Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kanadyjscy łyżwiarze olimpijscy – wszystkich typów – w centrum uwagi

To jest fragment z The Buzzer, codziennego biuletynu e-mailowego dla CBC Sports. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w sporcie, subskrybując tutaj.

Nadchodzi zima olimpijska

W ciągu ponad 100 dni od igrzysk olimpijskich w Pekinie płomień olimpijski został zapalony w poniedziałek w Atenach i dziś przekazany chińskim organizatorom.

Aktywiści zablokowali postępowanie w proteście przeciwko traktowaniu przez Chiny ujgurskiej mniejszości muzułmańskiej, twierdząc, że kraj ten próbuje „zmyć” rzekome naruszenia praw człowieka „z urokiem i pozorem szacunku, jakie przynoszą Olimpiada”.

I choć ta historia będzie trwać przynajmniej do momentu, gdy płomień osiągnie swoje miejsce docelowe podczas ceremonii otwarcia 4 lutego, zapalenie pochodni oznacza również nieoficjalny początek sezonu olimpijskiego.

Kanadyjscy łyżwiarze – w trzech różnych dyscyplinach – są w tym tygodniu w centrum uwagi.

Hokej kobiet

Kluczowe daty: Gry przeciwko Amerykankom 22 października, 25 października, 20 grudnia; Mecze przeciwko drużynom młodzieżowym Alberty 29 października, 3 listopada, 10 stycznia; Turniej olimpijski rozpocznie się 3 lutego przeciwko Szwajcarii.

Co wiemy: Trzech bramkarzy (Emerance Maschmeyer, Ann-Renee Desbiens i Kristin Campbell) zostało już powołanych do drużyny olimpijskiej. Obecnie mają siedzibę w Calgary wraz z 26 łyżwiarzami rywalizującymi o 22 miejsca. Ta grupa przegrała trzy mecze z rzędu z męskimi drużynami hokejowymi, w tym przegraną 8:0 w poniedziałek. Ale ona również odpadła ze swoim pierwszym tytułem mistrza świata od 2012 roku w sierpniu dzięki kolejnej złotej bramce Marie-Philippe Pauline.

Czego nie wiemy: Szczerze mówiąc niewiele. Pod znakiem zapytania stoi dokładna mieszanka łyżwiarzy. Co więcej, jest bardzo prawdopodobne, że 17 lutego Kanada zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi o złoto olimpijskie. Historycznie Kanada odnosiła większe sukcesy na igrzyskach olimpijskich, podczas gdy Amerykanie zdominowali światy – ale to było odwracane za każdym razem, gdy odbywały się imprezy. Finlandia, pierwszy kraj poza dwoma tradycyjnymi mocarstwami, który zagra w dużym turnieju na światach 2019, może rzucić kolejną śmiałość do rywalizacji.

READ  Peter Paul wygrywa 800-metrowy tor w Polsce po przebiciu się na igrzyska olimpijskie w Tokio

hokej mężczyzn

Kluczowe daty: NHL pęka po meczu All-Star 5 lutego; Turniej olimpijski rozpoczyna się 10 lutego przeciwko Niemcom; Rundy pucharowe rozpoczną się w dniach 16-20 lutego.

Co wiemy: Sidney Crosby, Conor McDavid i Alex Petrangelo są oficjalnymi członkami zespołu. Reszta listy będzie niestrudzenie dyskutowana, dopóki nie zostanie nazwana w styczniu. Kanada zdobyła złoto trzy z ostatnich czterech występów NHLers, począwszy od Salt Lake City w 2002 roku.

Czego nie wiemy: Jeśli NHLers na pewno wezmą udział, ponieważ nadal jest wyjście z ligi, jeśli sytuacja COVID-19 się pogorszy. Ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wygląda na to, że bramkarz może być największą słabością Kanady, ponieważ Carey Price nie wie, gdzie się udać po wejściu do programu pomocy dla graczy NHL, a Marc-Andre Fleury ma problemy w Chicago. Bramkarz Devils, Mackenzie Blackwood, zostanie wzięty pod uwagę, jeśli nie będzie musiał odbyć 21-dniowej kwarantanny, aby wjechać do Pekinu, ponieważ nie był zaszczepiony. To może sprawić, że mistrz Blues Cup Stanley Jordan Bennington będzie najlepszym wyborem.

Snowboard

Kluczowe daty: Sezon Grand Prix rozpoczyna się w piątek od Skate America; Skate Canada odbędzie się w dniach 29-31 października; Turnieje na czterech kontynentach trwają od 18 do 23 stycznia; Turniej olimpijski rozpoczyna się 4 lutego.

Oglądaj Skate America na CBCSports.ca, aplikacji CBC Sports i CBC Gem od piątku o 19:48 ET.

Co wiemy: Kanadyjski zespół znacznie się skurczył od czasu zdobycia czterech medali w Pyeongchang, co prowadzi do pewnego rodzaju cyklu odbudowy. Dwukrotny mistrz kraju Nam Nguyen będzie rywalizował w ten weekend w Skate America, starając się zdobyć jedno z kanadyjskich miejsc olimpijskich mężczyzn. Dwa kanadyjskie duety w łyżwiarstwie figurowym i jedna drużyna będą również uczestniczyć w spotkaniu w Las Vegas.

READ  Wyniki toru, Salem, druga liga | Wiadomości, sport, praca

Czego nie wiemy: Jak wyglądałby trzykrotny medalista olimpijski Eric Radford u boku nowej partnerki Vanessy James. Czy tancerze lodu Piper Gill i Paul Poirier, którzy dołączyli do specjalnego podcastu Voice for Players w CBC Sports w tym tygodniu, mogą wypełnić pustkę w sercach Kanadyjczyków pozostawioną przez emerytowaną Tessę Vertu i Scotta Muira. Jeśli członkini nowej kobiecej drużyny, w skład której wchodzą trzy nastolatki, zdobędzie jedyne miejsce olimpijskie w kraju. A kto zostanie poza Pekinem między Nguyenem, Keeganem Messingiem i Romanem Sadowskim?

Łyżwiarstwo szybkie

Kluczowe daty: Pierwszy z czterech Pucharów Świata na krótkiej trasie rozpoczyna się w sobotę w Pekinie; Pierwszy z czterech długodystansowych turniejów Pucharu Świata rozpocznie się 12 listopada w Polsce; Mistrzostwa Czterech Kontynentów za styczeń.

Oglądaj mecze Mistrzostw Świata w Pekinie na CBCSports.ca, aplikacji CBC Sports i CBC Gem od soboty o 2 nad ranem ET.

Co wiemy: Kanadyjscy łyżwiarze rywalizowali na długim torze w krajowych mistrzostwach w zeszłym tygodniu, a Isabel Weidmann ustanowiła rekord na 5000 metrów. Tymczasem złoty medalista olimpijski Ted Jean Bloemen pojawił się w pobliżu swojego najwyższego poziomu w drodze po rekord toru, podczas gdy zdobywczyni podium Evanni Blondin odbiła się, by wygrać start grupowy po słabym starcie w swoich próbach. Przeczytaj więcej o spotkaniu, które było pierwszym krokiem w procesie wyboru drużyny olimpijskiej, w tym artykule autorstwa Devina Heroux z CBC Sports.

Czego nie wiemy: Jak wyglądałaby drużyna na krótkim torze, z obiektami olimpijskimi, które kończą się podczas sezonu Pucharu Świata. Trzykrotny medalista Kim Putin z Pyeongchang i ostatni nosiciel flagi ma stanąć na czele drużyny kobiet, a pięciokrotny medalista Charles Hamlin wraca na kolejne igrzyska olimpijskie. Jego potencjalny spadkobierca, Samuel Gerrard, szokująco przeszedł na emeryturę po Igrzyskach 2018, pozostawiając resztę kanadyjskiego składu szeroko otwartą.

Kanadyjka Isabelle Weidmann ustanawia krajowy rekord na 5000 m

Pochodząca z Ottawy Isabel Weidmann ustanowiła rekord kraju na dystansie 5000 m z czasem sześciu minut 46,81 sekundy podczas kanadyjskich mistrzostw w łyżwiarstwie szybkim na długich torach. 7:25

READ  Jeremiasza. Honthi 1997-2022 | Wiadomości, sport, praca

szybko…

Evander Kane otrzymał 21 zawieszeń z National Hockey League. Oblegany napastnik San Jose Sharks został uznany przez ligę za winnego dostarczenia fałszywej karty szczepień COVID-19, co jest nielegalne zarówno w Kanadzie, jak i Stanach Zjednoczonych. Anna po wcześniejszym uniewinnieniu go z zarzutów, że uprawiał hazard w grach NHL, w których grał. Kapitan Sharks Logan Couture i trener Bob Bogner powiedzieli dzisiaj, że ostatnio nie rozmawiali z Kane’em. Przeczytaj więcej o komentarzu tutaj.

18 Kanadyjczyków strzeliło bramki w składzie NBA na rozpoczęcie sezonu. Liczba balonów wynosi do 22, jeśli należysz do Chrisa Bouchera, który urodził się w St. Lucia, ale dorastał w Montrealu i reprezentuje Kanadę na arenie międzynarodowej, a także graczy na kontraktach dwustronnych. Nowy sezon zaczyna się dziś wieczorem, kiedy Brooklyn Nets Steve’a Nasha odwiedza mistrza Milwaukee Bucks, zanim Steph Curry, Andrew Wiggins i Warriors zmierzą się z Lakersami LeBrona Jamesa. Pełny podgląd znajdziesz we wczorajszym biuletynie.

Wreszcie…

Koszykówka dostarczyła dziś dwóch dawek małostkowości. 76 graczy pilnuje Bena Simmonsa, który nie skąpił chęci wydostania się z Filadelfii, Trenował wczoraj z telefonem komórkowym w kieszeniNastępnie poinformowano, że odmówił udziału w dzisiejszym treningu defensywnym i dlatego został zawieszony przez zespół na jeden mecz. Dajemy temu programowi ocenę 4/10 za to, że jest to rodzaj bzdur, które również prezentują dzieci. Z kolei Chicago Sky Team pojawił się w paradzie mistrzostw z drzwiami stadionu, które gwiazda Merkurego Diana Torassi rzekomo złamała po przegranej w finale. Teraz te 10 są idealne.

Jesteś na bieżąco. Jutro się odezwę.