PV pokonuje Polskę i zdobywa mistrzostwo sekcji D-III |  Sporty

PV pokonuje Polskę i zdobywa mistrzostwo sekcji D-III | Sporty

Raport personelu

Po raz pierwszy od 2019 roku drużyna koszykówki dziewcząt Pymatuning Valley Lakers zakwalifikowała się do turnieju okręgowego.

Kosz Sadie Paul, wspomagany przez Zoe Painter, w sobotnie popołudnie dał Lakersom zwycięstwo nad Polską 50:48 i zdobył tytuł PVHS Division III.

PV (15-7) zagra z Warrensville Heights w środę o 18:00 w North Ridgeville Academic Center w półfinale Dystryktu 1.

Cuyahoga Heights zmierzy się z Norwegią w drugim meczu półfinałowym w środowy wieczór.

Tygrysy, które zajmują czołowe miejsca w tabeli, mają w sezonie bilans 20-2.

„Pozostawiliśmy otwarte serca na parkiecie i graliśmy z wielką pasją do gry” – powiedziała trenerka Lakers Gina Gabriel. „Naprawdę nie mogłam prosić moich dziewcząt o więcej”.

Painter prowadził Lakers z 30 punktami.

„Zoe Pinter rozegrała świetny mecz” – powiedział Gabriel.

Mecz był przez cały czas wyrównany.

Po remisie 10:10 w pierwszej kwarcie, do przerwy Lakers prowadzili 23:20.

Polska odbiła się jednak po dobrym występie w trzeciej kwarcie, obejmując prowadzenie 39-36 przed czwartą kwartą.

Jednak osiem punktów Paintera i jednocyfrowy wynik Lakersów zapewniły Polsce zwycięstwo.

„Nasza obrona napędzała nasz atak” – powiedział Gabriel. „Polska wyszła gotowa do walki i walczyliśmy aż do syreny. Robiliśmy małe rzeczy i mieliśmy na korcie pięć dziewcząt pracujących razem.