Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bloober’s Silent Hill 2 Edition jest oficjalna, wyłączna czasowo na konsolę PS5

Po tym, co wydaje się wiecznością przecieków, Konami oficjalnie ożywiło uśpioną serię Silent Hill, zaczynając od remake’u arcydzieła horroru Silent Hill 2, który jest rozwijany przez Bloober Team na PC i PS5 jako w czasie. Ekskluzywna konsola.

Bloober Team — studio stojące za takimi jak The Medium, Layers of Fear i Observer — podobno było zaangażowane w odrodzenie Silent Hill od czerwca zeszłego roku, kiedy to ogłoszono Partnerstwo z Konami Aby stworzyć nową grę. Pogłoski, że projekt będzie remake’iem Silent Hill 2 zaczęły się łączyć po pewnym czasie Seria wycieków wcześniej w tym roku.

Teraz jednak Team Konami i Bloober podali sprawę oficjalnie, ujawniając nową wersję podczas Zajęta transmisja na żywo skupiająca się na Silent-Hill W dwuipółminutowym zwiastunie. Tutaj pokazane są niektóre kultowe momenty Silent Hill 2 wynikające z nowej generacji zmian wizualnych – rozciągające się na nieco wątpliwą transformację głównego bohatera Jamesa Sunderlanda, który teraz wygląda trochę jak niepopularny brat Alana Wake.

Silent Hill 2 – Przyczepa.

Po potwierdzeniu, że nowa wersja Silent Hill zostanie wydana jednocześnie na PS5 i PC, a wszystkie inne konsole zaginęły dzięki 12-miesięcznemu okresowi wyłączności konsoli Sony, Konami zaprosiło kilku kluczowych członków nowego zespołu programistów, aby omówić projekt więcej szczegółów. Do Bloobera dołączają artysta koncepcyjny Masahiro Ito – który pełnił funkcję dyrektora artystycznego przy oryginalnym Silent Hill 2 – oraz Akira Yamaoka, który wrócił do pracy nad ścieżką dźwiękową do nowej wersji, która, jak powiedział, będzie tym razem zawierać „nowy styl muzyczny”. .

Kilku członków Bloober pojawiło się również podczas krótkiej sekwencji wideo, wyjaśniając, że studio podchodzi do remake’u z „wielkim szacunkiem” dla oryginalnego Silent Hill 2. Będzie to zawierać „Keep” [the] Joe Silent Hill Alfred Sliema”, a celem jest stworzenie gry, która „robi dziś tak samo silne wrażenie, jak 21 lat temu”.

READ  Random: Nintendo potwierdza, jak wymówić Zelda: Tears of the Kingdom

Jednak szczegółowo opisał również niektóre zmiany, które wprowadza, aby sprostać tym, co nazwał ewoluującymi oczekiwaniami graczy, w tym kamerą przez ramię. Ostatecznie mówi, że chce „odtworzyć wszystko, co sprawiło, że gra stała się ponadczasową klasyką, ale nadać jej nowy wygląd, który wciąga graczy głęboko w mgliste ulice Silent Hill”.

Nie ma jeszcze daty premiery nowej wersji Silent Hill 2, ale pojawi się ona na PlayStation 5 i PC przez Steam W nieznanym czasie w przyszłości.