Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Klasyczne gry, w tym PS1, kończą się dziwnie na PS3, PS Vita

Zdjęcie: Push Square

Wygląda na to, że Sony ma kolejny błąd, który należy podłączyć. Fani wracają na PS1 Classic reedycję krzyż chrono Na PS3 i PS Vita w tym tygodniu – ma być płatne Najnowsza wersja PS4 – Dowiedzieli się, że Sieć Playstation Błąd, który sprawia, że ​​legendarna gra RPG jest nie do zagrania. I nie jest to odosobniony incydent: chociaż bezskutecznie próbowaliśmy odtworzyć problem na naszych konsolach, na forach i w mediach społecznościowych pojawiają się doniesienia, że ​​inni zostali dotknięci.

Nasze pierwsze podejrzenie było takie, że Square Enix mogło przejąć tytuł na nową korzyść Chrono Cross: edycja radykalnych marzycielipodobnie do tego, co zrobił Rockstar ze starą wersją GTA zanim Trylogia GTA początek. Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej jest to problem z bazą danych Sony: spójnym motywem wszystkich gier niegrywalnych jest to, że ich daty wygaśnięcia zostały przesunięte na 31 stycznia 1969.

Kotaku Znalazłem dowody na to, że dziesiątki fanów podzielają ten sam problem, z których wszystkie wydają się być związane ze złożoną funkcją programistyczną zwaną Erą Uniksa. Mówiąc najprościej, jest to narzędzie, którego programiści używają do analizowania liczby sekund od daty 1 stycznia 1970 roku. Wydaje się, że istnieje błąd w dacie wygaśnięcia treści, który domyślnie jest zgodny ze wspomnianą erą Uniksa, skutecznie czyniąc to nie do odtworzenia.

Ale dlaczego gry w ogóle mają datę ważności? Cóż, to było coś, co Sony włączyło, aby pomóc ustalić, czy PS Plus W gry można grać. Zasadniczo powinien działać tak, aby data wygaśnięcia była zgodna z wygaśnięciem subskrypcji, ale coś wyraźnie poszło nie tak. Ciekawie byłoby zobaczyć, czy uchwyt platformy rzeczywiście to naprawił – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że próbował tego Witryny PS3 i PS Vita zamknięte bez świętowania ostatni rok.

READ  Wielka bitwa drużynowa w Halo Infinite może zostać ostatecznie rozstrzygnięta w przyszłym tygodniu