Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kanada pokonała Kazachstan i odniosła pierwsze zwycięstwo w światach siatkówki kobiet

Kanada porzuciła Kazachstan, aby w czwartek odnieść swoje pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Siatkówce Kobiet.

Po przegranych meczach otwarcia ze Stanami Zjednoczonymi i broniącą tytułu Serbią, Kanadyjczycy wrócili do Kazachstanu w trzech meczach z rzędu (25-14, 25-16, 25-11), z Kirą van Rijk z Surrey w Kolumbii Brytyjskiej. z 18 punktami.

– Myślę, że wszyscy byliśmy naprawdę gotowi na zwycięstwo – powiedział Van Rijk. „Każdy mecz przedtem, Serbia i USA, był krokiem naprzód. Cieszę się, że mogliśmy dziś tu przyjechać, szanować drugą drużynę i pokazać, że możemy zająć się biznesem.”

„Dzisiaj jestem z nas naprawdę dumny – to był całkowity wysiłek zespołowy”.

Nadchodzące spotkanie Kanady z Bułgarią w piątek o godzinie 10:00 czasu wschodniego na żywo na CBCSports.ca, aplikacji CBC Sports i CBC Gem.

Dodatkowe zaufanie

Kanada prowadziła w punktach ataku (45-21), blokach (11-2) i zagrywce (5-0 asów), ale popełniła więcej błędów (14-18) niż przeciwnik.

– Byliśmy głodni, by zająć pierwsze miejsce w tym trzecim meczu turnieju. Myślę, że zwycięstwo daje nam więcej pewności siebie w kolejnym meczu – powiedział trener Shannon Winzer.

Kanadyjczycy kończą sobotni mecz bilardowy z Niemcami.

Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do rundy medalowej.

19. Mistrzostwa Świata Kobiet są wspólnie gospodarzem Holandii i Polski, a mecze będą rozgrywane w trzech holenderskich miastach i trzech polskich miastach do 15 października.

READ  Harry F Lockhart 1928-2021 | Wiadomości, sport, praca