Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jaguar X-Type królowej Elżbiety II, którym jeździła po Windsor Estate, sprzedaje się za 43 000 funtów

Jaguar X-Type królowej Elżbiety II, którym jeździła po Windsor Estate, sprzedaje się za 43 000 funtów

Jaguar X-Type, który należał do zmarłej królowej Elżbiety II, został sprzedany za 43 000 funtów po uderzeniu młotkiem na aukcji.

Zielony — którego kolor jest znany jako Szmaragdowy Ogień — przejechał mniej niż 75 000 mil i ma bogatą historię serwisową.

Podczas gdy Jej Królewska Mość, która zmarła we wrześniu w wieku 96 lat, preferowała Land Rovera Defendera jako swój główny pojazd, uważa się, że uważała Jaguara za „blisko drugiego” i często była fotografowana, gdy jeździła nim po posiadłości Windsor.

Po przejściu pod młotek w Domu Aukcyjnym Historic Berkshire silnik został sprzedany za 35 000 funtów, z premią kupującego.

Jaguar X-Type Estate z 2009 roku, który kiedyś był własnością i był zarządzany przez królową Elżbietę II, trafi pod młotek jeszcze w tym miesiącu.

Model normalnie kosztowałby na aukcji około 5000 funtów, ale królewski akcent podniósł wartość tego samochodu.

Jak przystało na samochód należący niegdyś do króla, posiada wnętrze ze skóry jęczmiennej oraz szereg udogodnień, takich jak szyberdach, klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby i automatyczna skrzynia biegów.

Pomimo wyglądu samochodu rodzinnego, Jaguar, zaprojektowany przez Iana Calluma, ma 3-litrowy silnik V6, który przekazuje moc na wszystkie cztery koła, dzięki czemu jest niezwykle stabilny podczas intensywnej jazdy.

Chociaż dla prawdziwych miłośników benzyny, Jaguar X-Type nigdy nie był tak popularny, ponieważ większość mechaniki ukrytej pod karoserią wielkiego kota pochodziła ze skromnego Forda Mondeo.

Samochód sprzedany przez Aukcje historyczne W Mercedes World niedaleko Weybridge, Surrey, 26 listopada bez rezerwacji.

Kiedy samochód jest wystawiony na aukcję bez ceny minimalnej, sprzedaje się go za każdą cenę, jaką spadnie młotek – nawet jeśli to tylko 1 GBP. Jednak Jaguar przywiózł do domu imponujące 43 000 funtów.

Wewnątrz Jaguara jest mnóstwo drewnianych elementów wykończeniowych i automatyczna skrzynia biegów, a także nawigacja CD i satelitarna

Pod maską auta pracuje 3-litrowy silnik V6 – największy i najmocniejszy silnik dostępny w gamie

Z tyłu przestrzeń bagażowa została wyłożona, aby chronić pojazd przed wszelkimi uszkodzeniami spowodowanymi przez psy

Według Historics Auctioneers: „Ten wspaniały kawałek królewskiej historii jest prezentowany w Emerald Fire ze słodowym skórzanym wnętrzem, a pierwszym właścicielem była Jej Wysokość Królowa Elżbieta II.

Potwierdza to oryginalna broszura informująca, że ​​jest zarejestrowany jako PYN IF, co widać również na zdjęciach z Jej Królewską Mością za kierownicą. Jest wyposażony w szyberdach, automatyczną skrzynię biegów, elektryczne szyby, klimatyzację, dobrą historię serwisową, certyfikat Jaguar Heritage Trust i był bardzo dobrze utrzymany.

Rodzina królewska może mieć długą historię z limuzynami stanowymi Bentley, ale kocha też Jaguary. Chociaż zmarła królowa Elżbieta II była widziana za kierownicą wielu samochodów podczas swojego długiego panowania, Land Rover Defender wydaje się być jej ulubieńcem.

Według Historic Auctioneers, samochód przejechał tylko 72 544 mil i ma obszerną historię serwisową.

Królowa została sfotografowana w samochodzie w marcu, kiedy jechała ze swoimi psami na spacer do Frogmore Gardens

Królowa została sfotografowana w samochodzie w marcu, kiedy jechała ze swoimi psami na spacer do Frogmore Gardens

Tylne siedzenia 13-latka wyglądają nieskazitelnie, podobnie jak karty drzwi, dywan i drewniane wykończenia

Chociaż nie można wykupić sobie drogi do tronu, jeden oferent będzie mógł zasiąść na starożytnym miejscu za kierownicą zmarłej królowej.

Oprócz obszernej historii serwisowej, samochód jest wyposażony w dwa komplety kluczyków, z których jeden nosi ślady królewskiego zużycia

Oprócz obszernej historii serwisowej, samochód jest wyposażony w dwa komplety kluczyków, z których jeden nosi ślady królewskiego zużycia

Szczególnie podkochiwała się w tym modelu, ale kiedy nie był dostępny, miała zapasowy samochód, Jaguara X-Type Kombi.

Na zdjęciach dostępnych w Internecie widać, jak Jej Królewska Mość Królowa Elżbieta II prowadzi ten konkretny samochód w okularach przeciwsłonecznych i chustce na głowie, co było bardzo typowe. Wyglądała na szczęśliwą i zdrową, zostawiając Zamek Windsor za kierownicą Jaguara i kierując się w stronę Długiego Spaceru.

W latach 2004-2009 X-Type Kombi był nie tylko jednym z najbardziej pożądanych modeli, jakie kiedykolwiek wyprodukowała marka, ale kto by pomyślał, że będzie to jeden z samochodów królowej Elżbiety II?

Jednak był dostępny z dwiema opcjami paliwa, a większy silnik był benzynowy. Był to sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,0 litrów, który była opcją królowej Elżbiety II dla tego konkretnego samochodu. Jest to zdecydowanie samochód dla poważnego kolekcjonera lub króla i ma przodków, których nie można dorównać, to jest wyjątkowe! „

James Judd z Historics skomentował: „To ogromny zaszczyt oferować na aukcji tak słynny historyczny przedmiot – i samochód, który najwyraźniej bardzo podobał się Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiecie II.

„Niesamowity i niepowtarzalny skarb kolekcjonerski”.