz do nich na tym urządzeniu.

Jednak moje pierwsze wrażenia z ogólnego punktu widzenia wydajności są bardzo dobre. Grupa docelowa powinna być tutaj zadowolona, ​​ale przeprowadzę obszerniejsze testy w pełnej recenzji.

Pozostań w kontakcie i nie wahaj się zadać pytań w komentarzach poniżej; Postaram się odpowiedzieć na jak najwięcej w recenzji.

READ  Konami przyznaje, że następca PES, eFootball, będzie w rzeczywistości wersją demonstracyjną podczas premiery