Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kiedy walczysz, jak oglądasz i układasz karty

Kiedy walczysz, jak oglądasz i układasz karty

Oleksandr Usyk postawi na szali wszystkie swoje trzy pasy mistrzowskie w starciu z obowiązkowym pretendentem Danielem Dubois.

Oczekiwano, że 36-letni Usyk stoczy niekwestionowaną walkę z brytyjskim Tysonem Furym w kwietniu tego roku, dopóki negocjacje się nie zerwały.

Mecz będzie pierwszą obroną pasów WBA, IBF i WBO przez Ukrainę od sierpnia ubiegłego roku, kiedy pokonał Anthony’ego Joshuę w rewanżu między złotymi medalistami olimpijskimi z 2012 roku.

Jest wielkim faworytem z rekordem 20-0, ale młody Brytyjczyk Dubois ma inne pomysły.

Po pierwszej profesjonalnej porażce z innym brytyjskim zawodnikiem wagi ciężkiej Joe Joyce’em w listopadzie 2020 roku, 25-latek z Londynu wrócił do rywalizacji z czterema zwycięstwami z rzędu i ma teraz bilans 19-1 (18) jako zawodowiec.

Pomimo jego względnego braku doświadczenia w walkach o tytuł mistrza świata, przewaga wielkości Dubois może dać mu przewagę, jeśli uda mu się zadać wczesny cios weteranowi Ukraińcowi.

Ma 6 stóp 5 cali wzrostu i często waży około 240 funtów, co jest naturalną wagą ciężką.

Tymczasem Usyk jest urodzonym zawodnikiem kategorii cruiser, który przeszedł do wagi ciężkiej po spędzeniu większości swojej kariery w kategorii 200 funtów.

Zapytany o szanse Dubois na wygranie walki, Anthony Joshua powiedział IFL TV: „Pamiętaj, to boks wagi ciężkiej. Masz do czynienia z poważnymi pałkarzami, dlatego dałem mu szansę pałkarza”.

Kiedy i kiedy walczyć?

Dwóch pretendentów wagi ciężkiej zmierzy się w sobotę, 26 sierpnia.

Godzina rozpoczęcia głównego wydarzenia nie została oficjalnie ogłoszona.

Kto jest w składzie Undercard

Skład undercard nie został jeszcze ogłoszony, ale zostanie tutaj zaktualizowany, gdy tylko się pojawi.

gdzie ona jest?

Zawodnicy wagi ciężkiej zmierzą się na Tarczynski Arenie we Wrocławiu, w Polsce – kraju, w którym Osyk zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata.

Jak mogę to obejrzeć w Wielkiej Brytanii?

Walka jest pokazywana na żywo w TNT Sports w Wielkiej Brytanii.

READ  Polska szkoła świętuje Dyrektora Roku w Maine

TNT Sports stanie się nową nazwą BT Sport od wtorku 18 lipca.

Ceny pakietu BT Sport zaczynają się obecnie od 18 funtów miesięcznie, co pozwala widzom podpisać dwuletni kontrakt. Alternatywnie widzowie mogą kupić bilet miesięczny za 29,99 GBP. Zapewnia to dostęp do wszystkich treści BT Sport przez 30 dni i może zostać anulowane do dnia przed odnowieniem.

Co mówią bokserzy?

DuBois poprzysiągł zakończyć panowanie Ołeksandra Usyka jako mistrza świata wagi ciężkiej, kiedy 26 sierpnia rozbił się przed 43-tysięczną publicznością w Polsce.

25-latek z Londynu twierdzi, że strzela z całych sił po niewielkiej wygranej z Kevinem Llereną w grudniu, upadając trzy razy w pierwszej rundzie podczas walki z kontuzją kolana.

„Z kolanem wszystko w porządku, teraz wszystko się wyjaśniło” – powiedział Dubois, gdy zawodnicy zebrali się w Warszawie w poniedziałek na pierwszej konferencji prasowej.

„Jestem na obozie treningowym, biegam i wszystko idzie świetnie. Jestem wdzięczny za tę szansę i jestem gotów wziąć ją obiema rękami.

„Minęło dużo czasu i jestem gotów to znieść. Osyk był świetnym mistrzem, ale wszystko ma swój początek, ma swój koniec i jestem gotowy.”

Osyk prawdopodobnie będzie miał poparcie mas po tym, jak ponad milion ukraińskich uchodźców przeniosło się do Polski, aby uciec przed rosyjską inwazją na ich ojczyznę.

Tym ważniejszym wydarzeniem jest to, że walki rozpoczęły się dwa dni po Dniu Niepodległości Ukrainy.

„Przede wszystkim chcę podziękować chłopakom, którzy teraz bronią Ukrainy” – powiedział niepokonany 36-latek.

„Tylko dzięki temu, że to robią, mamy możliwość obrony naszych tytułów i przyniesienia chwały naszemu krajowi i jego fladze.

„Bardzo się cieszę, że wracam do Polski, ten kraj tak dobrze mnie przyjął.

„Tutaj zostałem mistrzem świata WBO w wadze cruiser, a potem przez kolejne lata zbierałem wiele pasów. Teraz wróciłem do Polski, aby ich bronić.

READ  BJK Cup: Polska Iga Świątek awansuje do finału, Czechy prowadzą Wielką Brytanię

„Chcę podziękować Polakom za wsparcie, jakiego udzielają Ukrainie. Podróżowałem po świecie, walcząc na podwórkach moich przeciwników, ale ta walka tutaj, w Polsce, będzie najbliżej mojego domu.”

Jakie są szanse?

  • Aleksandra Usyka 1/10
  • Daniela Dubois 9/1
  • Remis 1/25

Stawiać na walkę? Zdobądź najlepsze darmowe zakłady i zapisz się na oferty tutaj