Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Konsole Xbox mogą teraz pobierać aktualizacje w trybie oszczędzania energii

Konsole Xbox mogą teraz pobierać aktualizacje w trybie oszczędzania energii

Microsoft wprowadza ulepszenia do swojego trybu oszczędzania energii na konsolach Xbox. Podczas gdy właściciele konsoli Xbox tradycyjnie musieli włączać tryb gotowości, aby otrzymywać aktualizacje gier i systemu, gdy konsole są wyłączone, tryb oszczędzania energii będzie teraz umożliwiał pobieranie aktualizacji w tle.

„Teraz aktualizacje systemu i gier można pobierać w trybie oszczędzania energii, oszczędzając jeszcze więcej energii” Dave McCarthy wyjaśniaWiceprezes ds. operacji Xbox. „Tryb oszczędzania energii zużywa około 20 razy mniej energii niż tryb czuwania, gdy konsola nie jest używana lub gdy odbierane są aktualizacje”.

Microsoft uczynił teraz tryb oszczędzania energii jako domyślną opcję, gdy właściciele Xbox początkowo konfigurują konsolę. Tryb oszczędzania energii oznacza, że ​​wznowienie odtwarzania na konsoli Xbox jest wolniejsze, zwłaszcza na starszych konsolach Xbox One. Najnowsze konsole Xbox Series S/X działają tak szybko, że kompromis w zużyciu energii jest zdecydowanie wart włączenia funkcji Energy Saver, zwłaszcza w połączeniu z obsługiwanymi grami i aktualizacjami systemu w tle.

Konsole Xbox Series S przeszły na bardziej pokonsumpcyjną żywicę pochodzącą z recyklingu.
Zdjęcie: Microsoft

W innym miejscu Microsoft również przestawił się na stosowanie żywic pochodzących z recyklingu (PCR) na konsolach Xbox Series S. Co najmniej 28% wagowo mechanicznych elementów plastikowych w zaktualizowanej konsoli serii S to żywica, mówi McCarthy. recyklingowi (PCR)”.

Microsoft umieścił także Enhanced Energy Monitoring System w niewielkiej liczbie konsol Anonymous Telemetry Group. „Jest to kluczowe, ponieważ dokładna telemetria na jednostkę pomaga nam zidentyfikować najlepsze możliwości przyszłych ulepszeń, które pomogą nam oszczędzać energię”, wyjaśnia McCarthy. Microsoft chce również ulepszyć gaming w chmurze Xbox. Wspierany przez platformę Azure, do 2025 roku Microsoft przestawi się na dostarczanie 100% energii odnawialnej.

Wszystkie te działania na rzecz zrównoważonego rozwoju są częścią szerszego zobowiązania Microsoftu do zostania firmą węglową Negacja do 2030 r. Wiele z nich obejmuje centra danych Microsoft, a firma zwiększa również swoje plany, aby jej centra danych były mniej spragnione Chłodzenie serwerów bez użycia wody.

Ogólnymi celami Microsoftu będą wyzwanie do osiągnięciaDzisiaj producent oprogramowania to przyznał Niektóre z jego emisji wzrosły rok po roku. „Nasze doświadczenie z zeszłego roku zapewniło nam ważne i dodatkowe wczesne uczenie się na drodze do osiągnięcia naszego celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla na 2030 r. i szybko stosujemy tę wiedzę za pomocą dodatkowych środków w celu zwiększenia wysiłków na rzecz zmniejszenia emisji z zakresu 3” — powiedział Brad Haddad, prezes Microsoftu. .

READ  Pierwszy kabel USB-C o mocy 240 W właśnie się zepsuł