Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jestem ekspertem od Wi-Fi — Twoje połączenie jest wolne, jeśli router jest ustawiony w jednym z tych pięciu miejsc

Jestem ekspertem od Wi-Fi — Twoje połączenie jest wolne, jeśli router jest ustawiony w jednym z tych pięciu miejsc

Alex Tofts, ekspert ds. łączy szerokopasmowych w serwisie porównawczym Broadband Genie (Broadband Genie)

Jeśli umieścisz router internetowy w „niewłaściwym” pokoju w domu, a nawet w niewłaściwym miejscu we właściwym pokoju, może to spowolnić Twoją sieć domową.

Jeden z ekspertów ds. Wi-Fi wyjaśnił DailyMail.com, że wiedza o tym, gdzie umieścić router, ma „dużą różnicę” w uzyskiwaniu dobrego i złego sygnału na podłączonych urządzeniach.

Alex Tofts z porównywarki usług szerokopasmowych Broadband Genie powiedział, że routerów nigdy nie należy umieszczać pod schodami, na oknie, w kuchni lub na strychu, ani obok garnka lub akwarium.

Twój router jest nadajnikiem bezprzewodowym i tam, gdzie to możliwe, powinieneś starać się mieć wyraźną „linię widoczności” między routerem a urządzeniami wymagającymi szybkiego połączenia, bez grubych ścian.

Ukrywanie routera oznacza, że ​​sygnał zostanie zablokowany (Midjourney: Rob Waugh)

Tufts wyjaśnił, że sygnały Wi-Fi nie przechodzą dobrze przez metal, wodę, solidne ściany lub ciężkie meble, więc podniesienie routera i umieszczenie go na otwartej przestrzeni może pomóc.

„Ogólne zasady, o których należy pamiętać, to szukanie pobliskich przeszkód, które mogą powodować problemy.

Unikaj umieszczania go za nieporęcznymi meblami lub w pobliżu innych urządzeń, które mogą powodować zakłócenia sygnału.

Dodał: „Są pewne pokoje w domu, które mogą być szczególnie problematyczne, więc mając to na uwadze, oto obszary, o których powinieneś pomyśleć dokładniej”.

Umieszczenie routera w kuchni nie zapewni najlepszej wydajności (Midjourney: Rob Waugh)

Typowe błędy ładowania, które wyczerpują baterię telefonu komórkowego

Czytaj więcej: Według eksperta od naprawy telefonów, który specjalizuje się w odnawianiu starych telefonów, większość z nas źle ładuje telefony.

pod schodami

„Wiemy, że routery nie są najbardziej satysfakcjonującymi rzeczami w domu, ale nie traktuj ich jak Harry’ego Pottera i nie zamykaj ich na schodach”.

Trzymanie routera z dala od ścian „sprawia, że ​​sygnał jest zerowy” – to samo dotyczy podłóg, więc pomocne może być również podniesienie go.

kuchnia

Tofts wyjaśnił, że urządzenia elektryczne wykorzystujące sygnały radiowe, takie jak telefony bezprzewodowe lub elektroniczne nianie, mogą zakłócać sygnał routera.

READ  Kamera Sony ZV-1F do vlogowania wprowadzona dla twórców treści

„Czasami kuchnia jest domem dla kilku z nich, a głównym winowajcą jest kuchenka mikrofalowa” – powiedział.

Wykorzystuje ten sam sygnał 2,4 GHz, który będzie rywalizował z routerem podczas podgrzewania jedzenia.

obok okna

Umieszczenie routera obok okna lub w miejscu narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych to zły pomysł.

Jeśli router się nagrzewa, zwłaszcza latem, może to stanowić problem.

„Jak każde urządzenie elektryczne, ważne jest, aby było chłodne” – powiedział Tufts. Latem może to być trudniejsze, ale unikaj umieszczania go w pobliżu okien, w których będzie narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Zacienione miejsce, które nie jest zasłonięte przez duże obiekty, powinno wystarczyć. Zadbaj również o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu.

Obok miski lub akwarium

Nie umieszczaj routera obok akwarium, akwarium lub akwarium (Medjourney: Rob Waugh)

Woda nie jest dobra dla sygnałów Wi-Fi, więc upewnij się, że router nie znajduje się w pobliżu — i że Twoja sieć nie polega na Wi-Fi przechodzącym przez wodę.

„Woda blokuje sygnały Wi-Fi”, powiedział Tofts, „więc nie umieszczaj routera w pobliżu niczego, co zawiera dużo wody – niezależnie od tego, czy jest to kryty wodospad, akwarium, akwarium, a nawet wazony z dużą ilością wody w nich.”

na strychu

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz, aby router znajdował się w środku domu, a nie na krawędziach, wyjaśnił Tufte.

„Przestrzeń na poddaszu nie jest idealna dla siły sygnału” – powiedział Tofte.

Idealnie byłoby, gdyby router znajdował się na parterze w środku domu, co da mu największą szansę na dotarcie do wszystkich pomieszczeń w domu.

Materiał izolacyjny poddasza może utrudniać uzyskanie lepszego sygnału. Jeśli korzystasz z przestrzeni na poddaszu i potrzebujesz tam internetu, powinieneś rozważyć użycie wzmacniacza Wi-Fi.